Jsi jednička, Zuzko

Zuzka má problémy ve škole i doma. Nejde jí čeština a matematika, otec pije. Po změnách v rodině však přechází na jinou školu, kde s pomocí třídního učitele, spolužáků a přátel dokáže, že je schopna daleko lepších výsledků, než si myslela ona i její okolí. Zároveň se vyrovná i s citovými zmatky mládí a prožívá první lásku......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26407/jsi-jednicka-zuzko-rTh-26407.jpg 3.735
Literatura česká, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Petra (ČR)

Kniha Jsi jednička, Zuzko

JancaMia

Moje vzpomínková knížka na 90 léta

alnahu

Tento dívčí román jsem si docela s chutí přečetla.Příběh je vyprávěn třináctiletou dívkou Zuzanou,která prožívá pubertu o jejích neúspěších ve škole o rozchodu rodičů a novém příteli matky (líbila se mi jeho přezdívka ,kterou ho matka oslovovala"Třasprdýlka").Po změnách v rodině si nakonec nového přítele matky oblíbí ,celkově má změna prostředí na Zuzku dobrý vliv .I když je příběh z dřívější doby, problémy v době dospívání prožívají podobně všechny dívky.

Isew
07.12.2019

Kniha přesně odráží dobu svého vzniku a nástrahy raného kapitalismu. Je to klasický dívčí román. Problémy v rodině, první zamilování, nebezpečí z naivity ... Kniha ze záplavy jiných dívčích románů vyniká jen v tom, že tam téměř žádná postava nemluví normálně. Všichni hláškují, jak kdyby na tom závisel jejich život. U puberťačky bych to možná brala, ale u dospělých to znělo opravdu zvláštně. Devadesátá léta si pamatuji a opravdu si nevzpomínám, že by takhle někdo mluvil. Kdyby s tím autorka šetřila, bylo by to jako koření, které by knihu obzvláštnilo. Pokud to však sype kulometnou palbou, brzy to začne unavovat. Kdyby mi bylo patnáct, asi bych hodnotila lépe.

jaja4
02.07.2019

Popri takýchto priemerných a trochu zastaraných knihách o obyčajnom živote, sa tie nekaždodenné v Řeháčkovej zozname kníh (Holka bez minulosti) javia ako úžasné bestsellery.

xxxmoncicak
28.03.2019

Příběh který obsahuje od všeho něco co zažívá člověk i v běžném životě. Příjemné čtení pro náctileté. Po XX letech jsem se vrátila do mladí když jsem knihu četla.

Ctenar1202
06.10.2018

Kniha,kterou jsem dostala kdyz mi bylo náct a i po cca 20 letech se k ni rada vracim. Problemy v rodine z pohledu pubertalni divky. Pribeh velice ctivy a zajimavy.

Nela.Rob
05.04.2018

Jedna z mých prvních knížek. Nikdy nezapomenu, když mi rodiče tloukly do hlavy, že musím číst, a zásobavali mě knihama pro mladé dívky (10 - 13 let). Za to jsem jim moc vděčná, a pokud budu mít dceru, přesně tento typ knih ji budu kupovat.
Příběhy jsou velice poutavé, a co si pamatuji, jakmile jsem se jednou začetla, hltala jsem je od začátku do konce. Byly mým odrazovým můstkem, abych se stala vášnivou čtenářkou.

Ann98
14.03.2018

Vcelku pohodové čtení. Jedná se o typický dívčí příběh, který shrnuje všechny problémy dospívání a mezilidských vztahů. Na to, že hlavní hrdince je třináct let, tak jsem se do ní dokázala dokonale vžít. Neměla to chudák doma ani ve škole vůbec jednoduché. Alespoň v knize to skončilo happyendem, bylo by to tak i ve skutečnosti?

Kam se vytrácí láska
Kam se vytrácí láska