ADE138 ADE138 komentáře u knih

Emma Emma Jane Austen

Knihu jsem četla před.lety a oblíbila si ji. Teď jsem poslouchala audioknihu, rozhlasovou dramatizaci. Cca 500 stránek knihy se vešlo do 50 minut. Přitom to ale knize vůbec neublížilo, inscenace má spád, zápletku, je vtipná a skvěle namluvená.

15.07.2019 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Poslouchala jsem audioknihu, byla to první populáně - naučná audioknížka. I přes moje počáteční obavy se poslouchala hezky. Chvilkama bych ale uvítala tištěný text před sebou, abych si nějaké informace ověřila a zopakovala. Načetl ji Aleš Procházka.
A co říct ke knize...snad jen velice krátce: jakákoli procházka lesem nebo parkem teď bude jiná než dřív

15.07.2019 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Poslouchala jsem audioknihu, načtenou Simonou Postlerovou.
Moc se mi líbila, očekávala jsem tuctový ženský román, ale příběh mě mile překvapil. Anna mi byla sympatická a těšilo mě, jak autorka vypráví dějiny poválečného Československa na osudu běžné rodiny.

09.07.2019 4 z 5

Gerda: Příběh velryby Gerda: Příběh velryby Adrián Macho

Jsem nadšená z ilustrací. Ty jsou prostě dokonalé. A co se týká příběhu, no nevím
...určený je pro předškoláky, některé myšlenky však pochopí daleko starší děti. A co nás pobavilo: Gerda míří stále na sever, na sever....až potká tučňáky. Napadlo nás (spolu s dětmi) ono Cimrmanovské:" Jdu na sever, jdu na jih."

03.07.2019 4 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Autorka odvedla skvělou práci. V čtivém románu z Číny, odehrávající se v 19 století jsem se dozvěděla spoustu informací nejen o podvazování chodidel, ale i o způsobu myšlení a zvlášním uzavřeném ženském světě. O tom, že existuje ženské písmo jsem vůbec neměla tušení.

01.07.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Tož to byla síla....

01.07.2019 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Typická knížka Lenky L.
Přečteno za jeden den. Super.
Doufám, že na další knihu nebudeme muset čekat další pět let ;-)

27.06.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Poslouchala jsem audioknihu, načtenou Renatou Wolfovou. Zdařilé zpracování bez přehnaných efektů, vhodný a decentní hudební doprovod...krásné
A co říct ke knize?
Co dělají ženy, když muži odejdou do války? Snaží se přežít, být silné, statečné, vždy se zachovat správně...
Jedna z nej knih s válečnou tematikou. A drobné nelogické nedostatky mi nepřipadly důležité.

26.06.2019 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Ne úplně obvyklý pohled na hrůzy druhé války, ze strany nacisty Rudolfa Hösse. Člověka, který se jen snažil co nejefektivněji plnit rozkazy, které vydali jiní... Skvěle napsáno, ale příběh je děsivý

24.06.2019 5 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Před lety jsem viděla film, teď jsem poslouchala audioknihu. Skvělý zážitek! Žádné suché odvyprávění knihy, hudba i další zvuky tak akorát, aby doplňovaly čtené, ale nerušily. Nejvíc se mi asi líbila část Orison Somi. I když to není jednoduchý příběh, stojí za to ho znát....

18.06.2019 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Možná to není nejlepší kniha od P. Maye, ale já si čtení užila. Jsem ráda za autorův návrat do Skotska.

13.06.2019 4 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Nenáročná oddychovka na dovolenou o vztahových peripetiích právě rozvedené čtyřicátnice. Četlo se lehce, celkem i vtipné, ale Bridget Jonesová to není....

10.06.2019 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Dobře napsaná detektivka s celkem sympatickou vyšetřovatelkou Erikou.

07.06.2019 4 z 5

Rytíř Roel, drakobijce Rytíř Roel, drakobijce Aron Dijkstra

Kniha s úžasnými ilustracemi a pěkně napsaným příběhem o slušnosti a porozumění. Vhodná pro hlasité předčítání i jako knížka pro začínající čtenáře.

06.06.2019 5 z 5

Mám tě ráda Mám tě ráda Jenny Bakker

Příběh o lásce jednoduše vysvětlený malým dětem. Málo textu, o to větší ale dostávají prostor ilustrace. V téhle knížce krásné, snové. Takovéhle knížky mám ráda.

05.06.2019 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Návrat k T. Pratchettovi po více než 20 letech.
Stráže! Stráže! jsem tentokrát ale poslouchala jako audioknihu.
Noční hlídku, Knihovníka, Lorda Vetinariho, Lady Berankinovou nejde nemít rád.
Knížku načetl Jan Zadražil.Skvěle jsem se bavila, na poslech jsem se těšila.

Dobrá práce, pane Zadražile! Sir Pratchett i Jan Kantůrek by z vás měli radost...

03.06.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Pokračování knihy Panský dům. Příběh se mi líbil víc, byl sice méně romantický, ale díky událostem z první světové války byl napínavější, čtivější a zajímavější.

Co je velké zklamání je množství chyb, překlepů a stylistických paskvilů... namátkou: "Pořád ještě o Paulovi neměli žádné známky života."

Uvítala bych - a myslím, že nejsem sama, kdyby Knižní klub místo lepení zlatých medailí Světový bestseller na obálky svých knih raději zaplatil kvalitního editora.

28.05.2019 3 z 5

Pupíky 1-7: Mladé, krásné a proradné Pupíky 1-7: Mladé, krásné a proradné Maryse Dubuc

Sice už dávno nepatřím mezi "cílovou skupinu ", ale u tohoto komiksu jsem se královsky bavila.

19.05.2019 5 z 5

Věštba Věštba Chloe Benjamin

Poslouchala jsem jako audioknihu načtenou Terezou Dočekalovou. Příběh čtyř sourozenců, kteří od dětství znají datum své smrti a to ovlivňuje jejich životy.
Román se mi celkem líbil, nejvíce část Simonova a Kláry. Načtení skvělé, možná i knížku pozvedlo.

13.05.2019 4 z 5

Deník japonské manželky Deník japonské manželky Veronika Ageiwa

Kniha psaná formou deníku, větší část vypráví Veronika, část její přítel Kóta. Popisují japoncův pohled na život v Čechách a pak Veroničin život v Japonsku. Obdivuhodné je to, jak se v tak kulturně odlišném prostředí dokázala zorientovat a přizpůsobit a své poznámky napsala s humorem a nadhledem. Dobře se četlo, líbilo se mi.

12.05.2019 4 z 5