Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

od:

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové to, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260515/aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4.3256
Originální název:

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe (2012)

Žánr:
Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (66)

Přidat komentář
Marekh
05. února

Tato kniha je určená pro mladší čtenáře, ale moc se mi líbila.

Co jsem si odnesl po přečtení této knihy? Ne vždy je nutné říkat pravdu. Člověk se může dostat do situace, kdy není schopen upřímně zodpovědět na konkrétní otázku a raději zalže. Nicméně později se dotyčnému přizná, že lhal a přizná se, což je určitě fajn, když máme daného člověka rádi.

Líbila se mi např. situace, kdy si naši hrdinové lehli na kapotu auta a pozorovali nebe, anebo jeden z nich neváhá a pomůže druhému člověku, i když riskuje život.

Veronicess
11. ledna

Táto kniha bola tak krásna a čarovná a citlivá. Až mi bolo ľúto že mám obdobie prvých lások za sebou. Ari a Dante vo vás vykúzlia taký ten nádherný pocit, keď sa nemôžete prestať usmievať a rozmýšlať nad ich príbehom.

Lenny33
29.12.2017

Jedna z těch knih, kterou jsem zhltla během chviličky, ale provázet v myšlenkách mě bude ještě velmi dlouho. Milý příběh.

jeduna
17.12.2017

mile. o tom, ze k tomu comming outu vedou ruzne, ruzne dlouhe, ale zato horsi cesty. snad jen ti prehnane chapajici rodice... ale amici to tak asi chtej, nechme jim to.

Eleanor-ka
10.12.2017

Bylo to zvláštní. Po přečtení knihy jsem byla poněkud zklamaná, ne proto, že bych chovala zášť vůči homosexualitě, ale proto, že jsem čekala od knihy něco zcela jiného. Kniha byla bez nijaké akce, vše probíhalo tak nějak hladce. Konec nebyl dle mého gusta, ale jinak se kniha četla sama. Bylo to milé, vtipné, přirozené.

EvaT86
03.12.2017

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Je napsaná čtivě, postavy jsou sympatické a hodně mně bavili. Jediná výtka je ten konec...na můj vkus příliš velká slaďárna.

l0st-g1rl
27.11.2017

Jednoduchý, ale přesto krásný příběh o lásce, přátelství a dospívání dvou chlapců. Dialogy byly občas trochu matoucí, ale to se dá lehce pominout. Kniha rozhodně potěšila :)

Aliii
16.11.2017

Velice zajímavý a citlivý pohled do vnitřního světa dvou dospívajících kluků.

michaela669
19.09.2017

Krásná lehce psaná kniha, občas chaotické přímé řeči.
Knihu jsem si zamilovala, její lehkost, lásku a přátelství.

tynkaiscrazy
30.08.2017

knihu jsem si chtěla přečíst už hoodně dlouho a po celou tu dobu jsem na ni četla jen samou chválu, tak jsem se opravdu nemohla dočkat. Kvůli svému tématu a slibnému poetismu jsem od samého začátku měla nutkání srovnávat příběh Aristotela a Danta s Dám ti slunce. A možná to je ta osudová chyba, neboť Dám ti slunce je tak milionkrát lepší. Kvůli kraťoučkým kapitolám a málo popisu jsem se nedokázala úplně sžít s postavami a hodně mi vadilo, že jsem vůbec nevěděla, jak kdo vypadá. Sice jsme se dost utápěli v Ariho vnitřním rozpoložení, ale spisovatel se vůbec nezaměřil na ty základy.

Na to, jak tato kniha slibovala krásný a poetický příběh, tam podle mého nebylo příliš věcí, co by stály za podtrhnutí, a to jsem opravdu zběsilý podtrhovač. Dále mi vadily dialogy, při kterých často člověk ztrácel přehled kdo co řekl, a tak si jej musel přečíst znovu. Ani mi tolik nevadilo to, že se toho příliš neděje - nečekala jsem žádné zvraty, jen příběh o lásce a přátelství. Přesto mě hodně zklamal.

