Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové to, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260515/aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4.4325

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe (2012)

Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

krevetinka
02. prosince

Kniha, jejíž přebal není to jediné, co je na ní nádherného. Jednu hvězdu ubírám kvůli přímé řeči, jíž bych ubrala a spíše knihu naplnila popisy. Každopádně se jedná o milý a jednoduchý příběh, který mě donutil se zamyslet.

RemiBlack
18. listopadu

2018/63
Nemůžu se rozhodnout, jestli jsou mi Ari a Dante tolik podobní, nebo naopak ani trochu. Občas se oba chovali na facku a jindy by je člověk nejradši objal. Tolik k tomu, že psychika postav je všestranná. ;)
Já nevím, co jsem čekala. - Tohle asi ne, ale rozhodně nejsem zklamaná. Ať už to bylo jakékoli (a já ten příběh prostě popsat neumím), přečetla jsem to za odpoledne. Tolik k tomu, že to bylo hrozně čtivé. ;)
Líbili se mi Dante a Ari, líbili se mi jejich rodiče. Ariho části byly někdy smutné, Dantovy šílené. Líbila se mi obálka. Asi jsem to četla v té správné náladě. Tolik k tomu, že 5* je tak akorát. ;)

sgjoli
03. listopadu

Od této knihy jsem neměla moc velká očekávání a nakonec jsem byla velmi mile překvapená tím, jak moc mne to bavilo. Příběh je napsaný velmi citlivě a s lehkostí. Je to sonda do života dvou chlapců – sledujeme jejich životy, jejich myšlenky, vztahy. Psychologie obou postav je tu skvěle vykreslená – bavilo mne sledovat, jak se oba chlapci navzájem ovlivňují a vyvíjejí se. Přišlo i několik nečekaných zvratů, které jsem nakonec hodnotila kladně. Celkově se mi kniha četla moc dobře a mohu ji doporučit.

book123

Kniha mě velmi bavila, měla čtivý příběh a celkově byla dobrá. Oba dva hlavní hrdiny jsem si okamžitě oblíbila, nemohla jsem se rozhodnout, který je lepší. Jinak doporučuju.

Maanna

Kniha s velmi pěknou obálkou a poměrně zdařilým příběhem o dospívání a hledání sebe samého i cest k druhým. Ty adolescentní pocity a nálady působí celkem věrohodně. Co jsem ale skousnout nedokázala, byli rodiče. Kde, pro vše na světě, žijí takoví dokonale chápající rodiče, které dospívání synů nijak nerozhodí, vždy pro ně mají ta správná slova a nakonec jim i pomáhají hledat vhodného partnera k sexu? Nějak jsem nevěřila vlastním smyslům, že to autor mohl myslet vážně.

kedlis

Tahle milá, smutná, vtipná a kouzelná kniha mě celkem dostala. Obsahuje spoustu zajímavých myšlenek o životě, dospívání a lásce (k rodičům, k sobě, ke kamarádům).
Vůbec mi nevadilo, že kniha neobsahovala nějakou šílenou zápletku, ale jelikož to byla po delší době kniha která mě opravdu bavila, tak mě zklamala délka kapitol. Chtěla bych více Ariho zamýšlení, Dantova optimismu, zkrátka více záhad vesmíru.

bubka

nechala jsem se zmást názvem a očekávala jsem skutečné informace o vesmíru, ale i tak je kniha pěkná, dva mladí podivíni a jejich pevné přátelství, někdy si říkám, že by někdo mohl napsat knihu, která by měla hlavu i patu a taky poselství, o někom, kdo sice nebyl hvězda třídy, ale dobře do ní zapadl, jednalo by se o osobu heterosexuální, bez nápadností, zvláštností a vad, průměrně pohlednou a průměrně inteligentní...a přes to pojednanou zajímavě, čtivě, bez zesměšňování a bez kýče. To by bylo něco.

