...a naposled konvalinky

...a naposled konvalinky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424950/bmid_a-naposled-konvalinky-Fnz-424950.jpg 4 141 58

Hrdinkami románu jsou dvě ženy, dvaadevadesátiletá Magda a její mladší příbuzná – praneteř Eva. Magda je vážně nemocná a rozhodne se dobrovolně odejít ze světa. Právě Evě odkáže vybavení svého domu, své osobní věci a nějaké peníze. Napíše jí velmi dlouhý dopis a ozřejmí jí některé události, které výrazně poznamenaly vztahy v rodině. Eva tak postupně proniká do tajemného a dramatického příběhu ženy, která navzdory těžké době, v níž žila, dokázala prožít bohatý a smysluplný život.... celý text

Hakl54
15.02.2024 4 z 5

Žádné výrazné dějové zápletky ani zvraty, příjemné čtení na volnou chvilku.

Aleh
26.09.2023 4 z 5

2 ženy, 2 životy, 2 osudy. Magda a Eva. 2 ženy, které k sobě našly cestu a měly si co říct a navzájem si byly oporou. Magda na sklonku svého života svou zkušeností a radou, Eva svou pomocí a empatií. Zajímavé, příběh dvou žen nutí k zamyšlení nad sebou samým, nad smyslem života, nad rodinnými vztahy, nad životem a smrtí. 2 ženy, 2 osudy, které život na určitý čas v určité době a na určitém místě svedl dohromady.

WaN635
04.08.2023 5 z 5

Knížku jsem přečetla po cestě k Baltskému moři. Příběh dvou žen mě naprosto pohltil. Moudrá a životem zkoušená Magda a empatická a obětavá Eva jsou hrdinky příběhu, který nejde odložit. U knížky jsem si odpočinula a zároveň mě přinutila uvažovat o životě.

Trošku mě mrzí, že v anotaci knihy je kladen důraz na děj, který se odehraje snad na posledních 10 stránkách.

cerna7151
13.07.2023 4 z 5

Milé, oddychové čtení.

JancaMia
14.01.2023 3 z 5

Půjčeno z knihovny. O dvou ženách z jednoho rodu, starší vzpomíná a mladší nadšeně poslouchá . Každá z žen má svůj příběh který nebyl nijak lehký.

Petrasuvicka
16.08.2022 2 z 5

Snaha napodobit Heřmánkové údolí těžce selhala. Pospíšilove sloh na mě dělá dojem slohu středoškolské, nevypsane studentky. Na to jak je příběh tenký, jsem se s ním prala pěkně dlouho.

sladkovka
13.08.2022 5 z 5

U knihy mi bylo tak nějak smutno. Taková obětavost a pokora k blízkému člověku. Přála bych si, aby pro mě jednou někdo blízký udělal něco podobného. Ke konci mi tekly slzy dojetím i když jsem věděla jak to skončí.

Len2očka
20.04.2022 5 z 5

Knížka od mé oblíbené autorky a moc dobře se mi četla,tahle tématika mě moc baví a nemůžu se vždy nabažit odkrývánim rodinných osudů.

Eliwen.Nika
05.04.2022 5 z 5

Vlastne ani nevim, co si mam myslet. Prislo mi, ze se v nic moc nedeje. Ale stejne me nakonec strhla. Myslim, ze to je tip knihy, ktery si zaslouzi dostat sanci i kdyz po prvnich radcich to tak nevypada.

zdenaR
19.02.2022 3 z 5

Příjemné čtení od oblíbené autorky, trocha smutku a nostalgie.

Jana512
20.11.2021 5 z 5

Příběh ze života dvou žen jednoho rodu, které přes generační rozdíl spojoval nejen zájem o předky jejich rodu, ale upřímná snaha si pomáhat, je krásný, příkladný a poučný.

Kája95
16.11.2021 3 z 5

Čekala jsem více, absurdní a navíc dlouhé dialogy.... Např. když doktorka Evě volá - po 2,5 stranách se teprve dovídáme proč volá. Donekonečna se opakující popis, co dělá Matýsek. Kniha mě nebavila .

boox
27.09.2021 3 z 5

Tři a půl hvězdičky.
Nebylo to špatné. Jenom jsem čekala, že to bude víc z historie rodiny. Většina děje se ale odehrává v současnosti, kdy hlavní hrdinka řeší problémy s partnerem a stará se o nemocnou tetu. Právě skrze tetiny vzpomínky se dozvídáme něco z dob dávno minulých, ale určitě to není nosné téma knihy, a navíc se u většiny členů rodiny opakuje motiv ztráty osudové lásky. Jak říkám, nebylo to úplně špatné, ale ani nejlepší.
PS: Strana 95 je teda hodně trefná!

iška
24.09.2021 3 z 5

Původně jsem si knihu vybrala, podle anotace na zadní straně desek knihy, do ČV do kolonky dopis důležitý pro děj. Dopis tu sice je, dokonce vyzradí určité rodinné tajemství, ale podle mne vůbec neovlivňuje děj knihy. Je to čtivé, pro mě však nevybočuje z průměru. No, a do ČV jej nezařadím.

veronika9700
28.08.2021 2 z 5

Na tuto knihu jsem se hodně těšila a dlouho byla na mém seznamu. Bohužel jsem od ni čekala více. Zpočátku jsem se nemohla začíst a pak jsem měla pocit ze je v knize tak nějak od všeho něco, ale bohužel nic z témat knihy nejde tak úplně do hloubky. Přímé řeči byly na můj vkus až moc strohé. Celou knihu jsem čekala na nějaký “wow” moment, na něco nečekaného, ale to se bohužel nestalo. Jak už psal někdo v komentářích, nakonec jsem z toho měla dojem jako bych četla něčí slohovou práci a je mi jasné že za týden, už nebudu vědět o co v knize šlo.

Jana283
23.08.2021 1 z 5

Hodně nepodařená slohová práce snažící se vytěžit z momentální módní vlny historických témat a rodinných tajemství.

certik003
21.08.2021

Milý dojemný příběh, který se moc dobře čte.
31/2

Aneleh
13.08.2021 5 z 5

Moudrá kniha k zamyšlení nad vztahy, životem, smrtí. Nad minulostí, rodinnými vztahy, stářím, které čeká každého. Sledujeme každodenní život Evy a přitom musíme přemýšlet nad námi samotnými a klást si otázky o smyslu našeho života. Příběh je psán laskavě a s citem i pochopením pro lidské slabosti. Jeden z těch, který něco člověku dá a něco v něm zanechá.

cori
13.08.2021 3 z 5

Eva si musí ujasnit vztah s nezodpovědným otcem jejího dítěte, pomáhá ji při tom vyprávění její pratety o minulosti její rodiny. Nenáročná jednohubka se vzpomínkami na válečná a poválečná léta v Československu.

Krisařka
11.08.2021 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a musím říct,že moc hezká,jemná,dobře se četla... Autorku jistě ještě navštívím v další knize

pro ženy psychologické romány ze života rodinná tajemství

2020  78%...a naposled konvalinky
2014  83%Kočka na plotě
2013  70%Vražda v lázních Skalka
2012  79%Boty do nebe
2012  80%Šaty z duhy

Kniha ...a naposled konvalinky je v