Pan Podpostel

Pan Podpostel https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411200/pan-podpostelTcTmlA-WUV-.jpg 4 53 15

Máte pod postelí bubáka? Nebojte se, to je jen Pan Podpostel!“ Pod postelí je tvrdá zem a panu Podpostelovi se tam špatně spí. A tak poprosí malého Jeníka, jestli by si mohl vlézt k němu do postýlky. Sympatická příšera okamžitě usne, ale chrápe tak, že si Jeník musí jít pro špunty do uší. A co se nestane – ze šuplíku na něj vyskočí další dvě příšerky. Postupně se objeví tolik nečekaných nočních návštěvníků, co by rádi spali u Jeníka v posteli, že si nakonec musí sám ustlat na zemi…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Mr Underbed , 1986

Sandik
01.05.2024 2 z 5

Má to moc hezké ilustrace a taky nápad není špatný. Čekal bych ale, že příběh má děti spíš uklidnit a vysvětlit jim, že to podpostelové strašidlo, kterého se třeba moje dcera skutečně pořád docela bojí, je vlastně milý chlupatý kamarád. Ve skutečnosti je to ale jen arogantní blb, kvůli němuž musí Jeník spát na zemi. A to raději pomíjím všechna ta další strašidla... Naprosto zbytečná kniha a totálně promarněný potenciál. Celkový dojem: 35%

bibi.r
22.03.2024 3 z 5

Pro děti 3+

Hezké ilustrace. Příběh příliš neoslovil, ale ani neurazil.

simca9342
30.12.2023 5 z 5

Přečtená loni.
Pěkně a vtipně napsaná kniha pro děti, které se bojí spát bez rodičů.
Malý Jeník se jednou probudí , myslí si, že má strašidlo pod postelí. Místo strašidla zjistí, že je dobré mít plno hodných kamarádů , i když třeba chtějí všichni spát v jedné posteli. V té Vaší :)

JessieEx
09.11.2022 3 z 5

Asi jsem po dočtení této knihy úplně nepochopila, co se tím básník snaží říct... Určitě se jedná o roztomilé ilustrace a mohou mít pozitivní efekt na děti, které se bojí strašidel...ale nevím do jaké míry...

Docela mě bavilo, že knížka překvapila - tím, že se ubírala úplně jiným směrem, než jsem čekala...bylo to fakt zvláštní, ale Samkovi se celkem líbila...

muchomurka
09.03.2022 3 z 5

Z knížky mám rozporuplné pocity. Bambulce se knížka líbila, hodně se u toho nasmála. Já byla ze začátku taky nadšená, ale pak přišel konec příběhu a kde je pointa, nějaký závěr? To mě hodně zklamalo. Bambulce to tedy vůbec nevadilo, ale mně ano.

claire.dinner
27.01.2022 3 z 5

Knížka perfektní, až na poslední dvojstranu. Co to jako je za závěr za divnou ilustraci? Příběh mi přišel pěkný, milý, ilustrace krásné, dobrý nápad. Ale závěr tragický teda.

TerJac
18.06.2020 1 z 5

Ani fakt, že je kniha pěkně ilustrovaná nemění nic na tom, že je to bezduchý příběh, který postrádá jakoukoliv pointu.Na konci jsme se synem byli akorát zmatení, a syn stejně jako já si pokládal stejné otázky, které vůbec nebyly vysvětleny ani jinak opodstatněny. Nevím co kniha nabízí, ale nám příběh tedy nedal nic.

Varjohukka
05.06.2020 5 z 5

Kresby Chrise Riddella mám moc ráda, takže jsem si tuhle roztomilou dětskou knížku koupila i tak trošku pro sebe. Naštěstí se líbí i dcerce, takže je to dvojitá výhra.

Litocha
11.02.2020 3 z 5

Ilustrace mi místy úplně nesedí (mám ráda o něco poetičtější, tyhle mi připomínají americké animované filmy), i když jsou příšerky jsou jedna sympatičtější než druhá, příběh je milý a úsměvný. Ocenění zaslouží, že příšerky jsou tady dobromyslní tvorové, kterých se vůbec nemusíme bát (jediné, o co se musíme obávat, je místo v naší posteli). Nezlobila bych se ale, kdyby byl příběh trošku propracovanější.

MamaKnihomolka
02.01.2020 5 z 5

Kniha, do které jsem se zamilovala. Nádherné ilustrace a příběh, který zaujme dítě a podpoří jeho fantazii. Líbí se mi myšlenka, že pod postelí nečíhá bubák a nebezpečí, ale jen modrý chlupáč, který nechce ležet na zemi, ale v posteli.

Clara del Valle
17.09.2019 5 z 5

Musela jsem se smát nahlas, dlouho jsem se u knihy tak nepobavila. Perfektní příběh, skvělé ilustrace.

ADE138
09.09.2019 5 z 5

Miloučký příběh, krásné ilustrace.

Andrea K.
07.06.2019

Knížka je kouzelná .............

Gibis
03.06.2019 4 z 5

Čtyři hvězdičky především za obrázky, ty jsou prostě kouzelné. A když se kocháte těmi příšerkami, tak odpustíte trochu pokulhávající příběh.

RoseDadas
20.05.2019 4 z 5

Naprosto nádherné ilustrace od Chrise Riddella, příběh spíše průměr, ale všechny ty úžasné příšerky si zamilujete! :)

Chris Riddell
jihoafrická, 1962