Sunday
16.07.2017

Je třeba daleko zahodit svoje tenisky...

bookcase
06.07.2017

Zajímavé počtení o klucích v pubertě. Citlivě napsáno.

salali
30.05.2017

Úžasná,vtipná, poutavá knížka. Docela mě překvapil vývoj událostí na konci knihy. Až do poslední chvíle jsem nevěděla jak se Ari zachová. Doporučuji přečíst. Kniha skvěle vyobrazuje, že přístup k homosexualitě se od 90. let moc nezměnil. I když jsem byla ráda za přístup Ariho a Danteho rodičů. :)

ATheo
07.05.2017

Jedna z velice kouzelných knížek. Příběh je dost jednoduchý, ale o to víc si člověk může vychutnat každé slovo a stejně tak i realistické hlavní hrdiny, kteří mají své klady i chyby a kteří dělají dobrá i špatná rozhodnutí. S čímž se myslím může ztotožnit leckdo z nás.

KnižníTeenager
01.05.2017

V každé postavě jsem našla kus sebe. Aristotela jsem často proklínala a Danteho naopak nadevše milovala. Konec mě dostal vůbec jsem to nečekala, ale potěšil. Trochu mě i rozčilovalo, že knížka nemá složitější děj. Pro někoho byla možná oddechová za to já měla pocit, že se mi zavaří mozek. Možná to bylo právě tím, že jsem v tom hledala tu složitější strukturu. Nenáviděla jsem Ariho za to že nenáviděl všechny a zároveň za to, že nedokázal všechny úplně nenáviděl.

Silmarien
27.04.2017

Mexicky 15-rocny chlapec Aristoteles je samotar, ktory jedneho dna spozna 15-rocneho mexickeho chlapca, ktory o sebe tvrdi, ze nie je dostatocny Mexican. Dante ho nauci plavat a my sa tym dostaneme do roku 1987, kedy tito dvaja mladi chlapci hladaju sposob ako sa stat muzmi a vyrovnat sa so vsetkym, co k tomu patri.

Bolo to fakt dobre. Zachytenie oboch chlapcov (obaja mi sem tam liezli na nervy, ale verim, ze to tak ma byt, aj ja som musela v patnastich liezt na nervy vela ludom :-D), pacil sa mi druh humoru, ktory pouzival autor v celej knihe.
Velke big plus (skoro az na 5-tu hviezdu) za rodicov. Obe dvojice boli vyborne napisane, vykreslene, nic prehnane, tak akurat, boli naozaj uveritelni a mne teda vsetci maximalne sympaticki.
Trochu mensie plus za Nohatu. Rodina by bez nej bola neuplna. Tak to ma byt.

5 hviezd nedavam, lebo koniec. Sorry :-)

luciefeix
21.03.2017

rozhovory a zamýšlení nad životem dvou kluku , pro mě o ničem a zbytečné .. nechápala jsem o co celou dobu šlo

hellena1523
04.02.2017

Moc hezky, citlivě napsaná kniha...Myslím, že by si ji mělo přečíst každé dítě, které pomalu vstupuje do období puberty...

lneste.giovans
26.12.2016

Nemám žádnou výtku. Jedná se o nádherný příběh, který není o nějakém složitém ději, nýbrž zobrazuje vzah dvou kluků, přátel, kteří dospívají, bojují se sebou samými, sebezapřením, první láskou a všude kolem se nachází spousta ,,záhad vesmíru". Moc doporučuju. Přečtením rozhodně neprohloupíte.

kayu
21.12.2016

Po dlouhé době zase kniha, kterou jsem měla přečtenou během pár dní. Plánovala jsem ji už dlouhou dobu a rozhodně nezklamala.

Efeméra
11.12.2016

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Přiznám se, očekávala jsem od ní hodně, hlavně kvůli velmi dobrému hodnocení. Knížka se čte rychle, navzdory docela vysokému počtu stran se nejedná o nijak objemný text. Občas jsem se s Aristotelem nedokázala ztotožnit. Nelíbilo se mi například, jak si v duchu o svojí mámě úplně bezdůvodně říkal, že ji nenávidí, a kolikrát mi vadilo, že si nechtěl vyslechnout Dantovy problémy (což nejlepší přátelé podle mě dělají!). Na posledních sto stranách to však spravil a já knížku prostě musela dočíst, i když bylo pozdě a já měla další den brzy vstávat. Nedá se říct, že by kniha měla nějak originální zápletku, jedná se o obyčejný příběh, který však místy zdobí opravdu hezké nebo zajímavé myšlenky, a ty ho pozdvihují na o něco vyšší úroveň. Přesto nemůžu hodnotit jinak než třemi hvězdičkami. Přispěl k tomu bohužel i špatný překlad, který byl místy příšerně kostrbatý a opakování slov občas dost narušovalo plynulost textu.

