Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové to, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/260515/aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4.3217

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe (2012)

Pro děti a mládež
Vydáno:, CooBoo

michaela669
předevčírem

Krásná lehce psaná kniha, občas chaotické přímé řeči.
Knihu jsem si zamilovala, její lehkost, lásku a přátelství.

tynkaiscrazy

knihu jsem si chtěla přečíst už hoodně dlouho a po celou tu dobu jsem na ni četla jen samou chválu, tak jsem se opravdu nemohla dočkat. Kvůli svému tématu a slibnému poetismu jsem od samého začátku měla nutkání srovnávat příběh Aristotela a Danta s Dám ti slunce. A možná to je ta osudová chyba, neboť Dám ti slunce je tak milionkrát lepší. Kvůli kraťoučkým kapitolám a málo popisu jsem se nedokázala úplně sžít s postavami a hodně mi vadilo, že jsem vůbec nevěděla, jak kdo vypadá. Sice jsme se dost utápěli v Ariho vnitřním rozpoložení, ale spisovatel se vůbec nezaměřil na ty základy.

Na to, jak tato kniha slibovala krásný a poetický příběh, tam podle mého nebylo příliš věcí, co by stály za podtrhnutí, a to jsem opravdu zběsilý podtrhovač. Dále mi vadily dialogy, při kterých často člověk ztrácel přehled kdo co řekl, a tak si jej musel přečíst znovu. Ani mi tolik nevadilo to, že se toho příliš neděje - nečekala jsem žádné zvraty, jen příběh o lásce a přátelství. Přesto mě hodně zklamal.

Sunday

Je třeba daleko zahodit svoje tenisky...

bookcase

Zajímavé počtení o klucích v pubertě. Citlivě napsáno.

salali

Úžasná,vtipná, poutavá knížka. Docela mě překvapil vývoj událostí na konci knihy. Až do poslední chvíle jsem nevěděla jak se Ari zachová. Doporučuji přečíst. Kniha skvěle vyobrazuje, že přístup k homosexualitě se od 90. let moc nezměnil. I když jsem byla ráda za přístup Ariho a Danteho rodičů. :)

ATheo

Jedna z velice kouzelných knížek. Příběh je dost jednoduchý, ale o to víc si člověk může vychutnat každé slovo a stejně tak i realistické hlavní hrdiny, které mají své klady i chyby a kteří dělají dobrá i špatná rozhodnutí. S čímž se myslím může ztotožnit leckdo z nás.

KnižníTeenager

V každé postavě jsem našla kus sebe. Aristotela jsem často proklínala a Danteho naopak nadevše milovala. Konec mě dostal vůbec jsem to nečekala, ale potěšil. Trochu mě i rozčilovalo, že knížka nemá složitější děj. Pro někoho byla možná oddechová za to já měla pocit, že se mi zavaří mozek. Možná to bylo právě tím, že jsem v tom hledala tu složitější strukturu. Nenáviděla jsem Ariho za to že nenáviděl všechny a zároveň za to, že nedokázal všechny úplně nenáviděl.

Silmarien

Mexicky 15-rocny chlapec Aristoteles je samotar, ktory jedneho dna spozna 15-rocneho mexickeho chlapca, ktory o sebe tvrdi, ze nie je dostatocny Mexican. Dante ho nauci plavat a my sa tym dostaneme do roku 1987, kedy tito dvaja mladi chlapci hladaju sposob ako sa stat muzmi a vyrovnat sa so vsetkym, co k tomu patri.

Bolo to fakt dobre. Zachytenie oboch chlapcov (obaja mi sem tam liezli na nervy, ale verim, ze to tak ma byt, aj ja som musela v patnastich liezt na nervy vela ludom :-D), pacil sa mi druh humoru, ktory pouzival autor v celej knihe.
Velke big plus (skoro az na 5-tu hviezdu) za rodicov. Obe dvojice boli vyborne napisane, vykreslene, nic prehnane, tak akurat, boli naozaj uveritelni a mne teda vsetci maximalne sympaticki.
Trochu mensie plus za Nohatu. Rodina by bez nej bola neuplna. Tak to ma byt.

5 hviezd nedavam, lebo koniec. Sorry :-)

luciefeix

rozhovory a zamýšlení nad životem dvou kluku , pro mě o ničem a zbytečné .. nechápala jsem o co celou dobu šlo

hellena1523

Moc hezky, citlivě napsaná kniha...Myslím, že by si ji mělo přečíst každé dítě, které pomalu vstupuje do období puberty...

HighReaderOfOz
26.12.2016

Miluju tuhle knihu.

lneste.giovans
26.12.2016

Nemám žádnou výtku. Jedná se o nádherný příběh, který není o nějakém složitém ději, nýbrž zobrazuje vzah dvou kluků, přátel, kteří dospívají, bojují se sebou samými, sebezapřením, první láskou a všude kolem se nachází spousta ,,záhad vesmíru". Moc doporučuju. Přečtením rozhodně neprohloupíte.

kayu
21.12.2016

Po dlouhé době zase kniha, kterou jsem měla přečtenou během pár dní. Plánovala jsem ji už dlouhou dobu a rozhodně nezklamala.

