Jsi jednička, Zuzko

Jsi jednička, Zuzko https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26407/bmid_jsi-jednicka-zuzko-rTh-26407.jpg 4 48 13

Zuzka má problémy ve škole i doma. Nejde jí čeština a matematika, otec pije. Po změnách v rodině však přechází na jinou školu, kde s pomocí třídního učitele, spolužáků a přátel dokáže, že je schopna daleko lepších výsledků, než si myslela ona i její okolí. Zároveň se vyrovná i s citovými zmatky mládí a prožívá první lásku...... celý text

Emik87
19.02.2024 2 z 5

Knížka mě fakt nebavila.

smejkalova.m
23.10.2020 4 z 5

Od Řeháčkové jsem četla lepší, ale i horší... Takový průměr.

JancaMia
19.05.2020 3 z 5

Moje vzpomínková knížka na 90 léta

alnahu
30.01.2020 5 z 5

Tento dívčí román jsem si docela s chutí přečetla.Příběh je vyprávěn třináctiletou dívkou Zuzanou,která prožívá pubertu o jejích neúspěších ve škole o rozchodu rodičů a novém příteli matky (líbila se mi jeho přezdívka ,kterou ho matka oslovovala"Třasprdýlka").Po změnách v rodině si nakonec nového přítele matky oblíbí ,celkově má změna prostředí na Zuzku dobrý vliv .I když je příběh z dřívější doby, problémy v době dospívání prožívají podobně všechny dívky.

Isew
07.12.2019 3 z 5

Kniha přesně odráží dobu svého vzniku a nástrahy raného kapitalismu. Je to klasický dívčí román. Problémy v rodině, první zamilování, nebezpečí z naivity ... Kniha ze záplavy jiných dívčích románů vyniká jen v tom, že tam téměř žádná postava nemluví normálně. Všichni hláškují, jak kdyby na tom závisel jejich život. U puberťačky bych to možná brala, ale u dospělých to znělo opravdu zvláštně. Devadesátá léta si pamatuji a opravdu si nevzpomínám, že by takhle někdo mluvil. Kdyby s tím autorka šetřila, bylo by to jako koření, které by knihu obzvláštnilo. Pokud to však sype kulometnou palbou, brzy to začne unavovat. Kdyby mi bylo patnáct, asi bych hodnotila lépe.

jaja4
02.07.2019 3 z 5

Popri takýchto priemerných a trochu zastaraných knihách o obyčajnom živote, sa tie nekaždodenné v Řeháčkovej zozname kníh (Holka bez minulosti) javia ako úžasné bestsellery.

xxxmoncicak
28.03.2019 4 z 5

Příběh který obsahuje od všeho něco co zažívá člověk i v běžném životě. Příjemné čtení pro náctileté. Po XX letech jsem se vrátila do mladí když jsem knihu četla.

Ctenar1202
06.10.2018 5 z 5

Kniha,kterou jsem dostala kdyz mi bylo náct a i po cca 20 letech se k ni rada vracim. Problemy v rodine z pohledu pubertalni divky. Pribeh velice ctivy a zajimavy.

Nela.Rob
05.04.2018 4 z 5

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Ann98
14.03.2018 5 z 5

Vcelku pohodové čtení. Jedná se o typický dívčí příběh, který shrnuje všechny problémy dospívání a mezilidských vztahů. Na to, že hlavní hrdince je třináct let, tak jsem se do ní dokázala dokonale vžít. Neměla to chudák doma ani ve škole vůbec jednoduché. Alespoň v knize to skončilo happyendem, bylo by to tak i ve skutečnosti?

EvikU.
08.04.2017 4 z 5

Četla jsem ji jako dívka. Uvízla mi v hlavě jak kniha tak obálka. Líbila se mi.

tatruszka
14.04.2013 3 z 5

Příběh, který jsem v pubertě četla asi 3x a pokaždé jsem se u něj dobře bavila

WEIL
12.08.2011

Určitě taková kniha povzbudí mladé dívky, které mají pocit, že mají problémy, kterým nikdo nerozumí.

Kniha Jsi jednička, Zuzko je v