esfinge

Psí cestaPsí cestaW. Bruce Cameron

Krásná dojemna kniha. Buddy, Molly, Max a Toby a jejich psí cesta prolínajíci se celým příběhem.

Už nikdy pěšky po Arménii a GruziiUž nikdy pěšky po Arménii a GruziiLadislav Zibura

Tento díl mě, bohužel, nebavil. Stále dokola alkohol...

SestrySestryMartin Uhlíř

Kniha mě zaujala a dobře se četla. Závěr byl takový useknutý, vlastně nevím, jak to dopadlo.

Konec létaKonec létaAnders de la Motte

Predem jsem tušila, že příběh bude smutný. Přeci jen, jde o ztraceni malého kluka. A pri te představě už mi bylo prave předem uzko. A ano, celou knihu jsem se opravdu bála, jak to s Billym bylo, kde teda je... Přečteno rychle a za ten konec jsem vlastně ve finále spokojená.

Gump – pes, který naučil lidi žítGump – pes, který naučil lidi žítFilip Rožek

Krátký příběh o dlouhém a smutném putování pejska. Na své cestě se setkává se spoustou lidského zla...pro mě nepochopitelneho. A to nejsem majitelem pejska a ani netoužím být. Ale celé dětství mě pes doprovázel a nikdo se neměl líp v naší domácnosti, než právě on:).
Knížku jsem jinak přečetla za jeden večer a tak nějak mi ten konec přišel useknuty a celý příběh zrychlený. Já bych strašně ráda četla o Gumpovi víc a víc.

Srdce v AtlantiděSrdce v AtlantiděStephen King

Povídkova kniha, tak trochu jiný King, kterého jsem si tentokrát dávkovala delší dobu. Možná i proto nedávám plný počet, že mně dovolil knihu úplně v klidu odkládat, že mě nechytil tak dokonale. Ničemni muži ve žlutých plastich byla nejlepší.

28.12.2021

AndílekAndílekLucinda Berry

Uff, to byla síla. Přečteno za dva dny, protože neslo odložit. I když jsem od začátku tušila, že Andílek nebude úplně andílek, tak scény popisované v příběhu mě mrazily v zádech.

27.12.2021

Muž a ženaMuž a ženaMichal Viewegh

Přečíst se dala, ale žádný zázrak to teda nebyl... Mně se hodila do ČV

Zelená míleZelená míleStephen King

Pro mě, jako velkého fanouška S.K., je tato kniha jedna z nejlepších. Krásný, i když smutný příběh z prostředí věznice, z míst, odkud už cesta nevede. Skvele napsane charaktery postav, jasně dané, které milujete a které nenavidite. Několikrát slza ukapla za všechnu nespravedlivost, za Coffeeho.... Prostě nádherná kniha.

Petr a LuciePetr a LucieRomain Rolland

Přečteno za den. Jde o útlou knížku napsanou krásným slohem. Láska a tragédie doby 1.sv.války.

Mlýny osuduMlýny osuduJohan Theorin

Tentokrát za mě Theorin průměr. Přečetla jsem celou sérii z Ölandu, ze všech byla nadšená, ale závěrečný díl mě prostě nechytil. Popisy ostrova a atmosféry opět skvělé, ale ty postavy nudné a pro mě nevěrohodné a celý příběh zdlouhavý. Ani Gerlof už situaci nezachránil.

30.11.2021

Zimní oheňZimní oheňAnders de la Motte

Naprostá spokojenost. Skvělý začátek, trochu zdlouhavejsi, ale stále čtivý prostředek příběhu a vynikající závěr. A jeden wau moment, který mě vůbec nenapadl a to byla jasná 5.hvezdicka.

17.11.2021

DoktořiDoktořiErich Segal

Krásná kniha z lékařského prostředí. Četla jsem ji podruhé s odstupem více jak 20ti let a stále je celý příběh velice čtivý. Opět jsem fandila všem hlavním postavám, opět mi i slza ukapla.

13.11.2021

Prokletý krajProkletý krajMichaela Klevisová

Pro mě první kniha od autorky a určitě není poslední.
Zajímavý děj, návraty do minulosti, krásné popisy zapadlé vesnice a vcelku i sympatické hlavní postavy.

