Christina

Arnie a Dennis byli dva obyčejní sedmnáctiletí kluci, dokud Arnie neuviděl LeBayovo staré auto Christinu. Arnie byl k němu přitahován zvláštním kouzlem a koupil ho i proti vůli rodičů. Od této chvíle se hodný, neprůbojný kluk začal měnit. Christina si ho podmanila. Kdokoliv mu ublížil, byl Christinou zničen. I jeho dívka Leigha málem p... celý text

Arnie a Dennis byli dva obyčejní sedmnáctiletí kluci, dokud Arnie neuviděl LeBayovo staré auto Christinu. Arnie byl k němu přitahován zvláštním kouzlem a koupil ho i proti vůli rodičů. Od této chvíle se hodný, neprůbojný kluk začal měnit. Christina si ho podmanila. Kdokoliv mu ublížil, byl Christinou zničen. I jeho dívka Leigha málem přišla o život. Christinin počítač kilometrů se přetáčí zpět a čím víc toho najede, tím je auto lepší. Christina ničí vše kolem Arnieho, ničí jeho duši, jeho lásku, kamarádství a nakonec...
méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/88_/882/christina-882.jpg 4.1635
Originální název:

Christine (1983)

Žánr:
Literatura světová, Horory
Vydáno:, Beta - Pavel Dobrovský
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (53)

Přidat komentář
Romanka89
23. července

Bohužel, čekala jsem větší nářez, tohle dílo považuji za jedno z těch slabších pro mě. Docela mi to dalo zabrat, některé části příliš zdlouhavé, nudné.

Čtenářská výzva 2017: Kniha, která má jednoslovný název.

Micifuza
14. června

Parádní klasicky horor s vraždícím autem.Jsem nadšená.

Vincenzoci
31. května

Úžasná knížka, jako automobilový nadšenec jsem z toho byl na větvi. Některá místa mi připadla trochu nereálná, ale celkově to dojem nekazí. PS: film vynechejte, je to děs a ostuda! :-)

Yarwen
08. dubna

Poměrně jednoduchý příběh dokázal King svým skvělým vypravěčským umem rozvinout do výborného výsledku. Byl jsem zvědavý na konec, zda udrží kvalitu a v závěru ji nezařízne, ale spíše to byla zlatá tečka na závěr. Za mě jeden z nejvydařenějších Kingových románů.

Gabi.K
04. dubna

Kdy by mi někdo vyprávěl děj ještě před pře čtením asi bych si pomyslela nic moc, ale příběh o auto které si žije vlastním životem a změní svého majitele k obrazu svému, vyráží na cesty sám a sem tam někoho zabije zní lehce rozpačitě, ale kniha byla skvělá. King to prostě umí, jeho nápady jsou originální a při čtení i dočtení dostane čtenář přesně to co potřeboval. Po přečtení jsem viděla i film a ano béčko jak "prase" .

Hraboshka
27. března

Já se pak bála i svého mobilu, protože se mi zdálo, že jeho rozbitý displej je v trochu lepším stavu, než byl předchozího dne...

Laf
02. března

Poslední stránka dočtena... Tato kniha Kinga byla trochu oříšek. Asi třetina knihy od začátku mi přišla taková moc natažená, i když byla poutavě napsaná, stejně jsem čekala, kdy se konečně stane něco zajímavé a ono pořád nic. Teprve za půlkou knihy se občas něco přihodilo a závěr byl nejlepší, ale prokousat se celou knihou k závěru, to je výkon... Myšlenka, že hlavní postavou děje je auto, se mi líbila a za to dávám palec nahoru...

n.ezn.amy
31. ledna

Jedna z mých mnoha oblíbených knih Stephena Kinga. Člověk se doopravdy v životě zamiluje pořádně jen jednou a proč by láska života nemohl být Plymouth Fury z r.1958?

Nikolas0311
09.12.2016

Kinga mám rád, ale tato kniha se mi nelíbila.

Viky007
17.10.2016

Celou dobu jsem se snažila vypořádat s nevyvážeností knihy. V jednom okamžiku byla kniha napínavá a dala bych nejradši všech pět hvězdiček, v dalším jsem se zase neskutečně nudila a viděla jsem to asi na ty tři hvězdičky. Takže čtyři hvězdičky jsou myslím dobrý kompromis.
Na knize se mi asi nejvíc líbila ta psychologie. Osobně si myslím, že Christina je jakousi metaforou závislosti. Je jedno, na čem jste závislí. Vždycky to člověka změní.
Takže... přestože kniha nebyla špatná, pravděpodobně už po ní nesáhnu. Ale myslím, že nějakému nadšenci do aut by se to mohlo líbit.

ivana13
30.08.2016

dočetla jsem k úctě ke Kingovi, pro mě slabší, asi je to tím autem...

candy-22
06.08.2016

Skvělá kniha, napínavý děj.

evickakyticka
28.05.2016

Nemohu se rozhodnout jestli dát čtyři nebo tři hvězdičky. Je to něco mezi, ale uberu, protože King má i lepší knihy než je Christina. Do půlky jsem se nudila, pak už se děj trochu posunul a bylo to lepší. Místy i strašidelné, ale vidím tam stejné rysy v popisování. Bavil mě popis prostředí, jako vždy mistrně jsem se přesunula do USA té doby. Ale na čtyři to nestačilo.

