34 dní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak moc se může změnit váš život za pouhých čtyřiatřicet dní? Anna a Ray spolu prožili v manželství pětatřicet let, ale za zavřenými dveřmi není všechno tak docela v pořádku, jak by se mohlo zdát. V den výročí jejich svatby se Anna rozhodne Raye opustit. Tím spustí lavinu děsivých činů, které možná skončí vraždou…

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389075/34-dni-o7L-389075.PNG 3.7113
Žánr
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Alpress
Orig. název

34 Days, 2016

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (35)

Kniha 34 dní

Přidat komentář
Boženka2
28.12.2020

Pro mě je to jedna z knih, kterou sice přečtu se zájmem, ale hned na ni zapomenu a nevracím se k ní.

RomanDušek
06.11.2020

Perfektně promyšlený příběh!
Co všechno zůstalo dlouhá léta pod povrchem a pak jedním odchodem z manželství postupně vycházelo na povrch...!
Čeho všeho je člověk schopen, když je vystaven enormnímu psychickému tlaku, kterému čelí řadu let...
Když zbývalo posledních 10 stránek, říkal jsem si, že bude zajímavé, jak to všechno autorka završí. A to, co přišlo, byla fakt síla...!
To, co se stalo kvůli hádce mezi Jennou a Annou, mi vyrazilo dech a bylo mi pak šíleně moc líto Michaela. Protože on je příklad toho, jak se má chovat chlap k ženě. A že čekání na svou lásku se vyplatí.
Jenny mohla být ráda, že z toho vyšla ještě tak dobře...!
A přátelství, které na konci vzniklo? Pěkné!
Co mě překvapilo, bylo, že autorka popisovala pouze to, jak se odehrávaly jednotlivé životní příběhy konkrétních postav. Ale samotnému vyšetřování vražd věnovala absolutní minimum prostoru. A to ještě tím stylem, že informace byly podávány prostřednictvím detektiva Anně. Žádný pohled na vyšetřování tak, jak je zvykem. Z pohledu detektivů. Ale jo, já to vítám. Četl jsem to takto ve většině detektivek a thrillerů a tohle byla příjemná změna.
Knihu mohu s radostí doporučit!


DK197
12.10.2020

KNIHA: Začnu tím, co se nepovedlo - a že toho bylo hodně. Absolutně třeba nechápu název. Těch prvních 34 dní je totiž to nejnudnější místo v příběhu. Hrdinka čeká, spí, nakupuje a pije kafe, nebo čaj, přičemž opět čeká. (Nepovažuju to za spoiler.) Chápu, že čísla v názvu táhnou, ale tohle je opravdu pitomý, prvoplánový marketingový tah... Co se týče překladu a korekce, lecos dokážu přehlédnout, ale aby do hned v první kapitole, která začíná v březnu napsali "dubnové sluníčko", to mě zarazilo. Občas jsem měla dojem, že jsem zahlédla i špatné skloňování slov... Co k tomu dodat. Samotná autorka psala navíc dost nepřehledně, kdy z času A skočila dopředu a pak se zase vrátila zpět. Občas jsem se ztrácela v tom, kdo zrovna mluví, a věty mi přišly krkolomné. Po stylistické stránce tedy nic moc. Hodně béčkové a nedovařené. A k tomu perfektní závěr, který pokazil odfláknutý epilog. Na to, že celé kniha se vleče, tak epilog má dvě stránky, vše vezme hopem a pomine většinu postav... A jako třešnička na dortu věčné pití čaje či kávy, spánek a nakupování. Když pominu, že hrdinky se snaží působit inteligentně a nakonec tráví volný čas jako zbohatlické slepice - vážně to nešlo popsat jinak, než čtenáře umlátit stejným textem?

Takhle to vypadá hodně nepodařeně. A ono by i bylo - nebýt hlavní zápletky a několika pozdějších zvratů. Nápad opravdu nebyl špatný. A já zjistila, že ačkoli to má své výrazné mouchy, po dějové stránce mě to - po těch 34 dnech - začalo čím dál víc bavit. Škoda toho epilogu. Je to vyloženě béčkový thriller pro ženy, který zabilo literární zpracování. Zápletka je ale originální. Mám pocit, že nic podobného jsem ještě nečetla. Fanouškům pořádně drsného čtení knihu nedoporučuji, ale pokud chcete vyčistit hlavu něčím, co si na drsné čtení hraje, směle do toho. PS: Nejsou zde erotické scény - zda je to pro vás plus, či mínus, rozhodněte sami.

Zlatinka.Emilly
06.10.2020

Moc krásná kniha, četla se dobře hned od první stránky. Ale ten smutný konec, ten bych změnila. proč právě Anna? Jen doufám, že se brzy dočkám pokračování příběhu, alespoň tak to ze závěru knihy vyznělo.

Allla9
04.09.2020

Příběh měl dobré téma, ale nezaujal mě. Moc neuvěřitelných náhod a nezáživně zpracované.

Dresia
03.08.2020

Těžko uvěřitelná zápletka, celé mi to přišlo jako vycucané z prstu.

Borufka_9
03.03.2020

Za mě průměr. Nenadchne, neuraí, rozhodně jsou lepší knihy, ale i horší.

Nunynka
27.11.2019

Knihu jsem přečetla rychle a bavila mě. Občas tam bylo moc popisů,ale jinak měla kniha dej a spád.

1