Aléda Aléda komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Na tohle nestačí 5 hvězd. Na tohle nestačí slova.
Můžu říct jen to, že to byl ohromný a neskutečně silný čtenářský zážitek.

13.05.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tahle série mi po každém dílu totálně vyrazí dech. Ani nevím, jestli je to vůbec možné, ale tento díl byl opět lepší než předchozí. Přibylo i pár skvělých postav a obrovsky u mě stoupla Manon. (Nejlepší byl střet s ní a Aelin!!!)
Fakt nevím, jak to ta Sarah dělá, ale svět který stvořila, sérii kterou tvoří...to je dokonalost sama. Je to neuvěřitelný!

15.11.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

To byla teda PEKELNÁ JÍZDA.
Každý díl se stává čtivější a propracovanější a napínavější a temnější. Minulý byl fakt šílený, šíleně užasný, ale tenhle ho snad ještě překonal (pokud je to vůbec možné:D) Když mi knížka přišla, všechno ostatní šlo prostě stranou.
Je vidět, že autorka má promyšlený každý detail a je naprosto úžasné, jak to všechno do sebe zapadá. Byla také příjemná změna, že se děj odehrával na různých místech z pohledu nových a hodně zajímavých postav (a samozřejmě i našich už dobře známých).
Ať se snažím sebevíc nedokážu na Dědičce ohně najít jedinou chybičku. Fakt bezchybná knížka s neuvěřitelně silnou hlavní hrdinkou a napínavým dějem.
Ten kdo váhá a ještě ji nečetl, tak radím: do toho!!
Budu odpočítávat dny do dalšího dílu, tak snad to uteče:)

04.05.2016 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Nemám slov.
Není nutnost si tyto povídky přečíst, ale podle mě je to potřeba. Najednou mám pocit, že se na Celaenin svět dívám zase trochu jinak a rozhodně teď mnohem lépe chápu chování některých postav. A ten konec...všichni čekali, co se stane, ale na TOHLE se prostě nešlo připravit. Tak smutný..

05.03.2017 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Panebože:O Vůbec nevím kde začít. Tím, že mi tenhle příběh totálně vyrazil dech, nebo že jsme se právě zamilovala do postavy z knížky?
Knížku jsem přečetla na jeden zátah za jeden den. Je čtivá a veselá ale i smutná a dojemná.
Theodor Finch je neuvěřitelný človíček, je šílený, náladový a naprosto nepředvídatelný, a přesto milý a chápavý. Byl zpracován dokonale, až jsem měla pocit, že někdo takový opravdu existuje. (A ano Finchi. taky bych chtěla jednou zažít perfektní den)
Posledních asi 50 stránek jsem měla celé rozmazané. Chytla mě za srdce a to se mi už pěkně dlouho u knížky nestalo.
,,Nepamatujeme si dny, pamatujeme si momenty." Cesare Pavese

26.06.2016 5 z 5

Všichni jsme z toho úplně na větvi Všichni jsme z toho úplně na větvi Karen Joy Fowler

Mě osobně knížka ohromila. Bravůrně napsaná, upřímná a velmi dojemná. Příběh byl plný psychologický myšlenek o chování lidí i zvířat...a to se mi na ní líbilo. Neotřelé a originální.

,,Moje cesta k tichu byla trnitá, ale v patnácti jsem už po ní kráčela naprosto neochvějně."

27.10.2015 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Nádherné doplnění celé série.
Pokud někdo váháte,...radím neváhejte. Doporučuji všem, kdo se touží dovědět, jak příběh pokračoval, nebo jak dopadli ostatní z Elity. Jednotlivé povídky z pohledů různých postav byly famózní a já je absolutně hltala. Pro mě asi nejlepší byla o Marlee a Cartrovi (to byla docela síla), nebo Lucy s Aspenem byly úplně mega roztomilý, nebo o královně Amberly, nebo selekce z pohledu Maxona. Sakra prostě všechny byly skvělé. Název Šťastně až navěky se opravdu hodí, protože si tady každý našel svůj vlastní happy end.

