Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. Krásně poetický příběh o dospívání a přátelství od uznávaného autora....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260515/big_aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4.3486

Aristoteles a Dante 1.

Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe, 2012

Kniha Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

pedroK
29.12.2021

Milý, něžný, opravdový příběh jednoho osobního prozření. Na konci dvě slzy...na konci jsem je chtěla objímat oba.

vladenec
30.11.2021

Když jsem četla před mnoha lety poprvé, kniha mě nadchla jako dlouho žádná jiná. Teď jsem si zopakovala předtím než jsem dala druhý díl (který doufám brzo vyjde přeložený i u nás).
Téma hledání sama sebe, tápání a nalezení je skvěle popsané. A že ta cesta k nalezení sebe sama byla dost bolestivá. Přesto, poklidná nálada z knihy úplně sálá. Laskavé a všeříkající a všeobjímající. Malý skvost.

Ani832
27.09.2021

Aristotela a Danteho jsem si chtěla přečíst strašně dlouho. Byla jsem přesvědčená o tom, že je to kniha přímo pro mě. Stáhla a přečetla jsem si totiž ukázku z Goodreads a byla jsem nadšená, chtěla jsem číst dál. Bohužel se jedná o trochu starší knížku, dotisky nejsou a tudíž se ve fyzické podobě shání dost špatně. Když jsem ji objevila v knihovně, považovala jsem to za znamení a samozřejmě jsem si jí půjčila.

Za začátku to na knihu přímo pro mě úplně nevypadalo, cca prvních 60 stran se mi nedařilo začíst a byla jsem z toho zklamaná, protože jsem strašně chtěla, aby mi sedla. Zároveň jsem už kus četla a nebyla jsme s to pochopit, proč se mi teď nečte tak snadno.

Možná to bylo českým překladem, možná špatným rozpoložením, možná nedostatkem popisů, nevím. O vzhledech hrdinů toho moc nevíme, v podstatě se popisují jen ty nejnutnější skutečnosti nutné k vyprávění příběhu, což mi zprvu celkem vadilo, pak jsem si zvykla.

Styl psaní je obecně velmi stručný, ale i přesto ze slov sálá široká škála emocí. A mimochodem, rodiče tu hrají docela velkou roli, jsou plnohodnotnými postavami, které neřeknou sotva tři věty jen proto, aby se o nich vědělo, jak je v YA knihách často zvykem.

Nicméně po prvních desítkách stránek už se vše vylepšilo, já se dostala do správného rozpoložení a čtení si začala dost užívat. Hlavní hrdinové mi přirostli k srdci a bylo snadné s nimi soucítit, především s Aristotelem, protože téma zmatenosti, hledání sebe sama, smyslu života a tak nějak všeho je mi (a spoustě jiným) blízké.

Aristoteles a Dante rozhodně stojí za přečtení, ráda bych si jednou pořídila svůj anglický výtisk, jelikož bych si ji stoprocentně chtěla přečíst znovu.

Po dočtení jsem si z A&D vyloženě nesedla na zadek, takže tehdy bych jí dala asi 4*, ale teď, když ty pocity z ní uzrály, je to jasných 4,5*.

gimli35
26.09.2021

Žádná vysoká literatura, občas trochu plytké. Ale četlo se to ohromně dobře, příběh nebyl blbý a vedl odněkud někam... Vlastně se mi to líbilo, to můžu říct.

Malíček
13.09.2021

Bohužel mě kniha zklamala a znovu bych si ji nepřečetla, ani ji nemohu vyloženě doporučit dál.
Hlavní postavy mi úplně nesedly a měla jsem i problém s tím, jak je kniha napsaná. Celý příběh je takový zvláštní, někdy milý, jindy otravný a nepochopitelný.

Ajda300
16.08.2021

Úžasná knížka. Teď mám nějaké zvláštní období, kdy čtu ve většině LGBT+ knížky a tahle byla rozhodně jedna z těch nejlepších. Krásně vykreslený vztah. Dante byla jedna z těch klasických postav, která je děsně milá ale otravná. Ari na rozdíl od něj trochu víc nasíral, ale v dobrém slova smyslu. Mimochodem - můj největší životní úspěch je ten, že já a Dante máme stejnou oblíbenou písničku. A s touhle informací vás tu zanechám. Moc doporučuji.
PS: Knihu jsem četla ve slovenštině a pořád nemám nejmenší tušení, co je "čudný".

Suzanne07
08.08.2021

Celou dobu čtení jsem se usmívala, protože tahle kniha je tak milá! Nejradši bych se do ní pustila ještě jednou. Můžu jenom doporučit! ❤❤

Edgar
02.08.2021

Kniha, kterou jsem přečetl už asi šestkrát. A pořád mě na ni něco baví. Těžko říct co, jestli ta nenáročnost, nebo to že Ari je docela sypaťák, nebo prostě příběh jako takový. Každopádně pokaždé držím palce Arimu a Dantovi, aby odhalili všechny záhady vesmíru. I když tu největší záhadu odhalí pohaždý.