Železný král

První díl skvěle hodnocené „young adult“ série s nádechem fantasy. Život šestnáctileté Meghan Chaseové se převrátí naruby, když se dozví, že jejího malého bratra unesly podivné bytosti do kouzelné země Férie. Ve snaze najít bratra se spojí s Ashem, zimním princem a svým nepřítelem, jehož chladná krása, statečnost a skrývaná zranitelnost jsou Meghan čím dál méně lhostejné…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121195/zelezna-vila-zelezny-kral-7NK-121195.jpg 4.2419

Železná víla 1.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Knižní klub

The Iron King, 2010

Kniha Železný král

diana1217

Příběh byl docela hezký, a i dobře napsaný. Souhlasím s janebeauty9860. Taky mi stačí první díl. Dohromady jsou myslím čtyři. První a druhý díl jsou v češtině, a ostatní v angličtině. Myslím, že v tomto dílu byl docela dobrý konec, a jelikož vím, že je to spíše smutná série, tak nechci dále pokračovat. Radši si řeknu že to určitě skončilo dobře a žili spolu všichni šťastně až navěky :)

janebeauty9860

Hezký příběh. Možná by mi stačil jen jeden díl. K dalšímu se zatím asi nedostanu.

barbb8k
07.12.2020

Já tuto sérii prostě miluji a nidko mě nepřesvědčí, že je nějaká špatná. Ať ji čtu po kolikáté chci, vždy se do ní zamiluji ještě víc.

Na celou tuto sérii jsem pořádala společné čtení, takže jsem vždy měla číst jen určenou část denně. Ze začátku jsem to zvládala, ale jakmile se objevila moje nejoblíbenější část v této knize, začetla jsem se a přečetla dvě stě stran najednou.

Svět je úžasně promyšlený. Země je rozdělena na Letní a Zimní dvůr a vždy podle chování nějaké bytosti poznáte, odkud pochází, protože fériové z Letního dvoru jsou "hodnější" a ti ze Zimního jsou více "nebezpeční".

Celá série je skvěle propojena a děj je propracovaný od začátku až do konce. Během knihy se často vyskytují věty, které vám v tu chvíli připadají jako zbytečné, ale v budoucnu mají obrovský význam.

Megan je mi strašně sympatická. Jako jedna z mála hrdinek z různých knih, má mozek a dokáže ho používat. Chvílemi se chová sice zvláštně, ale těch částí tam vězně není moc.
Robbie je strašně moc úžasná postava. Je vtipný, praštěný a dokáže odlehčit jakoukoliv situaci. On je prostě takový ten kamarád, který vás má hrozně rád, pomáhá, chrání a vždy když potřebujete, pomůže... A to je typ kamaráda, kterého by podle mě většina lidí chtěla (nebo teda já určitě).
A Ash... (SPOILER) o něm v podstatě nemůžu říct, jaký mi připadal na začátku, protože to už si nepamatuju. Jediný co se mi vybaví, když se řekne jeho jméno je dokonalost a úžasnost ❤️
4,5/5⭐

Miliamka
30.07.2020

Skvělý začátek skvělé série. Postavy jsou napsané pěkně, kniha je sama o sobě čtivá a ubíhá.. Chytla mě tak, že jsem musela sáhnout po dalších dílech série.

Ashi
12.07.2020

Ač jsou v češtině jen 2 díly, dočetla jsem sérii celou. Příběh je vlastně docela smutný a depresivní. Dokonce jsem četla rozhovor s autorkou, kde tvrdila, že to nechtěla ukončit happy endem, ale fanoušci jí "donutili" aby to končilo lépe, než měla v plánu. Nelíbí se mi některá pravidla vymyšleného světa, ale rámcově je příběh pěkný, styl psaní čtivý. Mužské postavy jsou fantastické, hrdinka je na mě příliš morální.

LadyAlena
03.04.2020

Miluji Ashe, miluji Meghan, miluji Férii … vřele doporučuji přečíst. Od téhle autorky můžu každé slovo, které z ní vypadlo

AKO
10.03.2020

U knihy jsem se ze začátku trápila, ale poté se to rozjelo a kniha mě v táhla do děje proradných elfů.

luculi
02.02.2020

Po všem tom juchání ostatních čtenářů jsem čekala něco mnohem víc. Příběh je dobrý, nabitý akcí, ale hrdinka je slabá jak párátko. Neustále potřebuje pomocnou ruku, její slzy na krajíčku mě drásaly nervy a celkově byla neskutečně slabá...