I motýli pláčou

Tohle není manuál na přežití, tohle je život Skutečný příběh o tom, jak je důležité udržet si potřebný odstup a zachovat chladnou hlavu. Být rozvedenou ženou, matkou dospívajícího syna a zároveň onkologickou pacientkou v cizí zemi není jednoduché. A navíc, řešit vztah se dvěma muži a zvolit lásku, to už stojí velké úsilí. Autorka v knize popisuje rok svého života, provádí čtenáře temnými zákoutími, kam až ji nemoc dostala a spolu s nemocí řeší i své zamotané milostné vztahy. Ale zároveň dává naději, že i s nelehkou životní situací, jakou je nemoc se lze vyrovnat s nadhledem, odhodláním, humorem. Vždyť stačí jen jedno mávnutí motýlích křídel a všechno může být jinak. Tobě by se to nelíbilo? Stát se někým jiným, třeba jen na okamžik, na jeden den? Já nevím... nikomu nic nezávidím. Nechtěla bych žít život někoho jiného. Když jsem byla malá, nakukovala jsem lidem do rozsvícených oken, do otevřených dveří. Nešlo o to zahlédnout špínu nebo přepych. Nešlo mi ani o drby, toužila jsem vědět, jak žijí, chtěla jsem jim krást příběhy, tajemství ukrytá za záclonou. A jak jsem rostla, pochopila jsem, že ten můj příběh je stejně ten nejkrásnější...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/400625/i-motyli-placou-Ha9-400625.jpg 4.922
Romány, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Jonathan Livingston

Kniha I motýli pláčou

MílaV174

Nádherná kniha, kterou by si měla přečíst každá žena. Knihu dočtete se slzami v očích. Marky děkuji, děkuji, děkuji.

kristyna9472

????????????????????????

jaromira2758

Opravdu skvělá kniha, která se čte jedním dechem. Marky dokázala vystihnout pocity a úvahy žen, které prochází těžkou zkouškou. Určitě vás její příběh naplní optimismem a pokud nedokážete rodině otevřít své city, ohledně této nemoci, tak tato kniha jim rozhodně pomůže.

Pípasek

K této knize nemám slov, tak emotivní, nervy drásající příběh a hlavně vůli přežít za každou cenu , to je tedy síla. Když si představím, že autorka měla fobii z obyčejné jehly..........

Mikejla3

Na tuhle knížku jsem čekala, až ji autorka vydá. Četla jsem ji jedním dechem, občas mě rozesmála, občas jsem si pobrečela, ale ani na okamžik nezklamala, určitě bych ji doporučila všem.

jana4577

Kniha je nádherná a úžasná, přečetla jsem ji jedním dechem a určitě ne jednou. Prožívala jsem to celé znova - vydělala jsem se tam, někdy jsem přez zlzy neviděla, jindy jsem se smála. Kniha je plná emocí a pocitů. Marky moc ti děkuji za skvělou knihu.

PetraM74

Čtení této knihy mě emočně zcela dostala. Několikrát jsem jí odhodila,že dál číst nebudu,vzápětí jsem se k ní vrátila a četla dál. Dělala jsem si i poznámky,vracela se k určitým pasážím,brečela u ní,smála se u ní....i vztek jsem měla.....
Kniha naprosto přesně popisuje pocity ,naděje a pády při překonávávání nemoci.
Marky to napsala způsobem sobě vlastním a musím říct,že i měsíc po přečtení mám určité pasáže v hlavě.
Skvělá kniha,autorka je skvělá pisatelka a myslím,že určitě stojí za přečtení.

Dana43

..docitane Marky, trochu mi to trvalo, nedokazala som aj ked som velmi chcela zhltnut ju naraz...V knihe mi ostaly zalozky, su to miesta, ktore si chcem znovu a znovu precitat. Uz reraz viem, ze tvoja kniha je jednou z tych, ktoru budem pravidelne znovu a znovu citat...Pracujem na onkologii v Taliansku a ukazky z tvojej knihy prekladam jednej nasej pacientke...ona to neda, je v pokrocilom stadiu ale tie male uryvky jej davaju silu a usmev...Dakujem Marky, dakujem aj za nu...tvoja kniha by mala byt co najskor prelozena aj tu v Taliansku, nasom druhom domove