Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260515/bmid_aristoteles-a-dante-odhaluji-zahady-lQg-260515.jpg 4 570 150

Aristoteles a Dante série

Dante umí plavat. Aristoteles ne. Dante se umí vyjadřovat a je si jistý sám sebou. Ari hledá správná slova jen stěží a trpí nedostatkem sebedůvěry. Dante se ztrácí v poezii a umění. Ari je naštvaný teenager, který má bratra ve vězení. Dante je všeználek s nezvyklým pohledem na svět. Tihle dva kluci se potkají na koupališti a zdá se, že nemají zhola nic společného. Ale protože jsou oba samotáři, začnou spolu trávit čas a zjistí, že jejich přátelství je opravdu neobyčejné – takové, které změní životy a vydrží navždycky. A díky němu také Ari i Dante zjistí ty nejdůležitější pravdy o sobě samých a o tom, jakými lidmi by se chtěli stát. Krásně poetický příběh o dospívání a přátelství od uznávaného autora.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe , 2012

eliska320
05.06.2016 5 z 5

Už jen obal té knížky dokazuje to, že ta knížka bude super. A taky byla. Ta kniha má v sobě něco tak úžasného co nejde ani popsat. Tuhle knížku si budu pamatovat. A budu nad ní přemýšlet. Protože to, co se v ní píše je aspoň trochu v každém z nás. Každý se cítí někdy sám, i když sám není. A přesně to je napsané tak krásně, že díky tomu je ta knížka tak krásná.

DariDerek
04.06.2016 3 z 5

No, bylo to příjemné, bylo to milé, ale nic převratného. Pokud budete chtít, recenze v záložkách. :)

Mikisan
18.05.2016 4 z 5

Sledoval jsem zacinajici pratelstvi dvou kluku prerusrajici v neco vic, zatimco jeden si to uvedomuje a druhy si to uvedomovat nechce. Nelze tu knihu poradne popsat, musite si ji precist.Pro me byla vyjmecna v tom,protoze vim.Vim jake to bylo popirat sam sebe,bat se nenaplneho ocekavani okoli a jak to muze bolet.
Je to kniha pro vsechny,kteri se museli naucit hrat podle jinych pravidel! :-)

zuzana13
06.05.2016 5 z 5

Je to kniha o přáteleství a lásce. Moc se mi kniha líbila. Kniha má moc krásnou obálku. Ještě si ji několikrát přečtu. Doporučuji.

silvara
04.05.2016 5 z 5

Tušila jsem, že Aristoteles a Dante budou dobrá knížka, ale že až tak dobrá... Dočetla jsem jedním dechem a hned jsem se vrátila na začátek a začala jsem od znova. Až tak dobrá je to knížka. Krásné vyprávění o přátelství, lásce a hledání sebe sama. Vyprávění, které je velkolepé svojí intimností, svým minimem postav, svojí realitou.
Napadá mě mnoho superlativ, kterými bych mohla knihu a Sáenze vychválit. Akorát mám pocit, že nic dostatečně nevyjádří, jak skvělé tohle dílo je.

šneki
24.04.2016 4 z 5

Aristoteles a Dante.
Nevěděla jsem, co mám od nich čekat.
Není to knížka, od které se nemůžete odtrhnout, protože chcete vědět, co bude dál. Není to knížka, která má strhující konec.
Jsou to pocity, které si každý nosí hluboko uvnitř, vržené na papír přesně v takové formě, v jaké nám běhají v hlavě. Je to krásné.

Aléda
02.04.2016 5 z 5

Jednoho letního večera jsem usnul s nadějí, že by svět mohl být jiný, až se probudím.
...
Hned po první větě jsem věděla, že tahle knížka je něco pro mě.
Když bych ji měla popsat jedním slovem, bylo by to KRÁSNÁ. Člověka pohladí po duši. Měla jsem ji přečtenou za pár hodin a to čtení jsem si rozhodně užívala. Ještě teď mi leží příběh v hlavě a myslím, že mě ještě dlouho neopustí..

Kllara
14.03.2016 5 z 5

Ani si nepamatuji, kdy by nějaká kniha tolik předčila má očekávání. Nejenže se lehce četla, měla i krásný příběh, který se ubral pro mě trochu nečekaným směrem. Ale to není vůbec špatně, ba naopak.

Celou dobu jsem si čtení užívala a dokonce mě i mrzelo, že to nemohlo být alespoň o kapku delší. Přesto však doufám, že nebude druhý díl, který by mohl tento krásný příběh pokazit.

