Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové to, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260515/aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4.3364
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe (2012)

Kniha Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Georgino

Celkem milá kniha, ale Dám ti slunce, které je na podobné téma, je o třídu lepší.

tichoslapek_

Velice hezký, citlivý příběh dvou dospívajících kluků. Příběh plný otázek tak typických právě pro dospívající, kteří se snaží přijít na všechny záhady světa. Občas je třeba se taky zamyslet, takže mi akce v příběhu nechyběla. Knihu jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

Aristea

Za mě naprostá pecka! Není to styl každého, ale oceňuji krásně popsaný vtah z rodiči. U mnoho knížek jsou rodiče jen zmíněny, a nebo o nich prakticky...nevíme nic. Oba kluci mi byli od začátku sympatičtí.

Příjemná oddechovka!

Manifest blech

Milé, svižné čtení o dvou klucích v pubertě, kteří přátel moc nemají, najdou sebe a jejich přátelství dokáže hodně.

NancyBlack

Tak tohle fakt ne. Šíleně velký zklamání. Čekala jsem naivní young adult zamilovanou literaturu a dostal se ke mně nemastný neslaný příběh o dvou klucích, jejichž charaktery byly absolutně neuvěřitelné, stejně jako celá kniha. Ohraná LGBT témata, zmlácení, nemocnice, potlačování vlastní identity. Dílo o 364 stránkách založené na jednoslovných opakujících se dialozích, ve kterých vůbec netušíte, co se probírá a nevíte, kdo mluví a kde se mluví a proč se vůbec mluví. Příšerný. Autor to odbyl, neustále opakoval slova jako nenávist, bratr, záhada vesmíru, až mi to lezlo krkem. Uhhh, bylo to fakt utrpení, číst takovou klišé slátaninu vlastně o ničem, s postavami, kteří jednají mimo mísu.
Už nikdy víc a nechápu, jak kniha může mít tak vysoké hodnocení. O čem to bylo? Co vám to dalo? Mně se zas o něco zvýšil tlak.

-LaraRead-

Tahle kniha mě okouzlila. Pamatuju si, jak jsem ji viděla poprvé, když vyšla, a chtěla jsem si ji přečíst, ale připadalo mi to zvláštní. Trochu přístup: Nic proti gayům, ale...
Ale pak jsem byla byla okouzlena LGBT+ knížkami a k téhle se prostě musela vrátit.
Bylo to krásně napsané, s takovou bolestnou jednoduchostí, dokonce mi to trochu připomnělo Malého prince.
Nedokážu přesně vysvětlit, jak moc na mě kniha zapůsobila, ale číst jí byl nádhery zážitek.

Ayume

Znáte takové ty knihy, které začnete číst a poté už je prostě nemůžete odtrhnout z ruky? Aristoteles a Dante je jednou z nich. Zpočátku jsem nevěděla, zda si knihu vůbec přečíst, protože se mi jméno knihy zdálo trochu bláznivé, čekala jsem od toho nějakou naučnou knihu o vesmíru, nebo tak něco, ale nakonec jsem se tedy odhodlala a půjčila si jí.

Pane jo. Musím uznat, že myšlenky a slova, která autor psal jsem četla se zadrženým dechem. Pasáže, citáty a básně tomu dodávaly třešničku na dortu. Mým hlavním problémem u LGBT knih je to, že když knihu čtete, buď jde vztah dvou hlavních postav neskutečně rychle a vy ani nevíte, kde je začátek vztahu a kde je konec jejich dlouhého polibku, nebo vás autor nechává jako na trní a vy nevíte, jestli ten vyvolený páreček skončí spolu. Tady to byl ale příjemný mix všeho, věděli jste a také jste cítili, že Ari a Dante k sobě rozhodně něco cítí, ale nebylo to uspěchané, a tak, když konečně došlo k jejich polibku, příjemně vás to zahřálo u srdce.

Mimoto, příběh se mi líbil i kvůli dalším 'tabu' věcem, kterou například byla otcova minulost, či Ari-ův bratr.

Kniha byla zkrátka skvělá, vzhledem k tomu, že jsem jí začala číst v 9,00 ve škole a poslední stránku přečetla v 16,30 téhož dne odpoledne, musím jí doporučit. Jsem si také jistá, že si jí pořídím domů, protože něco takhle skvělého si prostě budu chtít přečíst znovu a znovu.

BlueTer

Přes první kapitoly jsem se nemohla vůbec překousat, kniha mi doma dlouho ležela rozečtená. Úplně mi totiž nesedl styl psaní, dlouhé dialogy o pár slovech a věčné přeskakování myšlenek, ale jakmile jsem se dostala za půlku, tak se mi kniha začala líbit.

Hlavní postavy jsou super a naprosto se mi líbil jejich vztah s rodiči. Atmosféra mi trochu připomínala Dej mi své jméno.
Kniha rozehrává milý a nenáročný příběh o objevování své sexuality, své rodiny, i sebe samého. Konec se mi opravdu líbil :)

homosexualita přátelství LGBT pro dospívající mládež (young adult)

Benjamin Alire Sáenz

Benjamin Alire Sáenz