ADE138 ADE138 komentáře u knih

Na čáře Na čáře Vojtěch Mašek

Povedený komiks. Hodně se mi líbila kresba, scénář skáče v čase a trochu jsem se v něm při prvním čtení ztrácela

21.10.2019 4 z 5

Princ a Skřivánek Princ a Skřivánek Valja Stýblová

Měla jsem tuto knížku moc ráda v dětství. Po pár dekádách se mi do rukou náhodou dostala znovu. Je to skvěle napsaný příběh, i teď se mi při čtení chtělo brečet....

15.10.2019 5 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Hezký komiks

08.10.2019 5 z 5

Soudné sestry Soudné sestry Terry Pratchett

Návrat po letech, tentokrát jsem Soudné sestry poslouchala jako audioknihu, načtenou paní Zuzanou Slavíkovou. Audio zpracování se povedlo vývorně, zejména stařenka Oggová neměla chybu.
Supr!

06.10.2019 5 z 5

Podobně jako ostatní knihy autorky jsem i Modlitbu musela číst po kapitolách a s prodlevami. Opět se jedná smutné čtení, ale autentická výpověď má obrovskou hodnotu.

06.10.2019 5 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Sáhla jsem po této knize jen kvůli čtenářské výzvě, a jsem mile překvapená, opravdu mě bavila a měla jsem ji za jeden deštivý den dočtenou.

28.09.2019 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

První knížka, kterou jsem od autorky četla. Byla čtivá, děj měl spád...ale prostě mě nějak nebavila

27.09.2019 3 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Za mě jedna z nejděsivějších Kingových knih. Tentokrát jsem poslouchala audioknihu, načtená třemi herci. Výborná atmosféra od začátku do konce a závěrečné: "Miláčku!" v podání Kláry Suché mě bude děsit ještě hodně dlouho. Aspoň se mi zlepšila nálada po shlédnutí filmu z r. 2019...takhle zabít skvělý příběh by mělo být trestné...

16.09.2019 5 z 5

Pan Podpostel Pan Podpostel Chris Riddell

Miloučký příběh, krásné ilustrace.

09.09.2019 5 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Čtivě napsaný životopis jednoho z nejtalentovanějších vizionářů naší doby. Fascinující, co může jednotlivec dokázat, jak pro svou vizi nadchnout a získat lidstvo. Kniha končí tuším v roce 2015, Jsem zvědavá, jak to bude s Teslou a Space X dále. Každopádně začala jsem sledovat vše, co se těchto firem i EM týká.

05.09.2019 4 z 5

Poslední svědci: Sólo pro dětský hlas Poslední svědci: Sólo pro dětský hlas Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velice smutné čtení. Nemohla jsem tuhle knížku číst v kuse, každý jen jen tak dva - tři příběhy. Některé osudy dětí, prožívajících válku, měly i zdánlivě šťastný konec, ale přesto... Je ale dobře, že tato kniha vznikla.

05.09.2019 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Možná to není nejlepší kniha, co kdy King napsal, ale bavila mě.

30.08.2019 4 z 5

Moře potkalo oblohu Moře potkalo oblohu Eric Fan

Překrásná knížka. Hezký příběh, i když popsán minimem textu. A ty ilustrace....to je nádhera!

05.08.2019 5 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Poslouchala jsem audioknihu, text čte Ivan Trojan, ale je doplněná rozhlasovými nahrávkami ať už samotného pana Zátopka nebo rozhlasovými reportážemi ze závodů. Poslouchalo se skvěle...když Zátopek začal zpívat Ej tak som si pomyslel....to nemělo chybu ;) Nevím jak knihu, ale audio knížku mohu doporučit

05.08.2019 5 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Petr Sís

Překrásná kniha...příběh i ilustrace

01.08.2019 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Danou Černou. Skvělé zpracování, bez výrazných efektů, ale o to příjemnější poslech.
A ke knize....je to silný příběh, upřímně jsem obdivovala Gretinu trpělivost a podporu Lily. A u Einara tu šílenou odvahu se pustit do nevyzkoušených operací a lékařských experimentů, aby dosáhl svého snu.
Film jsem zatím neviděla.

31.07.2019 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Dějiny Afgánistánu od padesátých letech po začátek nového tisíciletí vyprávěné pomocí osudu dvou žen. Velice smutné, ale poučné.

26.07.2019 5 z 5

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velice smutné a působivé čtení. Ale i poučné...pokud jsou lidé poučitelní....

20.07.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Dystopický román, který stojí za přečtení. A nic na tom nemění fakt, že kniha poprvé vyšla skoro před 35 lety.

20.07.2019 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Knížku přečtete tak za půl hodiny. Ale myslet na něj budete do konce života.

15.07.2019 5 z 5