...a naposled konvalinky

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hrdinkami románu jsou dvě ženy, dvaadevadesátiletá Magda a její mladší příbuzná – praneteř Eva. Magda je vážně nemocná a rozhodne se dobrovolně odejít ze světa. Právě Evě odkáže vybavení svého domu, své osobní věci a nějaké peníze. Napíše jí velmi dlouhý dopis a ozřejmí jí některé události, které výrazně poznamenaly vztahy v rodině. Eva tak postupně proniká do tajemného a dramatického příběhu ženy, která navzdory těžké době, v níž žila, dokázala prožít bohatý a smysluplný život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424950/a-naposled-konvalinky-Fnz-424950.jpg 4.266
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (29)

Kniha ...a naposled konvalinky

Přidat komentář
Krchnaida
17. ledna

(+ SPOILER) Líbilo se mi na Evě, že i přes své soukromé trable poskytla tetě Magdě takovou upřímnou a laskavou péči. To se v dnešní době vidí u mladých bohužel zřídka. Když uvidím konvalinky, myslím, že si na knížku vždy vzpomenu. Evě bych přála, aby jim to s Viktorem klaplo :-) :-) :-)

novina
10. ledna

Čtivý příběh sice s předem jasným koncem, ale na kráse mu to vůbec neubírá.


krtecek_1
04. ledna

Možný spoiler!
Poslední dobou jsem si tento typ příběhů oblíbila, rodinná tajemství, odhalování minulosti, vztahy mezi lidmi. Ovšem tady to byl krok vedle.. Na málo stránkách nahuštěn děj, plno útržkovitých informací, které by si zasloužily rozvést. Žádnou z postav jsem si neoblíbila, připado mi to "spíchnuté horkou jehlou". Navíc styl vyjadřování 92-leté stařenky byl podivný, nezdá se mi, že tito lidé používají slova jako jasně, ukecat, v p.deli apod. A navíc jsem docela koukala, když Eva sdělovala do telefonu Daliborovi, že teta zemřela, na jeho reakci: Tak to je pecka. Nevím, kdo z nás by reagoval podobně, kdyby se dozvěděl o úmrtí v rodině. No, 2 hvězdy.

kudrdlinka
03. ledna

Příběh je poměrně krátký a jednoduchý, ale lidský a citlivý.

josska
24.12.2020

Moje druhá kniha od autorky,,a opět se mě líbila,,,kniha ze života,o odcházení,pomoci,,vztahy,,,pěkně se četla,,,a určitě si přečtu i další knihy autorky,,,,a moc pěkná obalka....

Šánka
15.12.2020

A já to musím napsat....
Ta anotace tady je trošku mimo, ne až tolik, ale ten kdo ji psal na zadní stranu obálky knihy, buď se něčím sjížděl nebo knihu vůbec nečetl :-). Tam by se snad v každé větě dalo něco zpochybnit. No nic, přečtěte si a udělejte obrázek sami, příběh je to pěkný.

Šánka
15.12.2020

Moc pěkně napsaná knížka, o životě a ze života. Také o odcházení, které k němu patří....
Eva a Magda, dvě hrdinky tohoto příběhu, praneteř a prateta, jedna téměř na začátku své životní cesty, druhá na jejím konci.
Dojemné, laskavé, křehké.

,,Ze všeho nejdůležitější je láska. K životu, k lidem, ke světu, přírodě, k blízkému člověku i k sobě samotné. Láska má mnoho podob a je základem, z něhož vyrůstá vše dobré. Pamatuj si - když je láska, je všechno."

zuzana2599
03.12.2020

Tak toto bylo velmi krátké, ale zato něžné, láskyplné, silné a dojemné čtení ! Dokonale jsem se vcítila do Eviny duše, vždyť něco podobného prožívá každý z nás. Tolik tomu rozumím, tolik mě příběh potěšil i utěšil. Odcházení není nikdy lehké, vždy to hodně bolí...
S radostí si přečtu i další knížku od této autorky. Těším se na ni !

1

Štítky

psychologické romány pro ženy

Autor a jeho další knihy

všech 22 knih autora

Podobné knihy

Kniha ...a naposled konvalinky je v

Přečtených82x
Čtenářské výzvě21x
Doporučených7x
Knihotéce87x
Chystám se číst84x
Chci si koupit22x
dalších seznamech1x