ADE138 ADE138 komentáře u knih

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Velmi dobře napsaná detektivka s prvky thrilleru. Prostředí amišské komunity bylo super.

03.05.2020 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Trochu gangsterka, trochu červená knihovna. Příběh byl dobře napsaný, co se mi hodně líbilo, bylo líčení atmosféry New Yorku před sto lety.

03.05.2020 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Veronikou Kubařovou. Volba herečky nemohla.být lepší, paní Kubařová se ke čtení deníku 19leté šlechtičny skvěle hodila.

27.04.2020 5 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Velmi čtivě napsaný neuvěřitelně smutný příběh. Sestrám jsem držela palce a jsem ráda, že druhá polovina jejich života byla o tolik lepší.

19.04.2020 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Kryštofem Hádkem. Moc se mi líbila. Musí to být úžasný mít vlastního tučňáka :)

17.04.2020 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Většinou u oblíbených autorů nečtu hodnocení ani anotace, proto jsem nevěděla do čeho jdu. A knížka mě dostala. Na začátku sto kluků na startu, oohoda, ale když došlo k prvnímu vyřazení že soutěže, tak jsem si říkala, že to snad nemyslí vážně... na to, že kniha vyšla před 40 lety je stále aktuální

16.04.2020 5 z 5

Holčička, která měla ráda Toma Gordona, je učebnicovým příkladem toho, že k napsání dobrého hororu není potřeba upírů, vlkodkaků, bestií z vesmíru, zombií a potoků krve. Úplně stačí jedna holka, co se ztratí v lese. A ačkoli King své dětské hrdiny obvykle nešetří, tak tentokrát to i celkem dobře dopadlo.

12.04.2020 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Tak tahle kniha se mi hodně líbila. Čtivě napsaná, opravdu vyjímečně povedená postava Hynka, kterého jsem střídavě obdivovala , nenáviděla a držela mu palce. Prostředí malé nemocnice prima. Bavil mě lékařský humor a to i ten černý. Jen doufám, že nějakou dobu nebudu potřebovat nějaký zákrok na chirurgii..

11.04.2020 5 z 5

Pérák: Oko budoucnosti Pérák: Oko budoucnosti Petr Macek

Komiks o největším českém superhrdinovi. Výborná kresba, příběh mi ale přišel slabší. Ale i tak pobavil. Hodně se povedl Žiletkář.

05.04.2020 4 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Poslouchala jsem jako audioknihu načtenou Zuzanou Slavíkovou.

Pratchettovy knihy nekriticky miluju, Čarodějky taky, poslech jsem si velmi, velmi užila.
Až budu velká, chci být jako Stařenka Oggová :)

05.04.2020 5 z 5

Kniha se mi těžko hodnotí. Pokud někdo očekává knihu o anorexii, možná bude zklamaný. Dvořáková napsala velmi intimní zpověď, ve které je anorexie jen jedna z životních peripetií. Co opravdu hodně obdivuji, je syrovost a otevřenost a odhalení soukromí. Před pár týdny jsem dočetla Vrány. V kontextu s touto knížkou Bářin příběh dostává další význam.

02.04.2020

Sherlock Holmes: Pes baskervillský (komiks) Sherlock Holmes: Pes baskervillský (komiks) Petr Kopl

Skvělé zpracování známého detektivního příběhu. Jako bonus navíc je v něm ukryto hodně narážek a odkazů na autorovy další komiksy.

01.04.2020 5 z 5

Psí kusy v cirkusy Psí kusy v cirkusy Petr Kopl

Výborný. Kratší, ale vtipné stripy. I když se nabízí srovnání s Garfieldem, Brok se mi líbil víc. Smála jsem se nahlas :)

01.04.2020 5 z 5

Misery Misery Stephen King

Výborně napsaný román. Za mě jeden z Kingových nejlepších. Ačkoliv se z počátku zdá celkem neškodný, atmosféra pěkně houstne a do poslední chvíle není jasné, jak to vlastně dopadne...

29.03.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Moc se mi líbilo...
Nikdy bych neřekla, že mne až tak nadchne kniha o zdánlivě banálních životech obyčejných mužů a hlavně jejich žen. O válce před sto lety, která v tomhle regionu proběhla, jsem neměla ani potuchy.

22.03.2020 5 z 5

Liška Bystrouška Liška Bystrouška Rudolf Těsnohlídek

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou Karlem Hogerem. To byla krása nesmírná. Jeho barva hlasu je nezaměnitelná a s tím, jak je kniha napsaná v nářečí, se skvěle popasoval.
A co říct ke knize...znám jí od dětství,Bystrouška tropila neplechu v mém rodném kraji. Těsnohlídek situoval děj na Blanensko, ale liška pobíhala v lesích kolem Loštic a žila na střítežské myslivně. V Lošticích je naučná stezka Lišky Bystroušky, doporučuji k navštívení.

20.03.2020 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dobře napsaný, napínavý psychothriller. Přečteno za jeden den, nemohla jsem se od téhle knížky odtrhnout

16.03.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Vladimírem Čechem. Úžasný zážitek.

15.03.2020

Královská dcera z Erinu Královská dcera z Erinu Barbara Bartos-Höppner

Nádherně převyprávěná irská legenda. Knížku jsem si oblíbila v pubertě a líbí se mi i po mnoha letech. A nadšená je z ní i moje dcerka

14.03.2020 5 z 5

Procitnutí Procitnutí Petr Kopl

Celkem nápaditý příběh, dynamická kresba. Hodně se mi líbily kresby měst, budov.

13.03.2020 4 z 5