Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260515/bmid_aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4 570 150

Aristoteles a Dante série

Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. Krásně poetický příběh o dospívání a přátelství od uznávaného autora.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe , 2012

verulik196
26.01.2019 5 z 5

To bylo tak pěkné! Doporučuji, doporučuji a ještě jednou doporučuji. S touto knížkou jednoduše neuděláte chybu.

krevetinka
02.12.2018 3 z 5

Kniha, jejíž přebal není to jediné, co je na ní nádherného. Jednu hvězdu ubírám kvůli přímé řeči, jíž bych ubrala a spíše knihu naplnila popisy. Každopádně se jedná o milý a jednoduchý příběh, který mě donutil se zamyslet.

RemiBlack
18.11.2018 5 z 5

2018/63
Nemůžu se rozhodnout, jestli jsou mi Ari a Dante tolik podobní, nebo naopak ani trochu. Občas se oba chovali na facku a jindy by je člověk nejradši objal. Tolik k tomu, že psychika postav je všestranná. ;)
Já nevím, co jsem čekala. - Tohle asi ne, ale rozhodně nejsem zklamaná. Ať už to bylo jakékoli (a já ten příběh prostě popsat neumím), přečetla jsem to za odpoledne. Tolik k tomu, že to bylo hrozně čtivé. ;)
Líbili se mi Dante a Ari, líbili se mi jejich rodiče. Ariho části byly někdy smutné, Dantovy šílené. Líbila se mi obálka. Asi jsem to četla v té správné náladě. Tolik k tomu, že 5* je tak akorát. ;)

sgjoli
03.11.2018 5 z 5

Od této knihy jsem neměla moc velká očekávání a nakonec jsem byla velmi mile překvapená tím, jak moc mne to bavilo. Příběh je napsaný velmi citlivě a s lehkostí. Je to sonda do života dvou chlapců – sledujeme jejich životy, jejich myšlenky, vztahy. Psychologie obou postav je tu skvěle vykreslená – bavilo mne sledovat, jak se oba chlapci navzájem ovlivňují a vyvíjejí se. Přišlo i několik nečekaných zvratů, které jsem nakonec hodnotila kladně. Celkově se mi kniha četla moc dobře a mohu ji doporučit.

Maanna
15.10.2018 4 z 5

Kniha s velmi pěknou obálkou a poměrně zdařilým příběhem o dospívání a hledání sebe samého i cest k druhým. Ty adolescentní pocity a nálady působí celkem věrohodně. Co jsem ale skousnout nedokázala, byli rodiče. Kde, pro vše na světě, žijí takoví dokonale chápající rodiče, které dospívání synů nijak nerozhodí, vždy pro ně mají ta správná slova a nakonec jim i pomáhají hledat vhodného partnera k sexu? Nějak jsem nevěřila vlastním smyslům, že to autor mohl myslet vážně.

kedlis
12.10.2018 4 z 5

Tahle milá, smutná, vtipná a kouzelná kniha mě celkem dostala. Obsahuje spoustu zajímavých myšlenek o životě, dospívání a lásce (k rodičům, k sobě, ke kamarádům).
Vůbec mi nevadilo, že kniha neobsahovala nějakou šílenou zápletku, ale jelikož to byla po delší době kniha která mě opravdu bavila, tak mě zklamala délka kapitol. Občas mi přišlo, že chlapcům vůbec není 15 let, ale upřímně jakákoliv výtka se dá schovat za to, jak mile je to celé napsané. Chtěla bych více Ariho zamýšlení, Dantova optimismu, zkrátka více záhad vesmíru.
I po druhém přečtení si zkrátka jen tak nevybavím plynutí příběhu, ale něco mě nutí mít tuhle knížku v lásce. Podobně jako když se vám zdá hezký sen, který si potom sice nepamatujete, ale víte jaké pocity přinášel.

bubka
27.09.2018

nechala jsem se zmást názvem a očekávala jsem skutečné informace o vesmíru, ale i tak je kniha pěkná, dva mladí podivíni a jejich pevné přátelství, někdy si říkám, že by někdo mohl napsat knihu, která by měla hlavu i patu a taky poselství, o někom, kdo sice nebyl hvězda třídy, ale dobře do ní zapadl, jednalo by se o osobu heterosexuální, bez nápadností, zvláštností a vad, průměrně pohlednou a průměrně inteligentní...a přes to pojednanou zajímavě, čtivě, bez zesměšňování a bez kýče. To by bylo něco.

tteerriinnaa
20.09.2018 5 z 5

Nejradši bych této knize dala tak milion hvězdiček. JE to nádherné. Vtipné. Smutné. Romantické. Tolik důležitých a podstatných poselství na jednom místě. Čte se velmi rychle. Za jeden den ji zhltnete a to díky krátkým kapitolám. Sice je tato kniha určena pro mladší, ale myslím si, že se v ní najde kdokoli. Prostě výborné. Moc doporučuji.

hledaseniki
14.09.2018 5 z 5

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru je kniha, kterou jsem si chtěla přečíst už hrozně dlouho. Letos se mi to konečně povedlo a nemůžu vyjádřit slovy jak je tahle kniha úžasná.
Dospívání je všelijaké, každý si ho prožil po svém. Aristoteles a Dante jsou dva rozdílní mladíci, kteří se seznámí celkem náhodně a po pár dnech a jsou z nich nerozluční přátelé. Příběh je neuvěřitelně milý a úplně z něj čiší ta laskavost, jemnost, i když samozřejmě ne vždy, přece jen život není vždy jednoduchý a existují mezi námi monstra, ať se nám to líbí nebo ne.