Opravdu smekám, jak před autorem, tak i před hlavními hrdiny a všemi dalšími postavami v této knize, které působily téměř jako živé.

zdenek5887
04.03.2016 3 z 5

Do poloviny knihy jsem se nudil. Moc jsem se nudil, ale nevzdal jsem to, protože jsem si říkal, že se to přece musí zvrtnout a že to musí nabrat nějaký spád. To se naštěstí stalo, dá-li se tomu tak říkat. Taky vím, že po přečtení jsem si uvědomil, jak moc nereálné to všechno bylo. Jasně, téma moc fajn, mně osobně blízké atd., atd., ale neuvěřil jsem na 100 % tomu konceptu a směru, jakým se celá vynucená zápletka ubírala. Takže slabé 3 hvězdičky z pěti a to snad ještě i přeháním... A facka oběma protagonistům; Arimu o jednu navíc za to, jaký to byl sobec a "chudinka". Jsem z toho zklamaný.

Attia
28.02.2016 5 z 5

V nakladatelství CooBoo se vyznačují jednou konkrétní věcí. Umí dělat překrásné obálky. Asi vědí, jakou moc mají a jak na čtenáře dokážou zapůsobit.

Aristoteles a Dante odhalují záhady vesmíru je zvláštní kniha. Zvláštní, ale současně i překrásná. Stejně jako její obálka. Hlavní hrdinové mi neodlučitelně přirostli k srdci. Pokud hledáte jednodušší knihu, která přesto obsahuje mnoho zajímavých slov a frází a dotýká se opravdových problémů, sáhněte po této. Domnívám se však, že ačkoliv na mě působila kladně, na každého dalšího může zapůsobit velice subjektivně. Proto stojí za to dát jít šanci a udělat si svůj názor.

trudoš
27.02.2016 4 z 5

Přestože je mi tematika z duše nepříjemná, musím Benjaminu Alire Sáenzovi přiznat, že vysmekl nečekaně dobrý milostný příběh dvou chlapců. Jeden o své homosexualitě ví a ten druhý jej kvůli tomu nezatracuje, ale do postele s ním jít neplánuje. Kamenem úrazu je ovšem nevyužitý rozsah. Ač zaplněn spoustou slov, jeho obsah by šel shrnout do odstavce. Emoční vata je však podána čtivě a z převážné většiny tvořena smysluplnými dialogy. Navíc se autor nepotřebuje uchylovat k erotickým scénám, ani kýčovitému melodramatu, což osobně oceňuji. Vystačí si s klukovskou přímočarostí, která čtenáři uhrane, ať už je jakékoliv sexuální orientace. Samotný základ je o hledání sebe sama, určování priorit a důležitosti přátelství, to vše v nejsložitějším období - když se puberťák mění v muže.
Hodně se mi mimo jiné líbil motiv dospělých, kteří často jednají v dobré víře, co je správné a co ne. Sami pak občas musí toto přesvědčení přehodnotit a před dětmi přiznat, že i oni jsou jen lidmi, kteří chybují.

lapetitedeny
27.02.2016 5 z 5

Řeknu to takhle - nepamatuju se, kdy naposled jsem tak strašně moc nechtěla, aby nějaká kniha skončila.

Lumine
21.02.2016 4 z 5

Wow. To bylo krásné. A zajímavé.

Od CooBoo knížky jsem čekala obvyklé a už nudné ruzebírání těch samých pocitů a to samé procítění lásky, ale tohle. Tohle byl zcela něco jiného. Vážně se mi to líbilo. Začátek, prostředek a také konec. Hlavně konec.

Děkuji za tento příběh.

veronika9143
18.02.2016 3 z 5

Strašně nerada, ale tahle kniha mě nijak moc nezaujala a je asi první knihou kterou jsem nedočetla do konce. Možná je to věkem a kdybych jí četla v patnácti tak mám jinej názor kdo ví. A proto ji také nebudu hodnotit hvězdami, pouze slovně. Tak za prvé kniha má hezký obal to je bez debat, za druhé se mi velmi lehce četla a otáčela jsem stránky jednu za druhou ( do tý doby než jsem teda zjistila že mě opravdu ale opravdu nebaví) za třetí: někdy jsem nevěděla kdo vlastně vypráví a musela jsem se soustředit což považuju za mínus hlavně pokud je kniha určená mladým čtenářům. A za čtvtý bych se asi měla omluvit kamarádce co mi knihu pujčila, protože jí se zdála hezká, ale jak se řiká co člověk to názor.....

