ADE138 ADE138 komentáře u knih

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Téma dívky z chatrče a prostředí bažin a mokřadů bylo skvělé.

22.02.2023 3 z 5

Eliáš a babička z vajíčka Eliáš a babička z vajíčka Iva Procházková

Krásný příběh, vtipný, citlivý, laskavý.
"Konec-blbec-utopenec-stará popelnice-smradlavá noha-počurané strašidlo-už toho mám dost " - tohle vždycky na děti funguje.

26.01.2023 5 z 5

Tulíňkovi Tulíňkovi Jonáš Ledecký

Milý příběh, krásné ilustrace...s dětmi přečteno za tři minuty - a co teď?

12.12.2022 2 z 5

Gentleman v Moskvě Gentleman v Moskvě Amor Towles

Poslouchala jsem audioknihu.
Jediná chyba tohoto románu byla, že skončil.

17.10.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Poslouchala jsem audioknihu. Život v demokracii není snadný, ale snad cokoli je lepší než život v Severní Koreii.

16.10.2022 5 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Milá knížka, krásné ilustrace

04.08.2022 5 z 5

Co život dal a vzal Co život dal a vzal Betty MacDonald

Nikdy se neomrzí...

19.07.2022 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Hutné, nejednoduché čtení. Teprve při druhém (přiznávám pozornějším) čtení mi všechny části příběhu do sebe zapadly jak dílky puzzle. Nebudu opakovat, co bylo Xkrát řečeno...kolik je za knihou práce, studií, rešerší....Před paní Tučkovou smekám a za tuto práci jí patří velký obdiv a upřímný dík. Moc se mi líbí komentář Apo 73, výstižný!

19.07.2022 5 z 5

Krvavé svatební šaty Krvavé svatební šaty Pierre Lemaitre

Poslouchala jsem audioknihu a myslím, že zpracování posunulo thriller o level výš. Napínavé, propracované...a těch pár nelogičností ráda odpustím.

25.05.2022 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Moc se mi líbilo. Ať už paní Mornštajnová píše pro dospělé, nebo pro děti, je vidět, že má dar slova...Stráša se mi líbil, líbí se i dětem - zejména při hlasitém čtení. Bylo by fajn, kdyby autorka na hrdiny nezapomněla, ale napsala s nimi další příběhy.

11.05.2022 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Patřím k těm, které kniha zklamala. Přesně to vystihla Elosha, cituji: " Deset způsobů, jak dojmout čtenáře."

11.05.2022 2 z 5

Paní Láry Fáry Paní Láry Fáry Betty MacDonald

Kniha, co se nikdy neomrzí. Poslouchala jsem načtenou paní D. Syslovou - skvělý zážitek.

25.04.2022 5 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Úplně jiná kniha, než jsem očekávala, ale dobře napsaná, čtivá. Originální příběh - i když jen o tom, jak moc se mohou lišit pohledy, názory a prožití jedné a té samé události.

25.04.2022 4 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Poslouchala jsem audioknihu, načtenou Vilmou Cibulkovou. Možná ani ne načtenou, spíš recitovanou. Poslech se mi moc líbil. Narozdíl od filmu se kniha více věnuje domorodců, zážitkům se zvířaty než vztahům. Rozhodně doporučuji!

20.04.2022 5 z 5

Pirátský guláš Pirátský guláš Neil Gaiman

Úžasné ilustrace, i Dobrý příběh....ale nějak to drhne. Doporučujeme číst nahlas:)

20.04.2022 4 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Doktora Tillmana jsem si představovala jako Sheldona Coopera. Poslouchala jsem jako audioknihu, příjemná oddechovka

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

kniha dobrá, audiokniha taky!

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Autora jsem neznala, audioknihu jsem si půjčila náhodou. A byla to dobrá náhoda! Neměla jsem žádná očekávání, ale tahle kniha mě bavila jako už dlouho nic. Načtení - J. Zadražil, D. Novotný, L. Švormová - skvělé

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Znala jsem film, ale přirozeně film neobsáhne tolik, co kniha. Nedá se říct, že je skvělá - protože není. Je smutná, děsivá a dobře napsaná. Jako audiokniha - namluvil V. Beneš - je přesná.

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Knihu nechci hodnotit jako beletrii pro dospělé. Je to román pro starší děti a tak je i psaný. A kdybych měla nabídnout něco desetiletým, ať se seznámí s literaturou o druhé světové válce, tak s tímto příběhem nešlápnu vedle

17.01.2022 4 z 5