Pérák: Oko budoucnosti

Adolf Hitler chce vidět do budoucnosti! Ale aby se mu to povedlo, potřebuje pomoc největšího českého superhrdiny, legendárního Péráka, nejhledanějšího muže protektorátu. Jenže Pérák rozhodně nebude skákat, jak nepřítel píská. Sebrané a rozšířené vydání seriálu původně vydávaného v ABC, doplněné o celou řadu bonusových materiálů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402746/big_perak-oko-budoucnosti-OSh-402746.jpg 3.873

Pérák 1.

Dobrodružné, Komiksy, Válečné

Vydáno: , Crew

Kniha Pérák: Oko budoucnosti

simon9946

Komiks byl velice pěkně nakreslený, ale byl HROZNĚ krátký. Od příběhu nečekejte taky nějakou obrovskou bombu. Je to spíše prostě takový krátký fajn příběh, který je trošku nadprůměrný, ale zabaví vás.

KubaCZ

Líbilo se mi že to bylo hezky nakreslené

MaxQ

Za mě výborný počin. Zajímavé, vtipné, krásné kresby a další plus za to, že přitáhne děti k psanému slovu. Tedy aspoň moje děti jsou nadšené.

Tomas@S

Podobné hříčky jako je tento komiks mám rád takže hodnotím trochu subjektivně maximálním počtem hvězdiček. I když se nejedná o nic úžasného co se týče kresby nebo úplně originálního. Nicméně se mi líbí jak se zde spojily inspirace z tolika různých zdrojů (V jako Vendeta, Indiana Jones, Wolfenstein, Golem, ...) do českých historických reálií a mýtů. Autoři zároveň vytvářejí alternativní historii, některé věci byly prostě trochu jinak než se píše v učebnicích. Celé to funguje, děj ubíhá dopředu rychlosti vlaku a čtenář se rozhodně nenudí.
Jediné co mne zklamalo tak byl stručný životopis autora Petra Macka, jak proboha může někdo pracovat pro deníky Aha a Blesk nebo v pořadu Top Star? To by se jednomu udělalo dost nevolno.

bastes
26.11.2021

Péráka jsem dosud znala jen jako městskou legendu a nečetla jsem o něm žádnou knihu. Komiks mile překvapil jak grafickým zpracováním, tak i svižným dějem a přestože válečná tématika rozhodně není můj šálek kávy, v této knize mi nijak nevadila a některé detaily jí naopak dodali "šmrnc" (narážka na Lidice, mluva "nácků").
V knize je dost narážek na Zázraka, což může čtenáře, který tyto komiksy nečetl, možná trochu vadit. Pro ty co jej četli to je ale naopak skvělé propojení obou komiksů a posiluje celistvost stvořeného univerza.
Tento komiks rozhodně stojí za přečtení a jsem ráda, že společně se Zázrakem máme v komiksech ryze české superhrdiny.

HerrPilot
21.11.2021

Pérák – muž mnoha s časem se měnících tváří, s pružinami nebo implantáty na nohou a s dvojsmyslnou přezdívkou konečně dostal svou úspěšnou mainstreamovou sólovku. A pro me to dopadlo tak trochu rozpačitě.

Nejprve klady – knížka v pevné vazbě má dobrou technickou úroveň. Člověk se toho papíru zkrátka rád dotýká. Rovněž i kresba je docela vydařená a celostránkové kresby jsou více než jen fajn. Také různá pomrknutí směrem k popkultuře (Indianu Jonesovi) a historii (Lidice) jsou dobré. Bonusy, umístěné na konci, rozhodně taky hvězdy neuberou. I koncept děje by ušel... ale tady se už dostávám k...

...Záporům. Děj má sice dobrý koncept, ale všechno jede příliš rychle. Nalezení Libušiny lebky? BIM- nalezeno. Vztah s mladou Židovkou? BAM- dva políčka to jistí. Zjištění, že ona Židovka je s Pérákem těhotná? ŠVUNK- jedno políčko a jedeme dál. Zavraždění Pérákovy partnerky i s nenarozeným dítětem (non-spoiler – je to i v anotaci 2. dílu)? PLESK- hotovo. Zkrátka a dobře tu není ten emocionální náboj, měl jsem problém se tak nějak ztotožnit. Chce to jednou tolik stránek. Taky kresba a rozvržení fungují dobře, pokud zobrazují statické scény nebo krajinu, ale v momentě, kdy se dostáváme do akce, celé je to nepřehledné.

Ve finále to na me působí, jako když si autoři házeli mincí, zda půjde o komiks pro děti nebo dospělé a ta mince (potvora jedna!) ustrnula na hraně. Příště to chce víc stránek, lépe rozpracovat kořeny postavy, pohrát si s emocemi apod. Tak to bude za 3 opérované *.

P.S. Pokud vás Pérák zaujal, doporučuju krátkometrážní animák Pérák: Stín nad Prahou, který je i na YT.

GoodGames
01.11.2021

Pérák: Oko budoucnosti je vydareným domácim komiksom. Zasadenie do druhej svetovej vojny funguje skvelo, hlavný hrdina vtipne hláškuje, nacisti sú hnusní a má to aj veľmi fajn akčné scény. Príbehom je to trochu jednoduchšie, ale na druhej strane je to pútavé, sympaticky priamočiare a veľmi dynamické.

Ladys
25.10.2021

Super, že se autoři Péráka ujali.
Tajemná česká vyprávěnka z válečných let si o to přímo koledovala.
A na každém šprochu pravdy trochu.
Takže sláva komiksu s českým hrdinou.
Kresba je skvělá a větší formát ji sluší.
Příběh je fajn, ale na dospělého čtenáře nedotažený a na dětského dost drsný.
Při čtení jsem si to ale užíval, to zas jo.
Takže za mě poctivé čtyři a už jsem si objednal další Pérákovi dobrodružství s Jantarovou komnatou.