Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. Krásně poetický příběh o dospívání a přátelství od uznávaného autora....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260515/aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4.3436
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe, 2012

Kniha Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

marianna7090

Dá sa povedať, že táto kniha je pre knižných fajnšmekrov, ale odporučila by som ju každému. Najmä v tejto dobe.
Postavy sú sympatické, pre mňa osobne najmä Dante, dej plynie jednoducho, nenechá Vás pustiť knihu z rúk. Ak sa chcete znovu prvý krát zamilovať, nech sa páči. S Arim a Dantem to pôjde rýchlo a ešte dlho po dočítaní budete na nich spomínať.
PS: Nemusíte stále čítať bestsellery len od amerických autorov. Tento Mexičan Vás vážne prekvapí.

maruschka

Takové krásně bolavé. Navíc jsou kluci mí vrstevníci, takže spoustu věcí vnímám výrazněji (nostalgie z doby předmobilové, kdy jsme měli čas být "sami se sebou ve vlastní hlavě"). Dneska by jejich příběh zabral pár zpráv...

TomTomis

Nechápu, jak jsem přečtení této knihy, co mi leží roky doma, mohl tak odkládat (ne že bych ji tu neležely kopce dalších)... Tahle kniha si mě získala svým příběhem, jednoduchostí, milým pohlazením, pohled na život dvou kluků, co pomalu vchází do dospělosti. Oba mají své trable, zkoumají sami sebe. Děj se odehrává na konci 80. let minulého století. Myslím, že kdyby se odehrával dnes, mnohé by bylo jiné, rychlejší, ... asi z mého pohledu i smutnější...

DarthElle

(+ SPOILER) Mělo to hlubokou myšlenku, jen to zpracování mi příliš nelahodilo. Jsem zvyklá na rozepsané emoce a psychologii postav, tady to bylo dost odbyté, ale svým podivným způsobem se to k tomu hodilo. Akorát přehršel slova "řekl" mi dost týralo oči. Vztah Ariho a Danteho vznikl dost zvláštně, jednou větou a prakticky i nabídkou "Chceš naučit plavat?". A ta věta strhla dění, na které ani jeden z nich nemohl být připraven. Netuším, co Dante viděl na Arim, nehorázný pesimista, znuděný život, neustále na pěst a to jsme museli číst z jeho pohledu. Člověk ho prakticky nedokázal pochopit. Naštěstí na konci dospěl ke správnému rozhodnutí a skončilo to takovým milým happy endem. Zamilovala jsem si Legs, byla jsem hodně ráda, že si ho Ari vzal domů a stala se jeho společníkem.
Stejně jako Ari i jeho táta byl dost uzavřený, ale on měl dost dobrý důvod, ač Ari to nejspíš převzal po něm. Zato Danteho rodiče byli stejně jako on dokonale sluníčkoví. Takže se všichni tak krásně doplňovali. Jejich život byl doplněn o přátelství i o lásku.

zpetkeknize

Páni. Musím říct, že tenhle příběh bylo něco úplně jiného, než na co jsem zvyklá. Tak upřímný, čistý, syrový, ale zároveň neskutečně matoucí. Ari byl skutečnou záhadou, a ač byl celý příběh vyprávěný z jeho pohledu, měla jsem občas dost velký problém ho pochopit. Ale celý příběh se mě neskutečně dotkl. Nejen příběh odehrávající se mezi jím a Dantem, ale i mezi jím a jeho rodinou. V něčem mi to dost připomínalo Dej mi své jméno, hlavně tedy ve vnímavosti rodičů. A ač byla knížka stále ještě o stupínek níž než zmíněné Dej mi své jméno, je krásná a mohu ji vřele doporučit i mladším čtenářům.
Mimochodem - ač budete mít po celou dobu nějaký pocit, ten konec vás prostě dostane a překvapí!

SknihouVrukách

Knihy s touto tematikou čítam raz za uhorský rok, ale dnes sa mi podarilo dočítať Ariho a Danteho. Bola to veľmi pekná kniha. Táto tematika sa tam skôr spomína okrajovo a kniha je skôr o pocitoch a priateľstve dvoch chlapcov. Hlavné postavy si strašné sympatické a strašne sa mi páčili ich osobnosti. Veľmi sa mi pačilo, že kniha sa zameriava na pocity. Veľa zvratov v knihe nenájdete, skôr sa objavia nejaké životné komplikácie. Kniha má kratučké kapitoly a na strane nie je veľa textu, takže sa dá prečítať aj za jeden deň. Koniec sa mi veľmi páčil, aj keď bol očakávaný. Obľúbila som si aj mexické prostredie. Knihe nemám čo vytknúť a mali by ste si ju všetci prečítať. Dúfam, že som vás na ňu aspoň trošku nalákala. 5/5✨

Padfoot

Celkem nepřekvapivé YA o dvou mexických klucích s dost špatným jménem. Skamarádí se a tráví spolu spoustu času. Jeden je nešťastně zamilovaný do druhého, ale jen do doby, kdy si i on uvědomí, že je gay. Jak příhodné.
Do toho je tu nějaká snaha o rodinné drama a vztahy a poznávání sebe sama skrze kořeny a podobně. Nějak to na mě nezapůsobilo. Navíc je těm klukům něco kolem patnácti, ale způsob, jakým spolu mluví je mnohem starší. Oba chrlí moudra, jako by měli život dávno za sebou. Chybí tomu lehkost. To že dám postavě jméno po filosofovi, z ní znalce všehomíra jaksi nedělá.

Lenísek

Nechápu, proč jsem knihu tak dlouho odkládala. Díky moc Kristie za společné červnové čtení, jinak bych se k ní snad nikdy nedostala.

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru je tak krásně napsaná kniha. Ještě teď se mi vybavují různé citáty, které mi utkvěly v paměti. A to se mi hned tak nestává.

___
I found myself whispering, "Do you think we'll ever discover all the secrets of the universe?"
I was surprised to hear Susie's voice answering my question. "That would be a beautiful thing, wouldn't it, Ari?"
"Yeah," I whispered. "Really beautiful."
"Do you think, Ari, that love has anything to do with the secrets of the universe?
——

Je to kniha plná emocí o hledání vlastní identity a je jednoduše skvělá.

Volání netvora
Volání netvora
Oba na konci zemřou
Oba na konci zemřou
Dobrodružství Hucka Finna
Dobrodružství Hucka Finna
Čemu jsem věřila
Čemu jsem věřila

homosexualita přátelství pro dospívající mládež (young adult)

Benjamin Alire Sáenz
americká, 1954