1alena1 1alena1 komentáře u knih

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivá detektivka, postav tak akorát, žádný literární skvost pro vypisování citátů, ale čtení pro volný čas moc fajn.

05.01.2021 3 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Emočně neskutečně silný román, skoro celý jsem ho probrečela. Úžasný Štěpán, tak silných dětí by se našlo asi velmi málo, ale toho kluka život tak vycvičil a díky tomu, čím si prošel, se z něj stal předčasně opravdový CHLAP. Takový život by zlomil mnohem staršího jedince. Nádherně napsaný román, který budu ještě dlouho vstřebávat. Kéž by se dnešní rozmazlené děti uměly postavit takto k překážkám života a neměly jen nastavenou dlaň.

02.01.2021 5 z 5

Vůně noci Vůně noci Markéta Harasimová

Velice čtivé, kniha od které se těžko odchází. Romány z lékařského prostředí jsou většinou zajímavé, když se to ještě okoření krimi zápletkou, erotikou.....tak myslím, že se to povedlo a je to již druhá kniha, která se mi od autorky velmi líbila. Doporučuji k přečtení.

02.01.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Román o manželství, které se asi nemělo vůbec uzavřít. Ani k jednomu z manželů jsem si nedokázala vytvořit žádný vztah - oba byli nesympatičtí - a dětí mi bylo upřímně líto, že v takovém soužití musí být, to jim do života moc nedá. Přečíst se to dá, ale připadá mi, že Petra Soukupová hodně píše o lidech, kteří spolu nejsou schopni komunikovat, takhle se přece nedá normálně prožít plnohodnotný život, to je jen takové přežívání, ti lidé nemají žádnou radost ze života.

02.01.2021 3 z 5

Jejich příběh Jejich příběh Jitka Prokšová

Krásný román, který mě chytil opravdu za srdce. Je nás spousta, kdo se musel vyrovnat s nějakou křivdou v minulosti a načasovat čtení této knížky do předvánočního času, kdy si člověk více než kdy jindy uvědomuje důležitost toho, že krev není voda a člověk by měl být ke své rodině shovívavější a všechno si včas říct, vysvětlit si věci dokud je čas, to bylo dobře. V rodině má být pohoda a rodina se má tmelit, ale chce to velkou dávku odvahy na to vyrovnání se s tím, co bylo, ale naděje v lepší budoucnost, ta za to stojí. Postavy byly uvěřitelné, měla jsem pocit, že je znám - celé jsem si to prožila s nimi.

14.12.2020 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Byla jsem zvědavá na knihu od známé scénáristky, očekávání dopadlo dobře. Kniha je napsaná "úsporně" bez dlouhých a složitých souvětí, ale mně to v tomto případě vyhovovalo. Na nedělní podvečer super odreagování od všech běžných denních obvyklostí. Ráda si přečtu od Lucie další knížku.

07.12.2020 5 z 5

Máma čisté jiskření Máma čisté jiskření Věra Fina

Kniha krásná, smutná, ale plná naděje, inspirativní a našla by se opravdu obrovská spousta přívlastků, která knihu vystihuje. Kdo prožil v životě nějaké složité období, určitě lépe pochopí. Protože život není to co chceme, ale to, co máme. Je štěstí umět se radovat z běžných maličkostí a přeji všem, aby se uměli radovat.

01.12.2020 5 z 5

Recept na štěstí? Recept na štěstí? Věra Fina

Dnes se mi dostala do ruky tato krása. Nádherné pro oči, nádherné pro duši. Obrázky nafocené srdcem i slovo psané srdcem - vzpomínky na dětství, na babičku, na vůně ....... Krásný předvánoční dárek, doporučuji pro radost.

25.11.2020 5 z 5

Velká máma Velká máma Věra Fina

Kniha je překrásná jak pro oko, tak i pro duši. Obzvlášť pro lidi, které v životě už "něco" potkalo - je o naději, o kráse, o lásce - tedy o tom nejkrásnějším, co život nabízí. Děkuji autorce a přeji všem, kdo má problém, ať se stejnou noblesou jako u autorky - problém přestane být problémem neřešitelným. Ať je důvod radovat se z každého dne.

