Pan Podpostel

Máte pod postelí bubáka? Nebojte se, to je jen Pan Podpostel!“ Pod postelí je tvrdá zem a panu Podpostelovi se tam špatně spí. A tak poprosí malého Jeníka, jestli by si mohl vlézt k němu do postýlky. Sympatická příšera okamžitě usne, ale chrápe tak, že si Jeník musí jít pro špunty do uší. A co se nestane – ze šuplíku na něj vyskočí další dvě příšerky. Postupně se objeví tolik nečekaných nočních návštěvníků, co by rádi spali u Jeníka v posteli, že si nakonec musí sám ustlat na zemi…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411200/pan-podpostelTcTmlA-WUV-.jpg 3.937
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Mr Underbed, 1986

Kniha Pan Podpostel

TerJac
18.06.2020

Ani fakt, že je kniha pěkně ilustrovaná nemění nic na tom, že je to bezduchý příběh, který postrádá jakoukoliv pointu.Na konci jsme se synem byli akorát zmatení, a syn stejně jako já si pokládal stejné otázky, které vůbec nebyly vysvětleny ani jinak opodstatněny. Nevím co kniha nabízí, ale nám příběh tedy nedal nic.

Varjohukka
05.06.2020

Kresby Chrise Riddella mám moc ráda, takže jsem si tuhle roztomilou dětskou knížku koupila i tak trošku pro sebe. Naštěstí se líbí i dcerce, takže je to dvojitá výhra.

Litocha
11.02.2020

Ilustrace mi místy úplně nesedí (mám ráda o něco poetičtější, tyhle mi připomínají americké animované filmy), i když jsou příšerky jsou jedna sympatičtější než druhá, příběh je milý a úsměvný. Ocenění zaslouží, že příšerky jsou tady dobromyslní tvorové, kterých se vůbec nemusíme bát (jediné, o co se musíme obávat, je místo v naší posteli). Nezlobila bych se ale, kdyby byl příběh trošku propracovanější.

MamaKnihomolka
02.01.2020

Kniha, do které jsem se zamilovala. Nádherné ilustrace a příběh, který zaujme dítě a podpoří jeho fantazii. Líbí se mi myšlenka, že pod postelí nečíhá bubák a nebezpečí, ale jen modrý chlupáč, který nechce ležet na zemi, ale v posteli.

Greena
13.11.2019

Které dítě se někdy nebálo, že má někde v bytě strašidlo nebo nějakou pohádkovou bytost? Jeník něco slyšel pod postelí. Jednou mu postel zaskřípala, matrace se zatřásla a zpod Jeníkovy postele vylezl pan Podpostel! Byla to obluda obrovská, modrá, s velkým růžovým čenichem a s vykukujícími zuby. Prý se mu pod postelí špatně spí, a tak si musí jít lehnout k Jeníkovi. Jeník brzy zjistí, že podobných bytostí má plný pokoj. Dvojčata Muchlu a Mačkala, psisko ze skříně Almárku, medvědy Bedřicha a Béďu, pod křeslem Molouse a Pištu, za závěsem slona Heligona a Svištíka a Šňupa… a ještě Brundibára, králíka Malíka, trojčata Brumlu, Hudru a Remcu, roztoče Titěru a malého Vildu Světýlka z lustru. Všechny postavičky moc krásně autor i nakreslil.
Jděte se podívat do svého pokoje, jaké příšerky najdete vy….

Clara del Valle
17.09.2019

Musela jsem se smát nahlas, dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Perfektní příběh, skvělé ilustrace.

ADE138
09.09.2019

Miloučký příběh, krásné ilustrace.

Andrea K.
07.06.2019

Knížka je kouzelná .............