Christina

Arnie a Dennis byli dva obyčejní sedmnáctiletí kluci, dokud Arnie neuviděl LeBayovo staré auto Christinu. Arnie byl k němu přitahován zvláštním kouzlem a koupil ho i proti vůli rodičů. Od této chvíle se hodný, neprůbojný kluk začal měnit. Christina si ho podmanila. Kdokoliv mu ublížil, byl Christinou zničen. I jeho dívka Leigha málem přišla o život. Christinin počítač kilometrů se přetáčí zpět a čím víc toho najede, tím je auto lepší. Christina ničí vše kolem Arnieho, ničí jeho duši, jeho lásku, kamarádství a nakonec......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/882/big_christina-ulg-882.jpg 4.1895
Literatura světová, Horory, Thrillery

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Christine, 1983

Kniha Christina

santa1212
06. listopadu

Geniální knížka, ostatně tedy jako většina od Kinga. Skvele vykreslena atmosféra, pribeh u kterého netrpělivě čekáte co bude dál. Je tam dost nadpřirozených prvků, tak pokud vám to vadí, možná nebudete tak nadšení, ale předpokládám, že u Kinga jste na to připraveni :-)

zandu

Tohle bylo naprosto perfektní

Shaxx

Další skvělá Kingovka. Moje první auto se jmenovalo Kocour a krom toho, že to bylo super žihadlo, tak jsem ho měla ráda jak člena rodiny. Zažili jsme toho spolu hodně dobrého, hodně zlého a vzpomínky zůstanou. Nebyl pro mě problém se tedy vcítit do Arnieho kůže, když se zamiloval do Christiny.
Christina ale není vůbec hodná holka. Místo benzínu jí v trubkách koluje nenávist a hněv.
Je to kapku zdlouhavější příběh, ale nevadilo mi to. King jako vždy exceloval ve vykreslení postav a vztahů mezi nimi a pomalejší tempo dalo hezky vyniknout Arnieho proměně, která začala ve chvíli, kdy si koupil Christinu. I závěr byl fajn.

netopýrek

Od této knihy jsem dostala přesně to, co jsem chtěla...
Napínavé, chvílemi hororové počtení o přízračném autě, mladíkovi a nezdravé lásce.

Od začátku do konce mě kniha nesmírně bavila, užívala jsem si obsáhle popisy, myšlenkové pochody i dialogy mezi postavami. Se zatajeným dechem jsem četla o "projížďkách" s Christinou a ačkoli jsem se bála počtu stran, tak mi utíkali pod očima neskutečným sprintem.

4,5 je mé konečné hodnocení, protože jsem v letošním roce četla pár knih, které byly o chlup lepší.

If being a kid is about learning how to live, than being a grown-up is about learning how to die.

Pitbullka

Skvělá záležitost! Na začátku jsem si říkala, čím mě tak může zaujmout příběh o autu, jenže King to opět dokázal. Christina mě opravdu bavila.

MamaKnihomolka

Musím vyzdvihnout obálku, která se vážně povedla a já se na ni nemohla vynadívat.
Dennis vypráví příběh svého kamaráda Arnieho a jeho auta, do kterého se úplně zbláznil. Vlastně do ní – Christiny.
Je to příběh o přátelství, zradě, dospívání, nenávisti, prvním autě a lásce a ani jedna by se neměla podceňovat. Vraždící auto? Opět velmi originální námět a skvěle zpracovaný po Kingovsku.
•••
Líbilo se mi jak autor dokázal skvěle vylíčit postupnou změnu chování a celkové osobnosti Arnieho. A akční scény hlavně s Christinou jsou moc vyvedené.
•••
Tentokrát mi přišlo, že autor se nezdržoval s nějakými sálodlouhými popisy a šel rovnou na věc. Ač jsem se s knihou trochu víc prala a ne vždy na ní byla nálada, stále jsem dychtivě otáčela stránky a potřebovala vědět jak to celé dopadne. A i když to podle mě není jeho úplně nejlepší dílo, tak společně s jeho vypravěčskými schopnostmi je to skvělé počtení.
•••
Těším se až zkouknu i film, kde mi podle ukázek přijde Arnie hrozně děsivý.

evaval

King je King. představa, že si auto žije svým životem je nepředstavitelná, ale jak šla stránka za stránkou, tak ano, všemu věřím, čtu a čtu. Skvělý příběh, skvěle vykreslené postavy, fandila jsem, přesto že jsem věděla, že to zkrátka někdo odskáče... Za mě super!

WonderNika

Postavy, príbeh, zápletka...všetko super. Ale akosi sa stále neviem stotožniť s tým, že sa Christina sama opravovala. Každopádne pasáže, kde vraždila boli mrazivo kingovsky opísané.