28.08.2016 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

To bylo tak krásný. Opravdu si umím živě představit, jak těžký je kvůli zranění přestat se sportem, který milujete. A ještě vám to úplně zničí plány na budoucnost:O Bože.
Děj byl nepředvídatelný: stalo se toho tolik, že jsem si pokaždé říkala, co se ještě sakra může podělat a jaká ohromující novinka přijde. Líbilo se mi to mnohem víc než 1. díl. Fakt pecka!

11.08.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Zase zajímavý a nápaditý příběh. Myslím, že je povinnost si od Johna Greena alespoň něco přečíst, protože je to fakt zážitek.
Knihy od něj jsou hodně o zamyšlení - mají v sobě mnoho skrytých významů, ze kterých si každý vezme něco jiného...a to se mi na nich líbí nejvíc.
Stejně je neuvěřitelné jak krásně to dokáže napsat. Miluju jeho styl psaní, jak vše do sebe zapadá, obdivuji jak to může někdo takhle napsat. V knížce se objevili i vtipné scény u kterých jsem se fakt nasmála. :)
Papírová města jsem přečetla za jeden den a myslím, že na ně budu ještě dlouho vzpomínat, stejně jako na Hledání Aljašky.

02.03.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Od Johna Greena je to moje první přečtená kniha. Slyším na něj samé chvály tak jsem si také musela přečíst nějakou od něj :) A musím říct, že nezklamala. Tento autor má osobitý styl psaní a čtenáře to doslova vtáhne do děje a prožíváte vše s hlavním hrdinou. Strašně moc se mi líbí jeho citáty a úvahy...např.:
Co je to vlastně ta ,,okamžitá" smrt? Jak dlouhý je okamžik? Vteřinu? Deset?
K této knize stačí napsat 3 slova:

KRÁSNÁ, DOJEMNÁ, DECHBEROUCÍ

14.12.2014 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Jsou světla, která nevidíme. Dostala mě. Jak může být něco tak krásné a strašné zároveň?

20.07.2017 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Není to úplně ta naše stará Jennifer, tahle knížka byla trochu jiná než ostatní..., ale já jsem si ji ihned po první stránce zamilovala. Byla čtivá, byla smutná, byla pravdivá!
Všechny ty citáty a Mallory myšlenky a úvahy...prostě nádhera. Nejkrásnější byla ta pohádka o plyšákovi, co chce být skutečný (ti co četli pochopí), to bylo tak kráásnýý. *****

11.10.2016 5 z 5

Jednoho letního večera jsem usnul s nadějí, že by svět mohl být jiný, až se probudím.
...
Hned po první větě jsem věděla, že tahle knížka je něco pro mě.
Když bych ji měla popsat jedním slovem, bylo by to KRÁSNÁ. Člověka pohladí po duši. Měla jsem ji přečtenou za pár hodin a to čtení jsem si rozhodně užívala. Ještě teď mi leží příběh v hlavě a myslím, že mě ještě dlouho neopustí..

02.04.2016 5 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Při čtení mi běhal mráz po zádech. Na začátku bídný život rudých, poté blyštivý a temný svět stříbrných...nebyla jediná stránka, která by mě nebavila. Příběh plný akce a napětí - bylo v něm ukázáno, že opravdu každý může zradit a že svět není jen černobílý. Hlavní hrdinka no problema - chce změnit svět - odvážná, soucitná.
Posledních asi 50 stránek jsem četla s otevřenou pusou. Nemohla jsem uvěřit, že by se ještě mohlo něco tak silně podělat. Ale je to tak. Ihned jak vyjde další díl, letím do knihkupectví!

,,Na pravdě nezáleží, záleží jen na tom, čemu věří lidé."

28.11.2015 5 z 5

Kdybychom se neviděli Kdybychom se neviděli Cynthia Hand

Dojemný a silný příběh o ztrátě, bolesti, utrpení, ale i o odpuštění sama sobě. Opravdu neuvěřitelná knížka, která mě fakt dostala. Potvrdilo se, že Cynthia Hand prostě umí psát - tak krásně napsanou knížku jsem dlouho nečetla a to je u mě co říct.
Každý se se smrtí svého blízkého vyrovnává jinak a jelikož spisovatelka psala z vlastní zkušenosti, příběh byl opravdový a úplně mě pohltil, věřila jsem jí každé slovo. Lex byla skvělá hlavní hrdinka: milá, sympatická a génius přes matematiku:) No a obálka luxusní. Nejvíce se mi na ní líbí tři řádky zezadu:

Smrt je všude kolem nás.
Jen si jí nevšímáme.
Dokud nemusíme.

