První nevěra

První nevěra https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84984/prvni-nevera-84984.jpg 3 6 3

Příběh hrdinky románu připomíná osudy mnoha žen, které byly po listopadu díky schopnostem úspěšnější než jejich muži. Změna společenských poměrů jí umožnila založit si tlumočnickou firmu a vlastní nakladatelství - její muž se naopak ocitl bez práce. Hrdinka se dostává z dramatické manželské krize za cenu psychických problémů, selhání i ústupků.... celý text

čef
11.05.2023 3 z 5

Primárně určeno pro utiskované a bité ženy, ty si zde pěkně počtou. Extrémní násilí na schopné, sečtělé a inteligentní ženě ze strany neschopného příživníka, to je přeci něco, nad čím se můžeme pěkně rozohnit, zvláště když se text vycpe o problémy s dospívající dcerou a sexem. Od autora mi to připomíná chladný kalkul. Chladný, nudný a beze smyslu mi přijde i děj knihy včetně rozvleklého rozjímání hrdinky. Není to tedy pro mne a tak to také beru.

Jonna
20.08.2018 1 z 5

Neskutečně slabá kniha. A poznámka na okraj (víc si tahle kniha nezaslouží), že se po násilí a znásilnění žena hned vyspí s dalším mužem, to opravdu může napsat jen chlap.

1alena1
10.08.2011 5 z 5

Tato kniha nás přibližuje k problémům, které jsme před revolucí 89 neznali, ale bohužel nejsou ojedinělé. Poutavé čtení o pravdivých situacích, které v podnikání nastávají a které s sebou život dnešní doby přináší. Doporučuji.

Antonín Rašek
česká, 1935