tteerriinnaa

Nejradši bych této knize dala tak milion hvězdiček. JE to nádherné. Vtipné. Smutné. Romantické. Tolik důležitých a podstatných poselství na jednom místě. Čte se velmi rychle. Za jeden den ji zhltnete a to díky krátkým kapitolám. Sice je tato kniha určena pro mladší, ale myslím si, že se v ní najde kdokoli. Prostě výborné. Moc doporučuji.

hledaseniki

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru je kniha, kterou jsem si chtěla přečíst už hrozně dlouho. Letos se mi to konečně povedlo a nemůžu vyjádřit slovy jak je tahle kniha úžasná.
Dospívání je všelijaké, každý si ho prožil po svém. Aristoteles a Dante jsou dva rozdílní mladíci, kteří se seznámí celkem náhodně a po pár dnech a jsou z nich nerozluční přátelé. Příběh je neuvěřitelně milý a úplně z něj čiší ta laskavost, jemnost, i když samozřejmě ne vždy, přece jen život není vždy jednoduchý a existují mezi námi monstra, ať se nám to líbí nebo ne.

Láska je láska ať jde o vztah ženy s mužem nebo vztah mezi mužem a mužem, já s tím nemám problém a naopak se mi líbí, že do filmů a knih dostává i láska mezi lidmi stejného pohlaví. Mám moc ráda, když nějakou knihu dočtu, zaklapnu jí a cítím, že mě její příběh zahřál u srdce, že to nebylo žádné laciné klišé, které vídáme dnes a denně. Tohle je kniha, kterou jsem po přečtení nechtěla ani odložit a i když je to dost dlouho co jsem jí četla, vždycky si na ní vzpomenu a to jedině v dobrém.
Kniha je sice cílená pro mladší čtenáře, ale já si troufám říct, že tahle kniha je pro každého.

Víc takových knih!

wildXchos

Asi jsem se zamiloval do Ariho... povahou mi připomíná mě. Jejich láska je nádherná. Ta záchrana byla tak sladká....

xSimaix

Kniha o ničem a vlastně o všem.

Tato kniha je příjemná oddechovka, která vás přinutí se jednoduchým způsobem zamyslet nad mnoha problémy a situacemi v životě.
Hlavní hrdinové knihy jsou velice výjimečné, jedinečné a zajímavé postavy, jejichž (ne)logiku si čtenář hned zamiluje.
Kniha je jednoduchá, svižná, čtivá a příjemná na čtení.

Kniha se také nedá moc dobře popsat, takže vám mohu doporučit pouze jediné: čtěte! :)

Etule

Moc hezká kniha o tom, jak je těžké dospívat a ještě být "jiný". Poutavě napsané, nešlo se odtrhnout. :)

DracoMalfoy

Moc jsem si čtení knihy užila. Jen jsem měla občas tendenci přeskakovat řádky a taky jsem strávila několik minut spíláním nad hlavními postavami, ale jinak to je vážně skvělá knížka.

Veveruška1992

Jsem moc ráda, že autor nakonec knihu napsal... je to jedna z těch knih, které se čtou lehce a na Tváři Vám po nich zbude úsměv, i když vlastně celou dobu byla o dost vážných a smutných věcech....vyzdvihla bych fantasticky napsané rodiče, jinak hlavnímu hrdinovi Arimu jsem přála, aby se konečně začal mít trochu víc rád, a aby mu už konečně došlo, před čím to utíká, s Dantem trochu pokoušeli moje nervy (nemám ráda, když si lidi něco neříkají, přitom jsem taky taková), ale většinu času jsem je chápala, někdy až moc dobře....doufám, že se třeba dočkáme dalších knih od tohoto autora na našich pultech, tahle za překlad rozhodně stála :-)

Mark.

Kniha se četla velmi krásně. Pěkně byly popsány situace o pevném přátelství, trablích s dospíváním a změnami v zálibách. Kniha je napínavá a místy srdcervoucí.
Doporučuji k přečtení!

