Síla naděje

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Bylo mi teprve pětadvacet, chtěla jsem žít a hlavně si užívat. Myslela jsem si, jak moc jsem dospělá. Byla jsem matka a vedle sebe jsem neměla muže, ale kluka. Proto jsem ho opustila, abych se vrhla do otevřené náruče pekla! Došlo mi rychle, co je skutečně zač… Ale mnohem déle mi trvalo, než jsem se osudu dokázala postavit. Bolí to! Cítím, jak moc to bolí. Mám pocit, že mě to rozežírá zevnitř, nemohu polykat. Nikdy jsem takovou bolest nezažila. Nevím, proč to potkalo zrovna mě. Nevím, co tak strašného jsem musela v životě udělat. Vidím jeho smutné a vykulené oči, které tolik nesnáším. Vidím stesk a paniku v jeho tváři, kterou bych nejraději zfackovala. Cítím, jak zrychleně dýchá, přesto mu ani teď nedokážu odpustit. Nenávidím ho a to vím jistě! Až na samém lidském dně jsem zjistila, že jsem doopravdy silná. Zachránila jsem svého manžela, syna, dceru, dvě týrané děti a nakonec i sama sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447057/sila-nadeje-JZQ-447057.jpg 4.523
Žánr
Romány, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Fortuna Libri (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Síla naděje

Přidat komentář
lenik284
26. ledna

Tak nevím co napsat k této knize asi tak, je mi z ní smutno vůbec se mi nečetla lehce dva příběhy dva osudy první Gábina tak ta mě fakt štvala a byla opravdu na pár facek co chtěla co čekala? Měla se dobře a to jí asi bylo málo naivní hloupá husa... Nic nedělala a pak se litovala, dobře hurá nakonec to vzala za ten správný konec a dobře udělala. Zvítězila. Já vím ono se to asi říká jak a co bychom udělali kdyby.... Druhý příběh Ondry tak z toho mi opravdu nebylo a není dobře. Kde hrajou hlavní roli děti tak je to vždy kruté a strašně jsem tu jeho Zrzku nenáviděla, osobně bych ji nejradši zakroutila krkem vůbec si nedovedu představit co si děti museli vytrpět!!! To snad ani není možný moc mě jich bylo líto.. Chudáčci. Stále dokola si říkám ne, není to pravda tolik krutosti a bolesti???Bože můj... Jo určitě si knížku přečtěte,zjistíte jak se máte dobře a děti ty jsou pro mě nejvíc tak doufám, že tyto dva příběhy jsou z části vymyšlené a do určitých věcech se to nezakládá na pravdě i když dnes člověk neví...

Šánka
07.12.2020

Já nějak nevím, jak tady popsat dojem z knihy a nespoilerovat. Snad takto....
Začnu nejdříve stylem psaní, který mi připadal, aspoň z počátku, takový začátečnický, školácký. Některé věty a slovní obraty až k pousmání. Pravdou ale je, že síla toho příběhu je obrovská, především Ondrův příběh mě dostal. Na druhé straně Gábina mi vůbec nesedla, ta její až hloupost, nevyzrálost. Mohla věci řešit, měla na to a navíc kolem sebe lidi, kteří by jí pomohli, ne, opravdu nechápu. Asi si musela tím projít, aby pochopila, dospěla? Možná, že někdo si musí nejdříve pořádně tu pusu natlouct, aby pochopil....
Opravdu silné téma, přečtěte si a udělejte názor sami.


zuzana2599
04.12.2020

Smutný životní příběh Gábiny a Ondřeje. Je to velmi autentické čtení, sugestivní, bolestivé, zejména když se jedná o malé nevinné děti, které trpí a jsou tyranizovány rodiči. Těmi, kteří by je měli milovat především, věnovat jim lásku a pozornost. I tento příběh napovídá, že ne vždy je tomu tak. Knížka nemá mnoho stran, ale obsahem je silná a je to čtení místy k neuvěření.
Nelituji přečtení, i takový život někdy bývá... a naděje umírá poslední.

Ancees
17.11.2020

Neuvěřitelně silná kniha, která ve vás zanechá spoustu pocitů a emocí. Rozhodnete si vážit všeho co máte, a nebudete řešit prkotiny, protože tu jsou lidé, co řeší mnohem horší věci než řešíme my. Téma tyranie a domácího násilí je nepředstavitelná hrůza, která může potkat ale kohokoli z nás, stačí dostatečně nevěnovat pozornost svému okolí...

Rou
01.11.2020

Ze začátku se mi styl psaní vůbec nelíbil, přišlo mi to jak slohová práce na téma Vyprávění o mém zpackaném životě. Navíc mi vadilo, že autorka vše zajímavé tak nějak prozrazovala dopředu. Část o Ondřejovi se mi zdála mnohem lepší, tu jsem měla přečtenou rychle, byla zajímavá. Hodnotím jako průměr.

1alena1
22.10.2020

Strašně těžce se mi čtou knihy, kde jsou děti vystaveny nelehkému dětství, za které nemohou. Mějme oči otevřené a dívejme se okolo sebe, mnoha nepravostem se dá předejít nebo alespoň v raném stádiu napravit. Všichni by měli mít podobnou startovní čáru, děti jsou nejvíc. Hezky popsáno.

bookcase
14.09.2020

Netuším, jak moc skutečných událostí se v knize promítlo, ale každopádně se jedná o silný příběh. Jen jsem příliš nesouzněla s hlavní hrdinkou, která měla příležitost změnit chod událostí a neudělala to, alespoň ne hned.

Damaj
05.09.2020

(+ SPOILER) Krásná knížka se silným příběhem. Myslím si, že děj byl inspirován skutečnými událostmi nebo to tak alespoň působilo.
Nevím čí dějová linka, Ondřejova nebo Gábinina, byla zajímavější. Obě byly dost drsné.
Nemohu si však pomoci, ale dětem jsem moc přála, aby s nimi Alice zůstala, bohužel toho na ni Ondřej naložil moc a nechal ji v tom samotnou, nebýt však jí, nikdy by děti do své péče nezískal a děti. A děti by neudělaly takový pokrok. Alice jim byla skvělou mámou.

1