Efeméra
11.12.2016

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Přiznám se, očekávala jsem od ní hodně, hlavně kvůli velmi dobrému hodnocení. Knížka se čte rychle, navzdory docela vysokému počtu stran se nejedná o nijak objemný text. Občas jsem se s Aristotelem nedokázala ztotožnit. Nelíbilo se mi například, jak si v duchu o svojí mámě úplně bezdůvodně říkal, že ji nenávidí, a kolikrát mi vadilo, že si nechtěl vyslechnout Dantovy problémy (což nejlepší přátelé podle mě dělají!). Na posledních sto stranách to však spravil a já knížku prostě musela dočíst, i když bylo pozdě a já měla další den brzy vstávat. Nedá se říct, že by kniha měla nějak originální zápletku, jedná se o obyčejný příběh, který však místy zdobí opravdu hezké nebo zajímavé myšlenky, a ty ho pozdvihují na o něco vyšší úroveň. Přesto nemůžu hodnotit jinak než třemi hvězdičkami. Přispěl k tomu bohužel i špatný překlad, který byl místy příšerně kostrbatý a opakování slov občas dost narušovalo plynulost textu.

Mirime13
10.12.2016

Úžasná kniha. Nedokázala jsem se odtrhnout. Naprosto jsem se zamilovala do Aristotela...

HankaHail
22.11.2016

Další knížka na kterou jsem se moc těšila až si ji přečtu. Měla jsem od ní celkem velké očekávání. Knížka mě však překvapila a dala mi úplně jiný děj než jsem čekala, za což jsem ráda. Miluju ten pocit když dočtu knížku, obejmuji ji, nic nedělám, jen přemýšlím o ději, postavách a jsem pár minut ve svém knižním tranzu. To se mi stává při dočtení mých oblíbených knih, které mě z nějakého důvodu chytnou za srdce a musím na ně ještě po dočtení myslet, toto knižní dílo nebylo výjimkou.
Nebyla jsem si jistá, jestli dát knížce 4 nebo 5 hvězd. Byly tam nějaké drobnosti, které se mi úplně nelíbily, ale už kvůli tomu krásnému pocitu po dočtení jsem musela dát plný počet.

Adele02
07.11.2016

Vůbec netuším, jak toto ohodnotit.
Bylo to úplně o něčem jiném, než jsem myslela, a stejně to skončilo tak, jak jsem čekala. Jedna z těch knížek, kdy jsem ji zaklapla a zůstala zírat do zdi. Jo. Nebylo to perfektní, ale svým způsobem...
4,5*

Tanja00
15.10.2016

Moc milá kniha. Škoda, že jsem ji přečetla tak rychle.

NiNo
15.09.2016

Překvapivě dobrá kniha, čte se jedním dechem. Psychologie postav je výborná a prostředí reálné. A souhlasím s předchozími komentáři, že kniha není určená pro "děti a mládež". Přestože jsou chlapci náctiletí a řeší problémy dospívání, jejich introspekci pochopí spíše dospělí, kteří na toto období ve svém životě vzpomínají a neprožívají ho právě teď.

Norea
02.09.2016

Táto kniha ma milo prekvapila svojim vývojom pričom sa mi nechcelo veriť, že to skončí, tak ako to skončilo. Ale fakt som rada, že som ju našla v obchode a začala mi šepkať: "Kúp si ma, budem dobrá." Pretože fakt je dobrá. Rýchlo a ľahko sa mi čítala, páči sa mi dejová línia, postavy a myšlienka. Nemám čo k tomu dodať. Palec hore.

Cynia
27.08.2016

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Četla jsem ji v originále, a po prolistování českým překladem, jsem za to vděčná, protože to je vážně děs a běs.

AlexisG
15.08.2016

Musím říct, že je to asi jedna z nejhezčích knih jakou jsem kdy četla. I když kniha postrádá pořádnou zápletku, vynahradí se to všemi těmi pocity, které v knize jsou. Skvěle se u knihy relaxovalo. Když jsem nějaké části četla o obědové přestávce v práci, ani se mi nechtělo knihu odkládat jak dobře mi u ní bylo. Někdy my to co se tam dělo přišlo jako sen. Jako by se to ani nemohlo stát ale to vůbec nevadilo. Bylo to krásné a jsem ráda, že jsem si knihu koupila.

