ADE138 ADE138 komentáře u knih

Moc mile a laskavě napsaný román v dopisech. I když se odehrává krátce po druhé světové válce a řeší se v něm závažná a smutná témata, tak je to zábavné a vtipné čtení.

19.01.2020 5 z 5

Doba z druhé ruky Doba z druhé ruky Světlana Alexandrovna Alexijevič

Tuto knihu od Alexejevičové jsem četla nejdéle, několik týdnů. Přiznám se, ruské mentalitě nerozumím, ale ty příběhy mě fascinovaly, dojímaly i rozčilovaly. Maximálně doporučuji...

09.01.2020 5 z 5

Slib svatojánské noci Slib svatojánské noci Jana Klimečková

Taková milá oddechovka.

08.01.2020 4 z 5

Pekingský rozparovač Pekingský rozparovač Peter May

Celá čínská série se mi líbila ,Pekingský rozparovač byl skvělý příběh na závěr.
To, že se neuzavřela dějová linie Margaret a Liho, to mi vůbec nevadí, alespoň se můžu domnívat, že to skončilo absolutním happy endem :-)

07.01.2020 5 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Dojemný příběh, zaujal mě popis života v Rumunsku jednak během války, ale zejména později - v padesátých a šedesátých letech.

07.01.2020 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Tak tato kniha se opravdu povedla. Silný příběh, dobře napsané postavy, atraktivní téma. Doporučuji

08.12.2019 5 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Líbil se mi popis prostředí, přírody, místních obyvatel a jejich životů. Jako detektivka nebo thriller však velmi slabé

02.12.2019 2 z 5

Lovci knih Lovci knih Dirk Husemann

Četla jsem jen kvůli čtenářské výzvě. Z anotace jsem měla dobrý dojem, ale knížka mne zklamala. Děj nelogický, překotný,hlavní postavy se chovají jako superhrdinové začátku 15.století, autor se historie držel když se mu to hodilo, když ne, nevadí, autorská fikce je přece přípustná. ...ale oceňuji pěkné popisy vzniku ručně psaných knih

30.11.2019 2 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Autorka opět sepsala příběh dvou osobitých žen, tentokrát je to matka s dcerou, které na Aljašce čelí nejen drsným životním podmínkám, ale hlavně domácímu násilí.

23.11.2019 4 z 5

Legenda o nekonečnu Legenda o nekonečnu Nikkarin (p)

Docela mě tento komiks bavil. Ale pořád je to jen lepší průměr.

12.11.2019 3 z 5

Pro Tebe Pro Tebe Pavel Čech

Opět velká nádhera...

12.11.2019 5 z 5

Skoro tucet Skoro tucet Pavel Čech

Příběhy smutné, vtipné, k zamyšlení, pro pobavení, výstižné , jednoduché i složité, téměř beze slov a přitom naprosto krásné.

11.11.2019 5 z 5

Příběhy starého Izraele Příběhy starého Izraele Eduard Petiška

Poslouchala jsem jako audioknihu, výborně načtenou panem Táborským. Tyhle starozákonní příběhy by opravdu měl znát každý.

10.11.2019 5 z 5

Opráski sčeskí historje f koztce Opráski sčeskí historje f koztce Jaz

Opraski jsou prostě boží! Sestimsmiř!

05.11.2019 5 z 5

Božka Božka Ivo Toman

Taková jednohubka, do čekárny u doktora. Párkrát jsem se pousmála, ale vracet se ke knize nehodlám.

05.11.2019 2 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Smutný příběh o domácím násilí, vyprávěný ze strany všech tří hlavních aktérů (žena, muž, dcera). Napsáno velmi čtivě, děj měl spád. A téma je silné samo o sobě...

05.11.2019 4 z 5

Bohové Gothamu Bohové Gothamu Lyndsay Faye

Taková průměrná detektivka z prostředí starého New Yorku. Líbila se mi atmosféra toho místa, příběh byl slabší a předvídatelný. Poslouchala jsem audioknihu a M. Písařík ji svým výkonem posunul o úroveň výš.

03.11.2019 3 z 5

O Červenáčkovi O Červenáčkovi Pavel Čech

Moc, moc se mi knížka líbila. Kresba, vlastní příběh a i pokora a hold dílu J. Foglara.

29.10.2019 5 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Kniha je krutá, brutální, s každou další kapitolou jsem se děsila, co nám autor ještě nachystá, říkala jsem si, že už nic horšího být nemůže (mohlo). Ale je velmi dobře napsaná, a nelituju, že jsem ji četla. Film jsem neviděla a ani se nechystám.

27.10.2019 3 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Jiřím Dvořákem. Výborná atmosféra, a načtení nemělo chybu.

24.10.2019 4 z 5