irenka.knihomol
17.02.2016 5 z 5

Vlastně nevím jak začít... na knížku jsem se hrozně těšila od okamžiku, kdy jsem zjistila, že vůbec existuje. Četla jsem povětšinou kladné recenze, ale často jsem se setkala s tím, že je kniha psaná "na efekt". Při čtení jsem pochopila, co tím všichni mysleli. Knížka se četla rychle, ale asi jsem od toho čekala tak nějak víc. Byla jsem naštvaná, že mě knížka se zajímavým námětem (a naprosto úchvatnou obálkou!!!!) zklamala. Ale potom nastal zvrat, nevím ani kdy ani jak, hlavně proto, že obrovská šokující odhalení se v knížce nekonají, nicméně se mi hrdinové dostali pod kůži a už tam zůstali. Vlastně teď rozumím čtenářům nadšeným i zklamaným... Nakonec jsem knížku hodnotila velmi dobře, v konečném důsledku byla skvělá a myšlenek v ní bylo víc než dost... Jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla!!!! P. S. jsem jediná nebo to někomu lehce připomnělo Ten kdo stojí v koutě?

SBH
16.02.2016 5 z 5

Knihu jsem si vybrala podle obalu. A uvnitř byla ještě krásnější. Patří k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla. Ari neváhá vrazit komukoli ránu pěstí, přesto je Dante ten odvážnější z nich. A oba měli třeskuté štěstí na milující a neobyčejně tolerantní rodiče. Láska je vůbec nejsilnější emoce, která z každé stránky vyzařuje. Přečetla jsem ji dvakrát za sebou, protože jsem se nedokázala od hrdinů odpoutat.
Díky svižné přímé řeči plyne děj hladce, nicméně občas jsem se ztrácela v zjišťování, kdo vlastně hovoří (musela jsem si odpočítávat repliky :-)). A opravdu mi vadilo neustálé opakování slov a vět, nebylo výjimkou ani šestkrát za sebou. Na druhou stranu mi opravdu sedí stručný jihoamerický styl psaní.
Kdyby bylo možno dát šest hvězdiček, filosofové by je měli!

Arsi007
12.02.2016 5 z 5

Naprosto úžasný příběh, který se díky většímu písmu a kratším kapitolám čte úplně sám. Pokud jste četli Všechny malé zázraky a líbily se Vám tak směle do Aristotela a Danteho. Jde o podobný styl psaní, ale A a D odhalují záhady vesmíru se mi popravdě líbily ještě o trošku víc. Jde o milý (jinak se to napsat prostě nedá :D ) příběh dvou mladých teenagerů, ze kterých se stanou nejlepší kamarádi a vy po půlce knihy nečekáte na nic jiného než na to, jestli kamarády zůstanou nebo se jejich vztah posune zcela jiným směrem. Příběh je vyprávěn z pohledu mladého mexického samotáře Aristotela, jehož vnitřní monology o životě a sobě samém jsou dokonalou ozdobou celé knihy. Vedlejšími postavami jsou rodiče obou chlapců. Čtyři naprosto rozdílní lidé, kteří dávají celému příběhu duši a stmelují jednotlivé kapitoly dohromady. Vedle vztahu obou chlapců se Ari snaží rozluštit rodinné tajemství, které pomalu vyplouvá napovrch a díky němuž ve spolupráci s rodiči konečně pochopí kým vlastně je ;-)

Ivuska.09
09.02.2016 2 z 5

Tahle kniha není nic pro mě. Už po pár stranách jsem přemýšlela, zda má cenu ji vůbec dočítat, ale když už nějakou knihu mám, většinou se nevzdávám. Takže jsem dočetla i tuhle. Nicméně příběh mi toho moc nedal a nepodařilo se mu mě zaujmout. Prostě to není ta správná kniha pro mě.

rarášek
26.01.2016 5 z 5

Nádherný příběh plný otázek a jejich složitých odpovědí. Příběh o přátelství Danta a Ariho a jejich dospívání. Ten konec mě velice dojal. Krásný závěr, kdy Ari došel ke své konečné odpovědi. :)

Ni_kita
09.01.2016 5 z 5

Začala jsem číst, a najednou ani nevím jak, jsem byla na konci.:) Když se mě někdo zeptal o čem ta kniha je řekla jsem, "Je to o ničem, ale vlastně o všem." protože mě to tak připadá. Podle mě si kniha zaslouží i víc jak pět hvězdiček, obzvlášť za ten skvělý konec, a vůbec celkově je úžasné to jakým stylem je celá kniha napsaná.:))

přátelství homosexualita zfilmováno pro dospívající mládež (young adult) LGBT, queer, LGBT+

Benjamin Alire Sáenz
americká, 1954