13.11.2021

Její konecJejí konecShari Lapena

Dlouho se mi nestalo, abych pospíchala na každou volnou chvilku, kdy můžu knížku otevřít. Příběh čtivý, několik zvratů a závěr zajímavý.

27.10.2021

Noční ptákNoční ptákBrian Freeman

Příběh zajímavý. Mě osobně hypnóza děsí, věřím, že může pomoci, ale i nadělat velkou neplechu. A tady se to ukázalo a vcelku tak nějak jednoduše a to mi právě moc nesedělo.

21.10.2021

40 dní pěšky do Jeruzaléma40 dní pěšky do JeruzalémaLadislav Zibura

Zajímavé a obdivuhodné putování. Akorát mi občas dny přišly dost podobné.

02.10.2021

Dešťová hůlDešťová hůlJiří Hájíček

Melancholie na každé stránce, krize středního věku, nespavost a tak celkově za mě průměr.

02.10.2021

Tankový praporTankový praporJosef Škvorecký

Kniha za mě průměrná, ale v tomto případě myslím, že je to tím, že jsem několikrát viděla film. A ten film je skvělý.

27.09.2021

Jmenuji se MaryteJmenuji se MaryteAlvydas Slepikas

Těžké téma. Kniha napsána velice stroze, jakoby bez emocí a díky tomu je ve výsledku opravdu krutá a nutici k zamyšlení. Já jsem ji přečetla během letu na dovolenou a spoustakrat jsem si na ni během týdenního přejídání a pohodoveho nicnedelani vzpomněla.
Vlcich děti mi je neskutečně líto. A jak je tu již psáno, i mě by zajímaly i osudy ostatních postav z knihy.

26.09.2021

Dívka, která kopla do vosího hnízdaDívka, která kopla do vosího hnízdaStieg Larsson

Skvělý závěr skvělé trilogie. Vše promyšlené a do sebe zapadajici. Lisbeth jsem si oblíbila.

17.09.2021

Dívka, která si hrála s ohněmDívka, která si hrála s ohněmStieg Larsson

Lisbeth je skvělá. Mikael je skvělý. Parádní série. Vrham se na vosi hnizdo:)

12.09.2021

ŽhářkaŽhářkaStephen King

Četla jsem i lepší Kingy, ale to neznamená, že by Žhářka nestala za přečtení. Zajímavý příběh o nešťastném daru pyrokineze.

12.09.2021

Muži, kteří nenávidí ženyMuži, kteří nenávidí ženyStieg Larsson

Skvělá severská detektivka. Sympatický novinář Mikael a ještě sympatičtější hackerka Lisbeth na stopě dávného a temneho tajemství jedné bohaté švédské rodiny. Kniha se po příjezdu na ostrov rozjede a nejde přestat číst.
Hned jsem zhlédla i film a musím uznat, že i ten se povedl.

08.08.2021

Běh o životBěh o životR. Bachman (pseudonym)

Další skvělý King. Přestože jde o 40 let starý nápad, tak je neuvěřitelné nadčasový.

25.06.2021

Dolores ClaiborneováDolores ClaiborneováStephen King

(+ SPOILER) Naprosto dokonalý King.
Hned na začátku se dozvídám, že Dolores zabila manžela, ale i tak ji fandím od začátku do konce a hltám každou větu její smutné zpovědi.

07.06.2021

Matčino vyznáníMatčino vyznáníKelly Rimmer

Trochu zdlouhavejsi začátek se k celému příběhu vyborne hodil. Bylo potřeba postupně rozkryvat tajemstvi jedné rodiny. Od začátku je jasné, že něco je hodně špatně, ale takový šokující konec mě fakt dostal a hlavně mě vůbec nenapadl.

22.05.2021

Tahle země není pro starýTahle země není pro starýCormac McCarthy

Několikátý McCarthy a opět skvělý ponurý příběh.

18.05.2021

Skoro normální rodinaSkoro normální rodinaMattias Edvardsson

Tak za mě spokojenost. Příběh o vině a nevině začíná vyprávět otec a to pomalejším tempem. Část vyprávěná dcerou příběh rozjíždí a zpověď matky už nejde odložit.

15.05.2021

V pastiV pastiJosh Malerman

Tak za mě teda nadšení z knihy. Napětí a strach po celou dobu, to se mi dlouho nestalo. Přečteno za dva večery, ale určitě si budu dlouho pamatovat.

03.05.2021