Na čáře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

První díl komiksové trilogie na motivy románového bestselleru Davida Jana Žáka „Návrat Krále Šumavy“. Je pár let po válce a Šumava připomíná divoký západ, zemi nikoho, eldorádo dobrodruhů, tajných agentů, pašeráků a převaděčů. Neklidný rajon esenbáků a pohraničníků, kteří se snaží nastolit pravidla nového režimu. Jako magnet přitahuje dramatické osudy. Ale jeden se z nich vymyká. Josef Hasil nejprve pomáhá střežit hranice v uniformě Sboru národní bezpečnosti, aby se po únoru 1948 stal jeho nejobávanějším soupeřem, kterého sami estébáci později nazvou Králem Šumavy. V hlubokých lesích, na slatinách, ale i ve výslechových místnostech a trestaneckém táboře, tam všude se odehrává napínavý příběh rodinných pout, jednoho přátelství, odvahy, věrnosti a zrady. Inspirováno skutečnými událostmi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392912/big_navrat-krale-sumavy-1-dil-Aay-392912.jpg 3.781
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Na čáře

Lucek
31. května

Tak tohle bylo opravdu velké zklamání. Těšila jsem se na napětí, zajímavé kresby a stísněnou atmosféru. Nenašla jsem ani jedno. Grafické zpracování nepřehledné stejně jako skákání v čase, čekala jsem i více textu.
V ději jsem se orientovala jen díky znalosti příběhu Krále Šumavy.
Pokračování si ráda nechám ujít...

Norri
27. dubna

Život píše šílené příběhy. A nikdy je nepřestane psát, protože vždycky se najde dost magorů, kteří budou dělat jiným ze života peklo. Příběh Krále Šumavy jsem neznal, měl jsem o něm jen povrchní povědomí, a tak byl děj této knihy pro mě nový, napínavý a poučný. Škoda jen určité zkratkovitosti scénáře v některých pasážích, kdy to vypadá, že bylo několik stránek vypuštěno a čtenář se horko těžko orientuje. Knihu jsem koupil od Karla Osohy kvůli jeho kresbě a právě ke kresbě bude směřovat moje druhá výtka. Osoha rozhodně umí kreslit a jeho postavy vypadají velmi skutečně a emoce v jejich obličejích jsou jasně čitelné. Měl jsem ale velký problém rozeznat kdo je kdo. Šlo by to podle vlasů, ale neustále se tam nosí policejní čepice, klobouky a jiné pokrývky hlavy a já jsem často jenom odhadoval kdo je kdo. Jinak má kresba parádní atmosféru a kreslená příroda i rozpadlé baráky v pohraničí vypadají reálně. Do dalších dílů rozhodně půjdu.


keny
31. března

Zajímavé téma, ale ztrácela jsem se občas v ději...co bylo, co je...

ArthasKarfa
13. února

(+ SPOILER) Komiksové zpracování příběhu dvou kamarádů PS. Děj je velmi nepřehledný, protože stále přeskakuje z doby na čáře do části, kdy jsou kamarádi zavření v lágru. Styl komiksu mi příliš nevyhovoval a často sem i stalo, že jsem ani po delším pohledu na jednotlivý obrázek nevěděl, co na něm je. Moderní styl výkladu příběhu i kamarádství a událostí kolem roku 48 mi také příliš neimponoval. Za mě opravdu ne příliš povedené.

Denny456
01.10.2021

Tak konečně vyšel třetí díl a tak jsem si přečetl všechny tři díly najednou. To velmi doporučuji. Bohužel je kresba poměrně nepřehledná, zvláště u postav a pokud nejste pozorni, rychle se poztrácíte v ději. Ve všech dílech se navíc skáče na různá místa a v různých časech a upřímně si nedokážu představit, že to někdo zvládne přečíst aniž by si prostudoval předešlé díly. Jinak děj je zajímavý a vzhledem k tomu, že jsem o panu Hasilovi nic moc nevědě, tak velmi poučný. Bohužel grafická koncepce knih to velmi sráží.

Winster
04.07.2021

Jeden velkej zmatek. A je vidět, že se to psálo v naší době :) ...

Beta.Knizkova
07.03.2021

Kniha se mi líbila, jediné co bylo matoucí že se tam pořád střídaly místa.

tektit
11.01.2021

Bavilo mě to. Zpracování a příběh, který ani nemusí mít popisky .

1