Prey

Komentář obsahuje mírné spoilery. Ti úžasně chápaví rodiče, ta záchrana z pod kol auta, ta filosofická jména… Měl jsem s tím trochu problém, stejně jako s motivem zavřeného bratra a jeho zločinu. Všechno na efekt. Ale přesto je to svým způsobem půvabný text o dospívání a lásce. Pro mě to na plné hodnocení není, ale chápu vřelé přijetí. Konec je dojemný a krásný. (Čteno v překladu Světlany Ondrouškové.)

WallopX

Kniha suprová. Líbily se mi myšlenky, které obsahovala. Bohužel jsem se v tom občas ztrácela nebo prostě jen pozapomněla o čem že byla daná kapitola. Ale to byla má chyba.
Nemám co vytknout

mclenin

"Mama s otcom sa chytili za ruky. Rozmýšľal som, aký je to pocit držať takto niekoho. Bolo mi jasné, že v čejsi ruke možno niekedy nájsť všetky tajomstvá vesmíru." Táto knižka zaujme najmä svojou formou, je písaná spôsobom, ktorý sa číta veľmi ľahko a čitateľ aj napriek úspornému dejovému obsahu nemá problém pri nej zotrvať do konca. Téma samotná, resp. vyvrcholenie zápletky sa dá vytušiť už približne v polovici, tá však nejde hlboko do problematiky ani nie je nijak brilantne vypointovaná, skôr kĺže po povrchu v jednoduchosti, z pozície vnímania hlavného hrdinu Ariho. A tak pôsobí aj vcelku - nejde o náročné čítanie o formách lásky v súvislosti s dospievaním a hľadaním seba samého, ale o ľahkú, oddychovú knihu (prakticky z kategórie "teenage"), ktorá však dokáže u čitateľa zanechať "pocit".

KačééZ

Kniha mě nezklamala. Byla to má třetí kniha za sebou o LGBT a i když jsou lepší knížky, tak mě pohltilo přátelství mezi Arim a Dantem. Je to krásný pohled na klučičí dospívání a uvědomování si vlastní podstaty a na to, jak se více lidí vyrovnává s různými nástrahami života.

maca1245

Kniha mě naplno pohltila. Nechtěl jsem jí odložit. Dokonce mi musela být vytrhnuta z ruky abych udělal práci co jsem musel udělat. :D
Pro mě odpočinkové čtení, které však stojí za to.

rycccy

Kniha dočtena a musím na ní ještě z odstupem času přemýšlet.
Obálka je naprosto famózní, krásná.
Příběh těchto dvou kluků je naprosto skvělí. Do poslední chvíle jsem se obával, že to dopadne úplně jinak. Musím říct, že jsem si kapitolu osmnáct až dvacet jedna četl snad pětkrát. Je to opravdu krásný příběh dvou dospívajících kluků, kteří jsou každý jiný a asi právě proto je něco spoutalo. V příběhu nastane pár událostí, které jsem si myslel , že povedou někam jinam a z jejich kamarádství nezbude nic, než vzpomínka. Jsem rád, že tomu tak nebylo. Příběh jsem si zamiloval.

" vždycky jsem chtěl bejt divnej, aby to bylo vlastně fajn "
:-)

katchamccall

"Život je složitej." Dospívání je opravdu složitá záhada vesmíru a žádnej rodič se nenarodil jako "rodič". Děti chybují, dospěláci chybují a všichni se celý život učíme. I když je kniha určená jako YA, i ti starší si v ní najdou svoje.