Maysonnie
11.08.2016

Já nevím, mě tahle kniha vůbec nebavila.
Řekla bych, že to bylo čtení pro starší čtenáře, možná klidně i pro dospělé. Já, jako holka, který je čtrnáct (což je věková kategorie určená pro tuhle knížku), jsem spoustu věcí vůbec nepochopila a často mi rozhovory mezi Arim a Dantem nedávaly vůbec smysl, nechápala jsem je.
Jako další, co mi vadilo byla dějová linka. Chyběla mi tam nějaká pořádná zápletka, i když na druhou stranu chápu, že spisovateli nejspíše nešlo o děj, ale o filozofii a velmi zajímavém vztahu mezi Dantem a Arim.
Všechno to byly vlastně rozhovory plné filozofování, které jsem nechápala a tak mě kniha vůbec nebavila. Až budu o pár let starší, určitě si přečtu znovu a uvidím, jak na mě zapůsobila tentokrát :)

mySaints
28.07.2016

"Rodiče své syny někdy tolik milují, že si jejich život představují jako romantický film. Myslí si, že mládí nám pomáhá překonat všechny problémy. Možná rodiče zapomínají na jednu drobnost: Být na prahu sedmnácti může být kruté a bolestivé a matoucí. Být na prahu sedmnácti může být i na hovno."
Přála bych si, aby dnešní mladí lidé četli takové knihy. Sice v ní nezažijí žádné bláznivé dobrodružství, ale možná pochopí mnoho věcí o lásce k druhému člověku, o tom, že člověk může být mladý a smutný zároveň, možná poodhalí nějaké ty opravdu důležité záhady vesmíru - třeba to, že ptáci patří nebi, a že svět nám nebude patřit nikdy. Že každý má právo cítit se osaměle, protože léto není jen ve znamení veder, ale také bouřek. A někdo je prostě dělaný do deště. ...

tweed
07.07.2016

Nečekejte vážné filozofování, čekejte sebeobjevování, rozkvět přátelství a sem tam nějaké to klišé.

paja0327
28.06.2016

Už dlouho jsem přemýšlela co ke knize napsat a vlastně já pořád nevím. U této knihy jsem se prostě cítila nekonečně. Každá myšlenka, která byla napsaná ve větách jako kdyby ten spisovatel psal o mně s tím rozdílem, že jsem se nezamilovala do dívky. Nedokážu vyjádřit, co jsem ke knize cítila, každou stránku jsem si vychutnávala jako kdyby měla být poslední a když došlo na poslední stránku bylo to jako, kdyby můj život už nedával žádný smysl. Tak jako Aris i já pořád přemýšlím o životě. Tak jako Aris hledám kdo jsem a kam patřím. Aris - toho kluka a nejen jeho prostě miluji. Tak jako Aris i já si nechávám všechny věci pro sebe. Tak jako Aris neumím přirozeně své city. Tak jako Aris dělám někdy věci o kterých nepřemýšlím ale v tu chvíli to tak prostě cítím. Tak jako Aris vymýšlím různé historky o dalších cestujících, kteří jedou autobusem.
Proboha myslím, že jsem se to této knihy zamilovala - kdyby tak šlo jí dát 10 hvězdiček.

Thackery14
25.06.2016

O. Můj. Bože. Tahle kniha se řadí mezi nejlepší, které jsem kdy (zatím) četla a naprosto tím předčila moje očekávání, které jsem knize dávala! Plný počet hvězd za nádhernou obálku, čtivost i styl, jakým autor píše a hlavně za ladně vyvýjející se vztah mezi Arim a Dantem. Prostě nádhera, obě postavy mi neuvěřitelně přirostly k srdci. Musím sice podotknout, že v nějakých chvílích to bylo až-moc zidealizovaná a nereálné, ale jinak se knížka moc povedla! Dočtení téhle knihy mě nenechalo chladnou. Docela se teď bojím, jestli ještě někdy najdu takhle dobře napsanou knížku v tomhle žánru.

Sulfid
20.06.2016

Tak tato kniha naprosto předčila mé očekávání. Příběh sám o sobě byl velice milý a velmi dobře se četl, ale některé myšlenky ve mě zanechaly obrovskou šlápotu a musím nad nimi pořád přemýšlet, což mě přivádí k objevování svého vlastního vesmíru, čili k tomu kdo vlastně jsem. Jinak bylo chvílemi až zarážející, jak mi byli hlavní hrdinové povahově podobní, jako by snad byli moji rodiče:)

MayaBu
19.06.2016

Tahle kniha je sonda do duše dospívajících kluků, kteří nevědí, co čekat od sebe natož od druhých. Jsou každý jiný, ale přesto se z nich stanou nejlepší přátelé...
Kniha je napsaná hodně stroze a to jí přidává na opravdovosti. Vůbec bych se nedivila, kdybych na ulici potkala Ariho a Danta jak házejí teniskami...

eliska320
05.06.2016

Už jen obal té knížky dokazuje to, že ta knížka bude super. A taky byla. Ta kniha má v sobě něco tak úžasného co nejde ani popsat. Tuhle knížku si budu pamatovat. A budu nad ní přemýšlet. Protože to, co se v ní píše je aspoň trochu v každém z nás. Každý se cítí někdy sám, i když sám není. A přesně to je napsané tak krásně, že díky tomu je ta knížka tak krásná.