Určitě neváhejte a přečtěte si tuhle knížku, nebudete toho litovat!!

19.09.2015 5 z 5

Dívka, která si říkala Tuesday Dívka, která si říkala Tuesday Stephen Williams

Tak to bylo něco. Začala jsem číst ráno a před chvilkou to dočetla. Thriller, který rozhodně neurazí. Naopak.
Na celé knížce se mi nejvíc líbila postava Tuesday. Byla neuvěřitelně chytrá..nebo spíš vychytralá a tak tvrdá a silná. V sedmnácti letech, klobouk dolů před ní. To co si zažila a vytrpěla.. Opravdu velmi dobře propracovaná postava. Hlavně kvůli ní dávám plný počet! Jinak samozřejmě kvalitně zpracovaný příběh.

16.04.2016 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jedna velká akce a napětí. A bože KONEČNĚ jsem v druhé části knihy našla TU nájemnou vražedkyni, temného zabijáka bez slitování, který udělá všechno aby ochránil své blízké. Miluju Celaenu Sardothien, nemůžu si pomoc, opravdu povedená hlavní hrdinka. V tomto díle se toho tolik stalo, že ještě teď se to všechno snažím nějak strávit:D Nádhera. Teď by to jen chtělo další díl!

28.01.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Skleněný trůn mi nepřišel špatný. Líbila se mi tajemnost, která doprovázela celý příběh a i když Celaene nebyla tak chladnokrevná, jak jsme asi všichni čekali, obdivovala jsem ji za její odolnost a statečnost. Má v sobě skrytou jakousi divokost. Doufám, že se to v dalších dílech trochu rozjede:) 4,5*

04.11.2015 4 z 5

První První Kiera Cass

Prostě jedním slovem KOUZELNÉ.
Koupila jsem si První hned jak vyšla, pustila se do ní a teď ji dočetla. Předchozí dvě knížky byly úžasné, zhltla jsem je za chviličku a tato knížka nebyla výjimkou. Děj svižný, vtipný, ale občas i pěkně napínavý. Rebelové to rozjeli ve velkém. Některé věci jsem absolutně nečekala a dost mě šokovaly!
No a America, je prostě America:D

,,Jen aby bylo jasno - nikdo s tebou nesouhlasí." (Maxon)
,,Jen aby bylo jasno - to je mi úplně jedno." (America)

Je tak paličatá a do všeho se vrhá po hlavě. Ale přesně tohle na ní miluju, nechtěla bych aby byla jiná. Ano byla nerozhodná a hned dělala ukvapené závěry, ale nikdo není dokonalý. Uměla bojovat za to v co věřila.
Aspen u mě v tomhle díle stoupl o pár stupínků výš. Konečně se nechoval jako nějakej žárlivej ufňukanej hlídací pes co pořád dolejzá za Americou.
A Maxon je prostě zlatíčko. K tomu není co dodat.
Miluju tuhle pohádkovou sérii a stoprocentně se k ní vrátím. A to hodně brzo:)) Určitě všem vřele doporučuji

16.09.2015 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Uuu! Tak to se mi hodně, hodně líbilo! Prostě jsem nedokázala přestat číst, miluju všechny ty různý potvůrky:D, kterých tam bylo opravdu hodně. Autorka se inspirovala v Sen noci svatojánské a to mi přišlo geniální. Děj do sebe skvěle zapadal a já hltala každý slovo:) Oblíbila jsem si skoro všechny postavy, ale naprostý vítěz byl u mě Ash!!!
Jediný co bych mohla vytknou je, že se vlastně z anotace dozvíme dost věcí, které mohly být překvapením. Ale to vůbec nevadí. Já se strašně moc těším na další díl a doporučuji těm, co mají rádi fantasy svět s velkým množstvím dobrodružství. 5*

20.04.2015 5 z 5