Allka

Kniha plná emocí, hlubokých úvah a krásných myšlenek. Na to, že není nadupaná akčním dějem, se čte v podstatě sama. V příběhu nehraje prim přímo homosexualita a romantická láska mezi dvěma kluky, knížka je především o vztazích jako takových a o lásce ve všech podobách - od milenecké přes přátelskou po rodičovskou. A také o lásce, kterou bychom měli chovat sami k sobě.
Objektivně asi nemám, co bych vytkla, ale myslím si, že bych si četbu užila víc, kdybych byla o pár let mladší, to bych pro rozervaného Ariho měla určitě větší pochopení a dovedla bych se do něj víc vcítit. Doporučuju tedy knihu především pro teenagery. :)

essidaven

Po přečtení knihy vůbec nevím, jak se k ní vyjádřit slovy. Prostě jsem z ní měla dobrý pocit:)
„Celý problém s mým životem spočíval v tom, že jsem si ho nevymyslel já.“
Tímto citátem kniha začíná a do jisté míry ji vystihuje. Je koncipována jako vyprávění teenagera, který se snaží porozumět životu. Celé je to o hledání sebe sama, o snaze porozumět světu a najít to, co činí člověka šťastným.
Bylo super, že kniha je taková poetická a zároveň lehce psaná, kapitolky jsou krátké a většinou sestávají pouze z dialogů. K tomu mám trochu výhradu, protože chybí uvozovací věty a občas se lze ztratit v tom, kdo je autor promluvy. Také mě trochu iritovalo, jak Ari všechno „nenávidí“, myslím, že je to nejčastější slovo v knize. Kniha měla spád, čtivost a krásně vykreslený vztah dospívajících s jejich rodiči. Nechybělo naťuknutí i vážnějších témat (válka, Ariho teta a její odsouzení rodinou, bratr ve vězení …) a takové to sdělení mezi řádky. Z příběhu je cítit „osudovost“, ale nechyběla mu ani obyčejnost života.

„Někdy to nejlepší, co můžete udělat, je říct lidem pravdu. Nebudou vám věřit. A potom vám dají pokoj.“
„Nemůžeš někoho donutit, aby se choval jako dospělej. Hlavně dospělý ne.“

Marekh

Tato kniha je určená pro mladší čtenáře, ale moc se mi líbila.

Co jsem si odnesl po přečtení této knihy? Ne vždy je nutné říkat pravdu. Člověk se může dostat do situace, kdy není schopen upřímně zodpovědět na konkrétní otázku a raději zalže. Nicméně později se dotyčnému přizná, že lhal a přizná se, což je určitě fajn, když máme daného člověka rádi.

Líbila se mi např. situace, kdy si naši hrdinové lehli na kapotu auta a pozorovali nebe, anebo jeden z nich neváhá a pomůže druhému člověku, i když riskuje život.

Veronicess

Táto kniha bola tak krásna a čarovná a citlivá. Až mi bolo ľúto že mám obdobie prvých lások za sebou. Ari a Dante vo vás vykúzlia taký ten nádherný pocit, keď sa nemôžete prestať usmievať a rozmýšlať nad ich príbehom.

Lenny33
29.12.2017

Jedna z těch knih, kterou jsem zhltla během chviličky, ale provázet v myšlenkách mě bude ještě velmi dlouho. Milý příběh.

jeduna
17.12.2017

mile. o tom, ze k tomu comming outu vedou ruzne, ruzne dlouhe, ale zato horsi cesty. snad jen ti prehnane chapajici rodice... ale amici to tak asi chtej, nechme jim to.

Eleanor-ka
10.12.2017

Bylo to zvláštní. Po přečtení knihy jsem byla poněkud zklamaná, ne proto, že bych chovala zášť vůči homosexualitě, ale proto, že jsem čekala od knihy něco zcela jiného. Kniha byla bez nijaké akce, vše probíhalo tak nějak hladce. Konec nebyl dle mého gusta, ale jinak se kniha četla sama. Bylo to milé, vtipné, přirozené.

EvaT86
03.12.2017

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Je napsaná čtivě, postavy jsou sympatické a hodně mně bavili. Jediná výtka je ten konec...na můj vkus příliš velká slaďárna.