Božka

Božka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415348/bmid_bozka-JzY-415348.jpg 3 78 31

Humorné a zároveň skutečné příběhy uklízečky, která svou hloupostí a nešikovností předčí veškerá vaše očekávání. Představte si člověka, který chce získat paní na úklid, protože touží po rodinném štěstí, klidu a pořádku v domě. Jenže místo toho získá nepředvídatelný stroj na průšvihy - ženu s talentem na katastrofy jménem Božka. Jakmile poznáte Božku, budete se radovat, že tato lidská kalamita nebyla u vás doma. Myslíte, že vás už nic nemůže překvapit? Pak se začtěte do neuvěřitelných příběhů, nad kterými zůstává rozum stát. Nastupuje Božka… Ivo Toman je autor čtrnácti populárně naučných knih. Kniha Kurvítka v hlavě získala ocenění Český Bestseller za rok 2018 v kategorii Odborná literatura pro dospělé. Humoristická kniha Božka je autorovou prvotinou na poli beletrie.... celý text

Emma27
30.05.2023 4 z 5

Příběhy jsou celkem krátké a vtipné.

Marla
26.02.2023 1 z 5

Takové docela zbytečně knižně vydané cosi. Půjčila jsem si to, rychle přečetla, rychle vrátila, podruhé číst nebudu, děkuji pěkně.

Gweny
18.12.2022 4 z 5

Tak jestli tohle bylo podle skutečnosti, divím se, ze bud autor nebo Božka stále ještě žijí. Nebo že není pan Toman zavřený ve vězení.
Nicméně příběhy jsou krátké a vtipné. Jedná se o oddechovou četbu a tak by k ní čtenáři měli přistupovat.
Já si s knihou zpříjemnila dva večery.

jiri5810
12.06.2022 2 z 5

Ze zacatku to vypada docela slibne, historky jsou vtipne, svizne a maji dobrou energii. Avsak ke konci knizka sklouzava docela do nudy a vtipnost ktera byla na zacatku tak slibna se vytraci.

JancaMia
18.12.2021 2 z 5

Motivační knížky super, rádoby humorný roman nic moc ...

dagsvob
29.10.2021 2 z 5

Takový slabší průměr...

RMarkéta
20.09.2021 4 z 5

Taková malá jednohubka. Přečteno během necelých dvou hodin, kdy nám v práci dnes vypadl proud a já jsem si nechtěla vymlátit baterku v mobilu a honit tam nesmysly. Humorné a čtivé to bylo. Kniha se četla úplně sama. Autor se prostě ničím nezdržuje. Taky proč. Žádné berčličky nebo obezličky. Žádné zbytečně dlouhé věty a souvětí. Stručně a jasně řekne to, co má na srdci. Chvilkami mi bylo Božky i líto. Ale pak jsem začala přemýšlet, jak bych se jí zbavila zrovna já. Opravdu člověk k pohledání. Taky jednu podobnou figurku znám.

Boženka2
05.07.2021

Pokud se jedná o skutečné příběhy, jak je uvedeno, tak nechápu, jak může autor o někom tak ošklivě mluvit. Výrazů jako vyžírka, přežrala se a pod. mám z této knihy nadosmrti dost. Hloupá, zbytečná kniha. A mimořádně škaredé ilustrace. Ostatním dílům tohoto autora se budu vyhýbat.

soukroma
04.06.2021 1 z 5

Musela jsem odložit po prvních kapitolách, kdy jsem se spíš dozvěděla spoustu věcí o autorovi než o Božce, takže jsem pojala velkou nechuť k němu. Božka asi byla z těch lidí, kteří prostě udělají jen to, co se jim přesně řekne (v jejím případě spíš co slyší a domnívají se, že bylo řečeno) - to je funkční porucha/syndrom, a tak "znalý" autor by si toho měl být vědom. Kupodivu nebyl, ovšem jeho negativních vlastností, které (zase zřejmě aniž by si toho byl vědom) na sebe hned spěchal prozradit, bylo vskutku "neúrekom". Obsah a styl hluboký podprůměr.

Baja333
26.05.2021 3 z 5

Přečteno za odpoledne. Super oddechovka. Občas jsem se i zasmála.

Janapek
22.04.2021 2 z 5

Za mě půměr. Ani neurazí, ani nenadchne.....

LuccyS
02.04.2021 4 z 5

Výborná jednodenní relaxační četba, je to stejné jako když těžší film potřebujete proložit lehčí komedií, tak to takto dělám i s knihami. Je to kniha výborná pro odlehčení, téma super :-). Člověk opravdu čte jednoduchý příběh a nemusí se hluboce zamýšlet nad pointou, ta je myslím celkem jasná :-)

Ainyska
20.02.2021 3 z 5

Kniha je průměrná jednohubka, nenadchne, neurazí. Za sebe můžu říct, že se ke knize taky už nejspíš nevrátím a nemám ani potřebu přečíst si od autora jeho další knihy. Ale na zabití času dobrý.

Žirafka1987
19.01.2021 4 z 5

Dost humorně popsaná lidská hloupost. Bravurní. IQ houpacího koně uxistuje.

Lily101
04.12.2020 4 z 5

Tuto knihu je těžké hodnotit, protože většinově má v sobě podobný druh humoru jako "Poslední aristokratka" a mi tento druh humoru prostě nesedí (jak jsem zjistila již u knihy "Poslední aristokratka"), ba naopak trnu u toho hrůzou. Nicméně toto nemůže být předmětem hodnocení, neb je to ryze subjektivní záležitost a vzhledem k oblibě výše zmíněné knihy ("Poslední aristokratka") jsem spíš asi výjimka, než mainstream.

Od poloviny mě knížka přestávala bavit, přišlo mi to takové na "jedno brdo" (ale to také není předmětem hodnocení, neboť styl psaní a druh humoru těžko změníte) a čím dál víc jsem si říkala, kdy už konečně procitnou a vyhodí Božku. Jako výhodu zmíním to, že se kniha čte opravdu rychle a za chvíli máte dočteno (tedy tímto potvrzuji tento fakt, o kterém se zmínili již recenzenti pode mnou).

Ka-čí
06.11.2020 3 z 5

Úsměvné historky o jedné paní uklizecce...Kniha je malá a tenká,psaná velkým písmem já přečetla za 1,5 hodiny.... doporučuji jako čtení na cesty...

Dany58
10.10.2020 2 z 5

Nalákala mě reklama v rádiu. Přečetla jsem během jednoho dne, ale víckrát číst nebudu.
Čekala jsem něco jiného, zábavnějšího. Kniha skončí v knihobudce. Možná se bude někomu líbit.

Florindela
05.10.2020 2 z 5

Na knížku jsem se těšila. O to větší bylo zklamání. Nezdá se mi, že by se jednalo o humorné příběhy. Spíše zkušenosti nějakého terapeuta, upravené pro potřeby knihy. Nepředpokládám, že jsou příhody z autorova života, ale pokud ano, tak je mi ho líto. Ale moc nevěřím tomu, že by někdo něco takového dlouhodobě snášel. Knihu jsem přečetla celou, nedalo to ani tolik práce, a jediné, co mě opravdu těší je, že jsem si ji koupila s maximální slevou.

Ulala
08.08.2020 3 z 5

Jednodenní kniha. Pokud je to z vlastních zkušeností, tak se autorovi nedivím, že chtěl zážitky hodit na papír.

Janinkniznisvet
31.07.2020 2 z 5