Hřbitov nevěst

Přízračná sibiřská tajga, nekonečné bažiny, zapomenuté trestanecké osady. Prostředí, ve kterém se osamělý český etnograf cítí méně sám. Hledá poslední příslušníky místních domorodých skupin, kteří zde živoří na hranici jejich zanikajícího světa. Celý kraj ale zahaluje závoj strachu. Mizí v něm mladé dívky. A není nikdo, kdo by je hledal. Etnograf se seznámí se sestrou jedné z pohřešovaných a nechá se postupně pohltit pátráním po osudu ztraceného děvčete. Většina cest, po kterých se vydává, však končí hluboko v lese…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/367286/hrbitov-nevest-pGP-367286.jpg 3.162
Thrillery, Literatura česká
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Hřbitov nevěst

mamadli1922

Obálka slibuje vzpouru vůči nerealistickým severským detektivkám, novelu na základě reálné události. Nevím, do jaké míry je základ knihy reálný, každopádně se jedná o jednu velkou přehlídku nudy. Nezvládnutá kompozice, která zabila veškeré napětí, ploché, vychlastané postavy, nezáživný děj, který se hrne od ničeho k ničemu. Jedna hvězdička za barvité popisy. Je pozoruhodné, jaké rukopisy se mohou u nás dočkat vydání a hlavně v jaké podobě.

verka5083

Kniha se velmi pěkně četla , ale bohužel jsem od knihy čekala trochu víc

Knoflík12

Kniha se mi líbila moc, četla se jedním dechem. Téma knihy je naprosto originální, děj napínavý, rozuzlení bylo fofr ;-).

orinka3
30.12.2018odpad!

Takhle promarnit šanci. Být odborníkem na tamní oblast - a pak svým písemným projevem zavinit, že má čtenář pocit pobytu na smetišti mezi opilými troskami. Text nemá hutnost, soudržnost, zato se hemží vulgaritami, sprostými nadávkami. Tohle že má být napínavé? Má trpělivost byla napínána až do strany 59, kde na stěně VYSÍ starý opelichaný koberec. A dost, horší knihu jsem v poslední době nečetla.

davas
22.12.2018

žádná pecka,ale četlo se to dobře ..

Veruci
20.12.2018

Kladné body knize přidává vykreslení života v sibiřské tajze. Lhostejnost, alkohol, beznaděj... Téma příběhu je velice silné, umocněné tím, že je napsán podle skutečných událostí. Ale to, jak je příběh podán čtenáři mě úplně nepohltilo a to je velká škoda.
Poznámka k označení na obálce knihy: sibiřská ANO; detektivka NE

petrarka72
18.12.2018

Atmosférou to trochu připomíná Jozefa Kariku - ale narozdíl od něj příběh příliš nedrží pohromadě, sled akcí hlavního hrdiny nedává smysl. Jen díky dvěma místům (bloudění po hřbitově nevěst a závěr) jsem dočetla do konce bez totální otravy (nikoliv alkoholem).

Marekh
08.12.2018

Tato kniha je založena na skutečných událostech a osobních zážitcích českého etnografa. Autora k napsání knihy inspiroval příběh, kdy v okolí uralského města Nižnij Tagil mizely řadu let mladé dívky. V roce 2005 byla v lesích nedaleko osady Ljovicha nalezena jejich těla ukrytá v mělkých hrobech..

Kniha se mi celkově líbila. Možná jsem od knihy očekával větší napětí, ale četla se dobře, knihu jsem přečetl za 1 den. Myslím si, že si kniha zaslouží vyšší hodnocení než má v současné době v Databázi knih.

Líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrával (Tajga severního Uralu). Z jedné strany toto prostředí na mě působí romanticky s krásnou přírodou, z druhé strany strašidelně zejména v noci, poněvadž někteří lidé v osadách nemají elektřinu, takže jsou odkázáni na petrolejku nebo svíčku. Celkově život v těchto osadách je náročný po všech stránkách. Svou autentičností může kniha čtenáři přiblížit život v těchto zapadlých oblastech. Je obdivuhodné, že někteří lidé i přes tyto nepříznivé podmínky zůstávají stále žít v tomto místě. Zaujalo mne, že oblíbeným jídlem vesničanů jsou také pečené brambory, které jí společně s chlebem. Je to zajímavá kombinace, která člověka může pořádně zasytit. V oblibě mají také boršč a vodku. :)

O určité události, která se stane v knize, jsem dlouho přemýšlel a nedávala mi smysl. Zpočátku jsem si říkal, že jsem to buď špatně pochopil, anebo se autor do toho zapletl, ale to je asi malá pravděpodobnost. Postupně jsem si na tuto událost vytvořil svůj názor, který je snad správný a který by mi objasnil určité věci, které jsem si nedokázal vysvětlit.

Autor umístil na svém YouTube kanálu - Hřbitov nevěst - písničky, které nazpíval v češtině, angličtině nebo v ruštině, což jako bonus je určitě fajn. Více to přibližuje atmosféru daného místa.