Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260515/bmid_aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4 570 150

Aristoteles a Dante série

Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. Krásně poetický příběh o dospívání a přátelství od uznávaného autora.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe , 2012

FallenAngelCZ
07.01.2016 5 z 5

Nádherná kniha, jen strašně rychle utekla. Splnila více než moje očekávání. Kdyby bylo více takových na tohle téma. Chvílemi sem záviděla těm dvoum jak někdo může mít tak krásné přátelství ("").

JanineZel
03.01.2016 5 z 5

Knížka byla opravdu úžasná. (Až na pár častí, ale těch bylo velmi málo.) Díky ní jsem si zamilovala hned několik věcí. Žádná z postav mi nevadila a velmi se mi líbil způsob jejich komunikace. Ke knize se v budoucnu ráda vrátím znovu :-)

Schullerka
01.01.2016 5 z 5

Pokud hledáte čtivý příběh o hledání sebe sama, tak tohle je skvělá volba. Kniha splnila má očekávání na 120%.

Na téhle knize se mi líbila spousta věcí, na začátek určitě to, že šestnáctiletí kluci se chovali opravdu na šestnáct a ne jako v jiných amerických knihách - aneb teenageři, kteří jako by už všechno zkusili a chovali se na 20. Další věcí byl výběr jmen, Aristoteles bylo to nejlepší jméno, co autor mohl vybrat.

Překvapilo mě, jak moc dobře se mi kniha četla, pořád jsem chtěla číst dál a dál. A to navzdory tomu, že je to opravdu klidně plynoucí kniha a ne nějaké akční drama.

Asi to není kniha, kterou bych doporučovala na potkání, protože to určitě nesedne každému, ale mě neuvěřitelně oslovila a čtení jsem si moc užívala. :)

ElisR1
30.12.2015 2 z 5

Tak tahle kniha mě vůbec nebavila a byla jsem ráda, že jsem ji vůbec dočetla... za mě velké zklamání.

Lus2
28.12.2015 4 z 5

Tato knížka se čte úplně sama. Během chvíle jsem přečetla tolik stránek, že jsem tomu ani sama nemohla uvěřit.
Příběh je zajímavý a donutí i sebe samu se nad některými věcmi zamyslet.
Určitě stojí za to si tuto knížku přečíst.

janebenesova
05.12.2015

Docela mě štve, že jsem ji nemohla číst, když mi bylo patnáct, podle mě by se měla dát všem puberťákům jako povinná četba. Ale bude se jistojistě líbit i všem věčně tápajícím dospělákům, kteří ještě nevyřešili všechny záhady vesmíru.

Candide
01.12.2015

Jak může fungovat spojení řeckého a římského nomen omen? Překvapivě velmi dobře! Díky krátkým kapitolám čtyři sta stránek uteče jako nic, přesto máte dostatek podnětů k zastavení a zamyšlení. Kniha rozhodně patří mezi to lepší, co CooBoo produkuje. Mohu doporučit.

Mishak
24.11.2015 5 z 5

Vezmeme to zase pěkně z vnějšku. Kniha má nádherný obal! Když po něm přejedete, je lehce sametový (Nebo to tam vnímám jen já? Kdo ví… =)).
Příběh je krásný, plný přímých řečí – občas jsem se ztrácela, která věta patří komu, ale ve finále jsem přišla na to, že to vůbec není důležité. V těch větách byla spousta věcí, podstatných věcí a je vlastně jedno, kdo je vyřkl. Hlavně že je někdo řekl – to je to důležité. Příběh je plný citátů a moudrých myšlenek. Možná se naskytne otázka, že takhle nemohou smýšlet patnácti letí kluci, ale já si spíš říkám, proč by nemohli? Jsou lidé, ať už mladší nebo starší, kteří se zamýšlejí nad sebou, svým životem, svým údělem, atd. A je přece naprosto jedno, kolik je jim let.
Děj ubíhá poklidně, krásně, lehce se čte. Příběh je to ale velmi hluboký a plný citů, který mě donutil přemýšlet. Postavy jsou velmi dobře vykreslené, velmi příjemné a sympatické.
Moc se mi líbilo propojení kluků, ale i jejich rodičů, kteří o ně měli zájem, mluvili s nimi, atd. A myšlenka, že „Každý kluk by měl vlastnit psa“ je úžasná, ostatně podle mě by měl vlastnit psa každý dobrý člověk =).
Nemám nic, co bych knize vytkla. Splnila veškerá má očekávání. Poplakala jsem si, zasmála jsem se, dokonce jsem se i přistihla, že si vyhledávám a poslouchám písničky, o kterých se v knize psalo a že zkoumám a prohlížím obrazy, které Dante ve svých dopisech zmínil.

S knihou jsem strávila opravdu krásné chvíle a musím říct, že si jí jednou určitě přečtu znovu. Za mě nelze jinak, než udělit 5 hvězdiček. Každopádně doufám, že i já někdy odhalím všechny záhady vesmíru...

frukeška
21.11.2015 5 z 5

Roztomilá kniha s ještě roztomilejším koncem. Moc se mi ten příběh líbil :)
Lehce se to čte, takže je dost těžké se od knihy odtrhnout, doporučuji.

AlexJackson
21.11.2015 5 z 5

Těším se až si to přečtu

přátelství homosexualita zfilmováno pro dospívající mládež (young adult) LGBT, queer, LGBT+

Benjamin Alire Sáenz
americká, 1954