Nevysvetliteľná logika môjho života

Život sa začína... v maturitnom ročníku! Alebo ďalšia magická výprava do duše dospievajúceho chlapca od autora knihy Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru. Sal vyrastá s adoptívnym otcom gayom v milujúcej mexicko-americkej rodine a celkom sa teší na všetko, čo ho v poslednom roku na strednej škole čaká. Do jeho života však nečakane zasiahne minulosť. On a jeho najlepšia kamoška Samantha musia náhle čeliť udalostiam, ktoré ich donútia prehodnotiť, v čo veria, aj ako sa vyrovnať so stratou najbližších a so žiaľom. Sal, naštvaný na celý svet, sa snaží zo všetkých síl vyrovnať so všetkými zmenami a pochopiť nevysvetliteľné, no zisťuje, že odrazu si nie je istý ani tým, kým v skutočnosti je – a keď to už nevie Sal, tak kto potom?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389401/nevysvetlitelna-logika-m-jho-zivota-Snh-389401.jpeg 4.45
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Slovart (SK)

The Inexplicable Logic of My Life, 2017

Kniha Nevysvetliteľná logika môjho života

SknihouVrukách
09.07.2019

Od tejto knihy som nevedela čo očakávať a najprv som si ju nechcela prečítať. Táto kniha bola jedným slovom Wau. Autor vie tak strašne pekne písať a dávno som nevidela takto dobre napísanú knihu. Celá kniha je strašne reálna. Postavy nie sú perfektné a tým sú strašne reálne. V knihe je strašne veľa nádherných myšlienok. V deji sú aj zvraty a niektoré som vôbec nečakala s strašne ma prekvapili. Túto knihu by si mali všetci prečítať a je veľká škoda, že nie je veľmi známa.
Moje vekové odporúčanie : 13+

verulik196
02.03.2019

Po dočtení Ariho a Danta jsem si okamžitě začala zjišťovat, jestli autor nenapsal ještě nějakou další knihu. A víte co? Napsal. A je stejně úžasná jako ta první. Knížky autora mají totiž něco, co se jen tak nevidí - neobvykle blízké a upřímné vztahy mezi postavami. Jestli si tedy chcete přečíst knihu, která vás zahřeje na duši, vyberte si jeden z těchto výjimečných kousků YA literatury. Neuděláte chybu. (čteno v angličtině)

Benjamin Alire Sáenz
americká, 1954

Kniha Nevysvetliteľná logika môjho života je v

dalších seznamech1x