Koupit knihy

Věra Řeháčková

česká, 1950


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 137 knih

Komentáře (18)

Elizza
17.07.2021

Jako malá jsem dostala k narozeninám a Vánocům postupně pár knih téhle autorky a ...bylo to docela fajn. Všechny knihy, s nimiž jsem měla tu čest, byly víceméně na jedno brdo: vezmi dítě, dej k němu koně nebo psa(který je vychovanější, než majitel) a nech je vyvádět víceméně cokoli. Možná byla chyba ve mně, co já vím, já už jako malá tíhla spíš k fantazii, než usmolené realitě. Problém byl možná v tom, že jsem četla příběhy malých dětí, které uvažovaly, případně se vyjadřovaly, jako by jim bylo čtyřicet. Styl mi tak absolutně neseděl. "Dospělácké" knihy jsem v ruce neměla (předpokládám, že tam by mi styl nevadil) a jen tak mít nebudu. Teď mě totiž neodrazují výrazové prostředky, k nimž mě nepouští obálka. Že jsou některé anotace s prominutím slátané, tj. věty spolu absolutně nesouvisí, některé jsou podivně poskládané, opakují se slova atd. to vem čert. Do očí bouchne něco jiného. Těch knih je přes stovku a mezi nimi jsou asi čtyři, které mají pěknou obálku. Zbytek osciluje mezi ucházejícími po naprosto odpudivé. Přepálené barvy, hrozivě ořízlé postavy s nesrovnanou barevností, špatně čitelné písmo, spojené obrázky, které se k sobě absolutně nehodí. Abychom si rozuměli, obsah může být klidně milónovej, ale já bych se některé tituly reálně styděla vzít do ruky jen proto, jak to vypadá.

EvikU.
13.11.2020

Další kvalitní česká autorka. Jako je někdo hrdý na sportovce, což já třeba taky jsem, ale měli by se opěvovat i jiné profese. Prostě jsem ráda za tu spoustu českých autorů/autorek, kteří dělají čest svými knihami České republice. Od autorky jsem četla knihy pro ženy. A všechny až na jednu mám na 5 hvězd. Víc nemusím dodávat. Doporučuji.

Žitečko
15.06.2020

Skvěle píšící autorka. Píše knihy ze života.
S některými postavami se čtenář úplně stotožní. A nejedná se jen o knihy pro dospělé. Také její knihy pro děti jsou perfektní.

Micka02
15.12.2019

Přečetla jsem všechny její knížky, které jsem našla v knihovně v dětském oddělení. Každou knihu jsem měla přečtenou za jeden a půl dne, protože jsem se nemohla udržet a nečíst. Všechny jsou moc napínavé.

Ann98
07.03.2018

Skvělá česká autorka. Poslední dobou jsem nedělala nic jiného, než že jsem hltala jednu její knížku za druhou. Knihy jsou velmi pěkné, zajímavé a čtivé. Autorka si totiž vybírá zajímavá témata (např. gamblerství ženy, operaci dítěte, soužití starších manželů nebo povodeň na Moravě, atp.). Když držím v ruce její knihu, nejraději bych se zavřela do toho svého "imaginárního světa" a četla a četla a četla ..

tereza0684
09.02.2017

Romány jsem nikdy neměla v lásce, ale jedna z autorčiných knih mne přesvědčila o opaku. Skvěle jsem se vžila do částečně smutného příběhu..knížka mě bavila od začátku do konce, konec byl dojemný a krásný☺

Ria.
18.07.2016

Od Věry Řeháčkové jsem přečetla snad každou knížku, které napsala, když jsem ještě tedy četla knihy pro děti.

Ať to byli Nik a Nika, Věrka, Zlatka, Pampeliška nebo dvojčata Jana a Dana, každou knížku jsem si naprosto užívala a to, že skoro v každé byli zahrnutí koně, to všem příběhům přidávalo úžasnou atmosféru.

vera1246
15.07.2016

Úžasné knihy napínavé a ze života...hodně dobře se čtou.

1