Pro Tebe

Pro Tebe https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376848/bmid_pro-tebe-kay-376848.jpg 5 74 17

Kniha devíti komiksových příběhů pro malé i velké čtenáře v jednom balíčku. Autor dokazuje, že i na balicím papíru mohou mít kresby svoje zvláštní kouzlo.

tatjana1737
03.08.2023 5 z 5

Při objednávání z knihovny mě tahle kniha zaujala svoji obálkou. Coby osoba, která navzdory prozaicky se zdražujícímu poštovnému pohledy, zarytě posílá pohlednice a užívá si jejich poetiku, jsem si tenhle balíček prostě musela alespoň prohlédnout. Grafická úprava knihy je nádherná, předsádkou a obsahem počínaje a zadními deskami konče, samostatnou kapitolou jsou známky, každou z nich bych vydržela studovat dlouhé minuty.

Hned první příběh mě přesvědčil, že i tuto knihu musím nutně vlastnit (což je vcelku průšvih, protože je nesehnatelná). Po přečtení Zjevení jsem ihned musela listovat zpátky, abych se podívala, jestli na dveřích bytu bude jmenovka. A byla tam! Příběh o lodičkách - a vůbec motiv lodiček v obrázku (i v Dědečcích) - byl nesmírně poetický a autorovi se něžně podařilo přetavit moji beznaděj v naději a víru v dobro a dobré konce. Příběh s dobrým koncem na mne působil spíše smutně, ale Třešně byly krásné a děkuji za to, že konečně v příběhu figuruje i nějaká žena.

IVANA0123
22.02.2023 5 z 5

Vím, že se budu opakovat, ale knížky pana Čecha mě vždy dostanou. To množství emocí, které do svých kreseb dokáže dostat je neskutečné. Vykreslit takto radost, smutek, naději, sny i lásku dokáže málokdo. Občas by mě zajímalo, jak tyto knihy působí na děti. Mě dostaly Lodičky a Třešně, jedny smutné, druhé šťastné. A nejkrásnější jsou jeho města... Prostě nádhera, která chytne za srdce. 5*
(2/23)

oladnb
24.05.2022 5 z 5

Opět znamenité a velmi silné. Hlavně příběh Lodička mě chytil za srdce. Pan Čech je znamenitý umělec s velkým talentem pro mnoho věcí - cit, hloubka, fantazie, smysluplnost a v neposlední řadě výtvarno jako takové, protože to skutečně nemá chybu. Čtěte a prohlížejte si knihy od Pavla Čecha, budete okouzleni, pohlazeni a obohaceni o mnohé.

jarynek
22.02.2022 5 z 5

U tohoto autora už taková klasika - krátké příběhy s minimem slov a s velkou pointou, která chytne za srdce. Vždy mne přepadává vlna nostalgie. A tradičně krásně graficky zpacováno. Tohle se neomrzí.

Karoley
04.01.2022 5 z 5

Nádherné kresby Pavla Čecha namalované na balící papír! Kouzelné příběhy plné naděje. Nejvíce mě oslovily Lodičky, Třešně a Pro Tebe. S radostí jsem si všechny dárečky rozbalila a potěšila se s nimi.

Jadla
02.02.2021 5 z 5

Nejraději mám ten o třešních. Je v něm tolik lásky, pokoje, vzájemnosti! Kdybych mohla, měla bych velké reprodukce obrázků doma na zdech a dívala se na ten nejprostší a nejčistší příběh života každý den.

muchomurka
26.07.2020 3 z 5

Knížka od Pavla Čecha mám moc ráda hlavně kvůli ilustracím. Ale ty smutné, hořkosladké příběhy mi lámou srdce a nechce se mi je pak číst. A to je velká škoda. U mě vedou knížky pro děti, kde není tolik smutku.

norrasun
15.05.2020 5 z 5

To je taková krása.. Ty příběhy beze slov žijí a promlouvají tou nejhezčí řečí..

ADE138
12.11.2019 5 z 5

Opět velká nádhera...

kamibe
01.11.2019 5 z 5

Obrázkové knihy Pavla Čecha se vyplatí číst ve dvou - dospělý s dítětem. Příběhy svými obrázky přímo vybízejí k tomu, aby si spolu říkali, co vidí, co se tam děje a proč asi. A je docela jedno, že se některé Čechovy příběhy tak trochu podobají nebo opakují, protože život je taky takový. Jde možná spíš o to, co si z kterého opakování odnášíme ve svém nitru.

tereza1198
26.10.2018

Knihu jsem přečetla v knihovně, když jsem čekala až mi přinesou můj balíček čtiva na doma. Moc hezké.

alcerka
02.10.2018 5 z 5

Knížka plná jinotajů, které pochopí pouze pozorný čtenář.

Marcik7
31.07.2018 5 z 5

pana Čecha prostě miluju

musska
29.06.2018 5 z 5

Přečteno dnes, nastojáka v knihovně, nemohla jsem odolat...a některé příběhy hned znovu. Třeba ta první, takhle jsem si ho přesně kdysi představovala, hodnej kluk, kterej má tajemství :) A třešně, prostě nádhera. Některý příběhy trochu smutnější tentokrát, ale celkem určitě pět hvězd!

bibi.r
17.06.2018 5 z 5

A co mám jako dělat?
Prostě nejlepší, no.

anetka.repova
29.04.2018 5 z 5

To je tak překrásná a nápaditá kniha. Člověk by sám nevěřil, kde na to autor chodí. Navíc je kniha krásně graficky zpracována, tak jak to autor umí a že to on umí sakra moc dobře.

Obálka je úžasná a originální, navíc vydavatelství si na jeho knihách dává záležet a jde to vidět.

Taive
11.04.2018 4 z 5

Čtvrtou hvězdičku dávám za jako vždy nádherný vizuál (a taky trochu neobjektivně protože tvorbu pana Čecha prostě nekriticky zbožňuju). Jinak ale pro mě patří tahle knížka k tomu slabšímu, co se mi od něj dostalo do rukou. Se závěry některých příběhů jsem bohužel nějak nesouzněla.

Kniha Pro Tebe je v