I motýli pláčou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tohle není manuál na přežití, tohle je život Skutečný příběh o tom, jak je důležité udržet si potřebný odstup a zachovat chladnou hlavu. Být rozvedenou ženou, matkou dospívajícího syna a zároveň onkologickou pacientkou v cizí zemi není jednoduché. A navíc, řešit vztah se dvěma muži a zvolit lásku, to už stojí velké úsilí. Autorka v knize popisuje rok svého života, provádí čtenáře temnými zákoutími, kam až ji nemoc dostala a spolu s nemocí řeší i své zamotané milostné vztahy. Ale zároveň dává naději, že i s nelehkou životní situací, jakou je nemoc se lze vyrovnat s nadhledem, odhodláním, humorem. Vždyť stačí jen jedno mávnutí motýlích křídel a všechno může být jinak. Tobě by se to nelíbilo? Stát se někým jiným, třeba jen na okamžik, na jeden den? Já nevím... nikomu nic nezávidím. Nechtěla bych žít život někoho jiného. Když jsem byla malá, nakukovala jsem lidem do rozsvícených oken, do otevřených dveří. Nešlo o to zahlédnout špínu nebo přepych. Nešlo mi ani o drby, toužila jsem vědět, jak žijí, chtěla jsem jim krást příběhy, tajemství ukrytá za záclonou. A jak jsem rostla, pochopila jsem, že ten můj příběh je stejně ten nejkrásnější...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400625/big_i-motyli-placou-Ha9-400625.jpg 4.755
Nahrávám...

Komentáře (31)

Kniha I motýli pláčou

myšpa
24.05.2021

Krásná kniha, paní Markéta je velká bojovnice, která se k nemoci a léčbě postavila racionálně a příběh popsala bez příkras.

PetraPokorná
07.04.2021

Marky je má kamarádka a samozřejmě jsem nemohla nepřečíst její knihu, o které mi vyprávěla, když ji psala. Znala jsem některé střípky z připravované knihy, stejně jako jsem znala i něco z jejího života. Byla jsem snad tak trochu připravena na to, co budu číst, ale samotné čtení mě velmi oslovilo, doslova pohltilo (jako v Nekonečném příběhu malého Bastana). Najednou se mi vybavovalo Markétino vyprávění, naše povídání , vše dostávalo svůj tvar a doslova bylo hmatatelné, a to hlavně díky autorčině umění vyjádřit, popsat a zaujmout. Její kniha vypráví o životě a všem, co dokáže s sebou nést: radost, starosti, vztahy, lásku i neštěstí, nemoc, bláznovství, rodinu a neodmyslitelné přátele. U knihy se čtenář pobaví, zamyslí, rozpláče, zasní...Ke knize se třeba plno lidí vrátí...
Markétina kniha je malým dárkem, kouskem její pouti na tomto světě, o který se s námi čtenáři chce podělit.
Děkuji, Marky :-)


Simosimo
17.12.2020

Hezka kniha, prectena za par veceru ...
Marky je bojovnice , vubec to nemela lehke , daleko od rodiny ...bojovat s takovou hnusnou nemoci ...
Libilo se mi , ze tam bylo od vseho trochu ...k zasmani , k placi , laska, romantika , doktori jak vyborni, tak i ti min dobri ....
Kamaradky, pratele , pritel i milenec .... diky Marky

Renda2203
12.12.2020

Na knihu jsem narazila náhodou, přečetla jsem ji za 3 večery... Bydlela jsem v bytě s autorkou.. nebo jsem si tak aspoň připadala...Byla jsem vtažena do příběhu, ktery žádná z nás žen nechce zažít a přeci se to stává... Je to prostě černý Petr, kterého si některá vylosujeme.. Tím víc jsem z knihy unešena, že jde o pravdivý příběh ❤️ naději nesmíme ztrácet nikdy... Rozhodně bude mít čestné místo v mé knihovně ❤️

Jirinamac
04.12.2020

Rok ze života autorky, kdy se prala s nemocí, ale i se soukromým životem. Člověk takto nemocný, by očekával i citlivější přístup lékařů, ale u některých je ten přístup každodennosti otupělý a neumí jednat citlivě. Léčba pokročila, ale i citlivost by měla pokročit. Radost je i to, když má člověk kolem sebe přátele a milující rodinu.

1alena1
19.11.2020

Velice se mě dotklo. Ač stejný problém jsem prožívala v Česku a autorka v Itálii, ty zásadní situace jsou úplně stejné. Je strašně moc důležité potkat na té cestě od diagnostikování nemoci až po remisi ty správné doktory, ty správné přátele a hlavně nic nevzdávat a moc chtít dobrý konec. Neměla bych sílu o tom psát, protože když se o tom píše (nebo hovoří), tak to člověk prožívá tak trochu znovu a to je sakra nepříjemné. Děkuji autorce, že se tak otevřela a moc přeji všem, kteří to právě prožívají nebo to mají již za sebou, aby se jim dobře dařilo, protože zdraví je úplně nejvíc. A láska samozřejmě také, třeba i láska přátelská, rodinná. Takže pro všechny hodně zdraví a lásky !!!

eva3992
16.04.2020

Skutečný příběh autorky o tom, jak bojovala s rakovinou. Rozvedená žena, matka dospívajícího syna, trable s láskou a navíc onkologický problém. Jak se s tím Marky vypořádala, co prožívala při zjištění nemoci, při léčbě…. Jeden rok jejího života, který zvládla a se vším se snažila vyrovnat s nadhledem a odhodláním.

Toto je opravdu velice silná a osobní knížka, která Vás nenechá chladnou. Obzvláště, pokud máte ve svém okolí někoho, kdo se s touto nemocí potkal. Styl, jakým je napsána, mi moc vyhovoval. Celou dobu mi to připadalo, že si povídám s kamarádkou a chci jí být nablízku.
Často jsem u vyprávění brečela a při popisu lékařských zákroků mě to bolelo společně s Marky.
Navíc autorka žije v Itálii a nahlédnete tak do tamějšího způsobu života, stavu zdravotnictví, lidského soužití.

Kniha je plná emocí – ať už smutku, lásky, štěstí, nenávisti, ale hlavně naděje. Pohled na svět očima nemocného člověka, který se nevzdává a bojuje.

I když je to obsáhlejší kniha, čte se snadno a nutí Vás číst dál a dál.

milada3455
01.02.2020

Moc pěkně napsaná kniha, velice čtivá, včetně odborných lékařských vyjádření.....Obdivuji spisovatelku jakou má slovní zásobu, píše velice poutavě a navíc se mi líbí její životní postoj, plný síly k boji s nemocí! Kniha určitě pomůže mnoha ženám s podobným problémem.

1