I motýli pláčou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tohle není manuál na přežití, tohle je život Skutečný příběh o tom, jak je důležité udržet si potřebný odstup a zachovat chladnou hlavu. Být rozvedenou ženou, matkou dospívajícího syna a zároveň onkologickou pacientkou v cizí zemi není jednoduché. A navíc, řešit vztah se dvěma muži a zvolit lásku, to už stojí velké úsilí. Autorka v knize popisuje rok svého života, provádí čtenáře temnými zákoutími, kam až ji nemoc dostala a spolu s nemocí řeší i své zamotané milostné vztahy. Ale zároveň dává naději, že i s nelehkou životní situací, jakou je nemoc se lze vyrovnat s nadhledem, odhodláním, humorem. Vždyť stačí jen jedno mávnutí motýlích křídel a všechno může být jinak. Tobě by se to nelíbilo? Stát se někým jiným, třeba jen na okamžik, na jeden den? Já nevím... nikomu nic nezávidím. Nechtěla bych žít život někoho jiného. Když jsem byla malá, nakukovala jsem lidem do rozsvícených oken, do otevřených dveří. Nešlo o to zahlédnout špínu nebo přepych. Nešlo mi ani o drby, toužila jsem vědět, jak žijí, chtěla jsem jim krást příběhy, tajemství ukrytá za záclonou. A jak jsem rostla, pochopila jsem, že ten můj příběh je stejně ten nejkrásnější...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400625/i-motyli-placou-Ha9-400625.jpg 4.743
Žánr
Romány, Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno, Jonathan Livingston
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (25)

Kniha I motýli pláčou

Přidat komentář
eva3992
16. dubna

Skutečný příběh autorky o tom, jak bojovala s rakovinou. Rozvedená žena, matka dospívajícího syna, trable s láskou a navíc onkologický problém. Jak se s tím Marky vypořádala, co prožívala při zjištění nemoci, při léčbě…. Jeden rok jejího života, který zvládla a se vším se snažila vyrovnat s nadhledem a odhodláním.

Toto je opravdu velice silná a osobní knížka, která Vás nenechá chladnou. Obzvláště, pokud máte ve svém okolí někoho, kdo se s touto nemocí potkal. Styl, jakým je napsána, mi moc vyhovoval. Celou dobu mi to připadalo, že si povídám s kamarádkou a chci jí být nablízku.
Často jsem u vyprávění brečela a při popisu lékařských zákroků mě to bolelo společně s Marky.
Navíc autorka žije v Itálii a nahlédnete tak do tamějšího způsobu života, stavu zdravotnictví, lidského soužití.

Kniha je plná emocí – ať už smutku, lásky, štěstí, nenávisti, ale hlavně naděje. Pohled na svět očima nemocného člověka, který se nevzdává a bojuje.

I když je to obsáhlejší kniha, čte se snadno a nutí Vás číst dál a dál.

milada3455
01. února

Moc pěkně napsaná kniha, velice čtivá, včetně odborných lékařských vyjádření.....Obdivuji spisovatelku jakou má slovní zásobu, píše velice poutavě a navíc se mi líbí její životní postoj, plný síly k boji s nemocí! Kniha určitě pomůže mnoha ženám s podobným problémem.


Katka714
30. ledna

Moc krasne napsana kniha, cetla jsem ji na dva nadechy a budu se k ni vracet urcite casto ????

danci8
21. ledna

Tato kniha mě totálně dostala, vtáhla do děje a nepustila, dokud jsem ji nepřečetla. Ponořila jsem se do příběhu onkologicky nemocné ženy. Do příběhu stejně nemocné ženy jako já. Stojíte tváří v tvář nemoci, kterou jste nuceni přijmout a porvat se s ní o svůj život. Vstupujete do světa plného naděje i beznaděje, strachu i odvahy, bolesti, ale i radosti z všedních okamžiků života, do světa protkaného láskou a touhou po lásce.
V knize autorka trefně a výstižně popisuje pocity, které prožívá onkologicky nemocný člověk. Při čtení jsem si kolikrát řekla: "To je přesně ono!" Chcete-li pochopit svět onkologicky nemocných, nahlédnout do pocitů, které prožívají určitě si tuto knihu přečtěte! Za sebe mohu říct, že jsem načerpala mnoho povzbuzení a posílení v boji. Děkuji velmi!

Kuci12
16. ledna

Tohle není kniha, na kterou můžete zapomenout. Je v ní tolik bolesti, naděje, smutku, lásky....střídají se v ní emoce, jak na houpačce a nikdy nevíte, co přinese další stránka. Přesně, jak píše autorka není to manuál na přežití, je to život. Život není fér, někdy je štěstěna na Vaší straně a znenadání se k Vám obrátí zády. Kniha Vás donutí zamyslet se sami nad sebou, často si říkáme, až potom za týden, měsíc za rok. Pak už budu šťastná. Opravdu někdy ztrácíme čas takovými blbostmi a pak, když s námi život zatřese vidíme svoji hloupost a často i marnivost. Smekám před autorkou a všemi bojovníky. Přeji hlavně zdraví a lásku :-)

slaska77
06.12.2019

Příběh onkologické pacientky je popsán velmi realisticky, takže si člověk dokáže udělat poměrně jasnou představu, na pozadí spletitých rodinných dramat a vztahu s dospívajícím synem. Kniha se Marky opravdu povedla a těch 500 stran člověk přečte jak nic. Obdivuji autorku, jak se se vším sama vypořádala, knížka není ufňukaná a má poměrně dobrou literární úroveň (některé hrubky korektorům utekly), chtěla by trochu vyladit proporce (např. ubrat na začátku, přidat na konci) a některé linky rozvinout, dovyprávět (třeba tu s tchýní a exmanželem), ale to je daň za to, že se jedná o autentický příběh a v něm to prostě nemůže vždy probíhat podle představ o vyvážené struktuře díla. Autorce držím palce a jak již psal někdo přede mnou, umí výborně poutavě psát, bylo by škoda to nevyužít do dalších knih. Přeji hodně zdaru, ať to vyjde a hlavně to zdraví. (prosinec 512 stran)

zuzu76
30.09.2019

Tato kniha me naprosto uchvatila a donutila me premystet. Clovek ma v sobe ohromnou silu, kterou muze pouzit dvemi smery budto podlehne zoufalstvi a pochybam a nebo se rozhodne reagovat. No a veci se daji do pohybu presne podle toho jaky zaujmeme postoj. Diky teto knize jsem prehodnotila urcite nazory na muj dosavadni zivot a veci se daly do pohybu a za to autorce velice dekuji. Roman je poutave psany nechybi, laska, pratelstvi, humor ani smutek. Vsem tuto knihu doporucuji, myslim si, ze po jejim precteni nikdo nezustane tim cim byl na zacatku cteni, prave naopak... Urcite aspon trochu ctenare donuti premyslet nad tim, co je v zivote dulezite... Zdravi, stesti a laska bez, ktere to proste nejde....

intelektuálka
17.09.2019

Náročné téma zvládla autorka s bravurou ...

Na hrdinku knihy je toho hodně naloženo - sama v cizí zemi s dítětem a boj se zákeřnou nemocí...

A ještě k tomu dilema ve vztazích ...

Kniha napsaná s optimismem a silou v boji kde ne všichni vyhrají ...

Doporučuji.

1

Doporučujeme

Honzlová – Protestsong
Honzlová – Protestsong