Láska je láska ať jde o vztah ženy s mužem nebo vztah mezi mužem a mužem, já s tím nemám problém a naopak se mi líbí, že do filmů a knih dostává i láska mezi lidmi stejného pohlaví. Mám moc ráda, když nějakou knihu dočtu, zaklapnu jí a cítím, že mě její příběh zahřál u srdce, že to nebylo žádné laciné klišé, které vídáme dnes a denně. Tohle je kniha, kterou jsem po přečtení nechtěla ani odložit a i když je to dost dlouho co jsem jí četla, vždycky si na ní vzpomenu a to jedině v dobrém.
Kniha je sice cílená pro mladší čtenáře, ale já si troufám říct, že tahle kniha je pro každého.

Víc takových knih!

wildXchos
29.08.2018 5 z 5

Asi jsem se zamiloval do Ariho... povahou mi připomíná mě. Jejich láska je nádherná. Ta záchrana byla tak sladká....

xSimaix
13.08.2018 5 z 5

Kniha o ničem a vlastně o všem.

Tato kniha je příjemná oddechovka, která vás přinutí se jednoduchým způsobem zamyslet nad mnoha problémy a situacemi v životě.
Hlavní hrdinové knihy jsou velice výjimečné, jedinečné a zajímavé postavy, jejichž (ne)logiku si čtenář hned zamiluje.
Kniha je jednoduchá, svižná, čtivá a příjemná na čtení.

Kniha se také nedá moc dobře popsat, takže vám mohu doporučit pouze jediné: čtěte! :)

Etule
05.08.2018 4 z 5

Moc hezká kniha o tom, jak je těžké dospívat a ještě být "jiný". Poutavě napsané, nešlo se odtrhnout. :)

DracoMalfoy
22.07.2018 4 z 5

Moc jsem si čtení knihy užila. Jen jsem měla občas tendenci přeskakovat řádky a taky jsem strávila několik minut spíláním nad hlavními postavami, ale jinak to je vážně skvělá knížka.

Veveruška1992
14.07.2018 5 z 5

Jsem moc ráda, že autor nakonec knihu napsal... je to jedna z těch knih, které se čtou lehce a na Tváři Vám po nich zbude úsměv, i když vlastně celou dobu byla o dost vážných a smutných věcech....vyzdvihla bych fantasticky napsané rodiče, jinak hlavnímu hrdinovi Arimu jsem přála, aby se konečně začal mít trochu víc rád, a aby mu už konečně došlo, před čím to utíká, s Dantem trochu pokoušeli moje nervy (nemám ráda, když si lidi něco neříkají, přitom jsem taky taková), ale většinu času jsem je chápala, někdy až moc dobře....doufám, že se třeba dočkáme dalších knih od tohoto autora na našich pultech, tahle za překlad rozhodně stála :-)

Mark.
11.07.2018 5 z 5

Kniha se četla velmi krásně. Pěkně byly popsány situace o pevném přátelství, trablích s dospíváním a změnami v zálibách. Kniha je napínavá a místy srdcervoucí.
Doporučuji k přečtení!

Prey
13.06.2018 3 z 5

Komentář obsahuje mírné spoilery. Ti úžasně chápaví rodiče, ta záchrana z pod kol auta, ta filosofická jména… Měl jsem s tím trochu problém, stejně jako s motivem zavřeného bratra a jeho zločinu. Všechno na efekt. Ale přesto je to svým způsobem půvabný text o dospívání a lásce. Pro mě to na plné hodnocení není, ale chápu vřelé přijetí. Konec je dojemný a krásný. (Čteno v překladu Světlany Ondrouškové.)

WallopX
03.06.2018 4 z 5

Kniha suprová. Líbily se mi myšlenky, které obsahovala. Bohužel jsem se v tom občas ztrácela nebo prostě jen pozapomněla o čem že byla daná kapitola. Ale to byla má chyba.
Nemám co vytknout

mclenin
03.06.2018 4 z 5

"Mama s otcom sa chytili za ruky. Rozmýšľal som, aký je to pocit držať takto niekoho. Bolo mi jasné, že v čejsi ruke možno niekedy nájsť všetky tajomstvá vesmíru." Táto knižka zaujme najmä svojou formou, je písaná spôsobom, ktorý sa číta veľmi ľahko a čitateľ aj napriek úspornému dejovému obsahu nemá problém pri nej zotrvať do konca. Téma samotná, resp. vyvrcholenie zápletky sa dá vytušiť už približne v polovici, tá však nejde hlboko do problematiky ani nie je nijak brilantne vypointovaná, skôr kĺže po povrchu v jednoduchosti, z pozície vnímania hlavného hrdinu Ariho. A tak pôsobí aj vcelku - nejde o náročné čítanie o formách lásky v súvislosti s dospievaním a hľadaním seba samého, ale o ľahkú, oddychovú knihu (prakticky z kategórie "teenage"), ktorá však dokáže u čitateľa zanechať "pocit".

KačééZ
25.05.2018 3 z 5

Kniha mě nezklamala. Byla to má třetí kniha za sebou o LGBT a i když jsou lepší knížky, tak mě pohltilo přátelství mezi Arim a Dantem. Je to krásný pohled na klučičí dospívání a uvědomování si vlastní podstaty a na to, jak se více lidí vyrovnává s různými nástrahami života.

maca1245
15.05.2018 5 z 5

Kniha mě naplno pohltila. Nechtěl jsem jí odložit. Dokonce mi musela být vytrhnuta z ruky abych udělal práci co jsem musel udělat. :D
Pro mě odpočinkové čtení, které však stojí za to.

přátelství homosexualita zfilmováno pro dospívající mládež (young adult) LGBT, queer, LGBT+

Benjamin Alire Sáenz
americká, 1954