Mirime13
10.12.2016

Úžasná kniha. Nedokázala jsem se odtrhnout. Naprosto jsem se zamilovala do Aristotela...

HankaHail
22.11.2016

Další knížka na kterou jsem se moc těšila až si ji přečtu. Měla jsem od ní celkem velké očekávání. Knížka mě však překvapila a dala mi úplně jiný děj než jsem čekala, za což jsem ráda. Miluju ten pocit když dočtu knížku, obejmuji ji, nic nedělám, jen přemýšlím o ději, postavách a jsem pár minut ve svém knižním tranzu. To se mi stává při dočtení mých oblíbených knih, které mě z nějakého důvodu chytnou za srdce a musím na ně ještě po dočtení myslet, toto knižní dílo nebylo výjimkou.
Nebyla jsem si jistá, jestli dát knížce 4 nebo 5 hvězd. Byly tam nějaké drobnosti, které se mi úplně nelíbily, ale už kvůli tomu krásnému pocitu po dočtení jsem musela dát plný počet.

Adele02
07.11.2016

Vůbec netuším, jak toto ohodnotit.
Bylo to úplně o něčem jiném, než jsem myslela, a stejně to skončilo tak, jak jsem čekala. Jedna z těch knížek, kdy jsem ji zaklapla a zůstala zírat do zdi. Jo. Nebylo to perfektní, ale svým způsobem...
4,5*

Tanja00
15.10.2016

Moc milá kniha. Škoda, že jsem ji přečetla tak rychle.

NiNo
15.09.2016

Překvapivě dobrá kniha, čte se jedním dechem. Psychologie postav je výborná a prostředí reálné. A souhlasím s předchozími komentáři, že kniha není určená pro "děti a mládež". Přestože jsou chlapci náctiletí a řeší problémy dospívání, jejich introspekci pochopí spíše dospělí, kteří na toto období ve svém životě vzpomínají a neprožívají ho právě teď.

Norea
02.09.2016

Táto kniha ma milo prekvapila svojim vývojom pričom sa mi nechcelo veriť, že to skončí, tak ako to skončilo. Ale fakt som rada, že som ju našla v obchode a začala mi šepkať: "Kúp si ma, budem dobrá." Pretože fakt je dobrá. Rýchlo a ľahko sa mi čítala, páči sa mi dejová línia, postavy a myšlienka. Nemám čo k tomu dodať. Palec hore.

Cynia
27.08.2016

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Četla jsem ji v originále, a po prolistování českým překladem, jsem za to vděčná, protože to je vážně děs a běs.

AlexisG
15.08.2016

Musím říct, že je to asi jedna z nejhezčích knih jakou jsem kdy četla. I když kniha postrádá pořádnou zápletku, vynahradí se to všemi těmi pocity, které v knize jsou. Skvěle se u knihy relaxovalo. Když jsem nějaké části četla o obědové přestávce v práci, ani se mi nechtělo knihu odkládat jak dobře mi u ní bylo. Někdy my to co se tam dělo přišlo jako sen. Jako by se to ani nemohlo stát ale to vůbec nevadilo. Bylo to krásné a jsem ráda, že jsem si knihu koupila.

Maysonnie
11.08.2016

Já nevím, mě tahle kniha vůbec nebavila.
Řekla bych, že to bylo čtení pro starší čtenáře, možná klidně i pro dospělé. Já, jako holka, který je čtrnáct (což je věková kategorie určená pro tuhle knížku), jsem spoustu věcí vůbec nepochopila a často mi rozhovory mezi Arim a Dantem nedávaly vůbec smysl, nechápala jsem je.
Jako další, co mi vadilo byla dějová linka. Chyběla mi tam nějaká pořádná zápletka, i když na druhou stranu chápu, že spisovateli nejspíše nešlo o děj, ale o filozofii a velmi zajímavém vztahu mezi Dantem a Arim.
Všechno to byly vlastně rozhovory plné filozofování, které jsem nechápala a tak mě kniha vůbec nebavila. Až budu o pár let starší, určitě si přečtu znovu a uvidím, jak na mě zapůsobila tentokrát :)