Klacekzlesa
06.04.2016

Tuhle knížku mi jednoho dne donesla mamka.. Skvělé čtení.. nemohla jsem se odtrhnout!

26e
30.03.2016

Akosi sa mi ťažko dočítavala... tak ako Prokletí Salemu, tak aj toto som už len z povinnosti... téma tínedžerov a vraždiaceho auta, to už asi nie je rozprávka pre mňa...ale je to King, to rozprávačské tam je... ale 3 úplne v pohode...má pre mňa aj atraktívnejšie tituly... :)

marek6463
23.03.2016

Napoprvé jsem měl k dispozici filmovou adaptaci,která se mi docela líbila,ale v knižní podobě příběhu film nesahá ani po paty. V knize je to prostě jiné.

Šárka345
02.02.2016

Tak po přečtení této knihy si nedůvěřivě prohlížím každé auto, kolem kterého procházím.... co kdyby najednou.... :) Přečteno pomalu jedním dechem a móóóc se mi kniha líbila.

danny_21
30.12.2015

Jedna z prvních "Kingovek", kterou jsem přechroustal ještě jako náctiletý a rozhodně patří k tomu lepšímu, co Král napsal, možná i proto, že se řadí k tomu tématicky plodnému rannému období. Co dobrého může vzejít z toho, když se mezi dva kamarády ( ikony a outsidera ) dostane ženská ? Co na tom, že je z plechu, podstatné je, že ožívá společně s jedním z nich - 80 %

heavy66
06.12.2015

Když kniha v roce 1997 vyšla česky, pochyboval jsem, zda do ní investovat peníze, román o strašidelném autu jsem považoval za úlet. Nakonec jsem koupil a nikdy nelitoval. Každému svému autu říkám Christina a dětem rozhodně zakazuji jíst uvnitř hamburgery od McDonalda!

Tomsimas
27.11.2015

Na díle SK je pozoruhodné to, že pokud vynecháte nadpřirozeno, tak je to velice přesný popis skutečného života, v tomto případě problémy v pubertě ( auto, první láska, konflikt mezi rodiči a jejich dospívajícím synem, kamarádi od dětství se začnou vzájemně odcizovat)... atd.

Hjuud
25.11.2015

Bylo to parádní. Dennis nyní patří mezi moje nejoblíbenější hlavní hrdiny. Líbilo se mi taky střídání ich a er formy v průběhu knihy. Jasně, celé to bylo spíš takové béčko, ale psychologie postav byla jako vždy vykreslena na jedničku a kniha se četla svižně, neměla hluchá místa. 4*

Eigis
17.11.2015

Existuje řada autorů, kteří dokážou ,,zazdít" dobrý námět a pak existují autoři jako Stephen King, kteří umí z někdy doslova ,,hloupého" nápadu, vytvořit velice dobrou knihu, jak předvedl v tomto případě. Béčkový hororový námět démonického auta, které zabíjí, je v kombinaci s přátelstvím, láskou, zradou a psychologií hlavních postav více než slušným románem, který stojí za přečtení.

Etelea
08.09.2015

Pro mě další perla z Kingova spisovatelského umění, neotřelý příběh s podivuhodnou hlavní "postavou", 90%

Maus
25.07.2015

úžasná knížka s napínavým dějem, ze začátku se mi to četlo pomaleji, ale pak jsem to přečetla jedním dechem. Trochu mě mrzí ten konec, ale jinak se tahle knížka Kingovi moc povedla! :)

R.A.B.
04.06.2015

Úžasná knížka, která mě chytla od začátku a drtila až do konce :)

Valentine
24.05.2015

Christina mi dala těžce zabrat. Stejně tak jako všem ostatním, kdo s ní kdy měli tu čest. Atmosféra děje byla neuvěřitelná a po počáteční nechuti nasednout do toho zatraceného auta nyní nelituji, že jsem četla dál. A že jsme spolu s Christinou dojely až do hořkého konce...

Terva
29.04.2015

Ono se to musí pojmout trochu jinak. Američané byli a jsou ve své podstatě závislí na přesunech do velkých vzdáleností a jejím nejlepším přítelem jsou automobily. Tak proč jim to trochu neznepříjemnit, že pane King. Takový obrácený Škoda Ferrat Nosferatu.

Radůz
11.04.2015

Zajímavá a velmi čtivá kniha, ale určitě ne strašidelná.

Budicek51
09.03.2015

Nějak jsem si to auto oblíbila.... :-)

veronika9388
14.01.2015

Nemohla jsem to vůbec dočíst. Kniha nebyla špatná, ale nemohla jsem se naladit na příběh.