23.11.2020 5 z 5

I motýli pláčou I motýli pláčou Marky Volf

Velice se mě dotklo. Ač stejný problém jsem prožívala v Česku a autorka v Itálii, ty zásadní situace jsou úplně stejné. Je strašně moc důležité potkat na té cestě od diagnostikování nemoci až po remisi ty správné doktory, ty správné přátele a hlavně nic nevzdávat a moc chtít dobrý konec. Neměla bych sílu o tom psát, protože když se o tom píše (nebo hovoří), tak to člověk prožívá tak trochu znovu a to je sakra nepříjemné. Děkuji autorce, že se tak otevřela a moc přeji všem, kteří to právě prožívají nebo to mají již za sebou, aby se jim dobře dařilo, protože zdraví je úplně nejvíc. A láska samozřejmě také, třeba i láska přátelská, rodinná. Takže pro všechny hodně zdraví a lásky !!!

19.11.2020 5 z 5

Síla naděje Síla naděje Barbora Walterová Benešová

Strašně těžce se mi čtou knihy, kde jsou děti vystaveny nelehkému dětství, za které nemohou. Mějme oči otevřené a dívejme se okolo sebe, mnoha nepravostem se dá předejít nebo alespoň v raném stádiu napravit. Všichni by měli mít podobnou startovní čáru, děti jsou nejvíc. Hezky popsáno.

22.10.2020 5 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Velký obdiv autorovi, kolik věnoval času k vytvoření tohoto díla. Kromě podrobného rozporuplného života Kundery jsem se dozvěděla spoustu zajímavostí ze života mnoha dalších českých umělců jak v 50. letech, tak v období normalizace. Na čtení to bylo náročné pro podrobnost rozborů děl a hlavně kvůli "váze" knihy, ta se opravdu nedala číst v autobuse. Ale jsem ráda, že kniha vznikla, doporučuji k přečtení.

12.10.2020 5 z 5

...a naposled konvalinky ...a naposled konvalinky Jarmila Pospíšilová

Červená knihovna současnosti (ale nemyslím to hanlivě), čte se moc pěkně a myslím, že takové knihy jsou potřeba. Člověk zapomene na své starosti a čte a čte. A konvalinky mám také moc ráda.

12.10.2020 3 z 5

Manžel, který štěká, taky kouše Manžel, který štěká, taky kouše Alena Jakoubková

Tak život opravdu neběží, je to jasná červená knihovna, ale moc hezky se to čte.

15.09.2020 3 z 5

Slunce nad půllitrem Slunce nad půllitrem Jan Míka

Žádná velká literatura, ale nevím proč, mě to prostě bavilo číst. Oddechové čtení do autobusu, čekárny apod.

09.09.2020 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Knížka je trochu jiná než ostatní od Hájíčka, ale moc mě to bavilo. Je to úplně obyčejný příběh úplně normálních lidí a to mě právě baví. Žádná velká akce, žádné zvraty a překvapení a přesto se to četlo samo. Čtu pana Hájíčka moc ráda.

31.08.2020 5 z 5

Dar jitra prvého Dar jitra prvého Jarmila Loukotková

Kniha od "PANÍ SPISOVATELKY" napsaná neskutečně bohatou a krásnou češtinou.

26.08.2020 5 z 5

Zavěšená pizza Zavěšená pizza Vítězslav Jareš

Několik různě propletených milostných historek - někdy romantických, jindy pošetilých. Chaos, kdy se jednotlivé postavy různě setkávají - mísí, přesně jako ve filmu Láska nebeská, "ukraden" nápad, pouze přeneseno do českých poměrů.

04.08.2020 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Souhlasím s tím, že námět je originální, ale dost nereálný. Ale čte se to výborně a co nejdřív se pustím do další knihy (už je připravená na stolku) od této spisovatelky. Doporučuji k přečtení.

16.06.2020 4 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Kniha Sběratel motýlů se mi líbila o maličko více, ale i Letní děti je kniha, která vás nechce pustit ze svých spárů, protože se nemůžete dočkat jak to dopadne. Ale je pravda, že po dvou knihách od Dot Hutchinson si musím přečíst zase něco z jiného soudku, aby si člověk trochu odpočinul od "ošklivostí světa", kdy se ubližuje dětem a mladým dívkám. K přečtení doporučuji - na prázdniny moc fajn čtení.

16.06.2020 4 z 5