Pérák: Jantarová komnata

Dobrodružství pokračuje! Udatný Pérák, legendární hrdina bez bázně a hany, který ztrpčuje život nacistickým okupantům na území protektorátu Čechy a Morava, opět nazouvá své pružinami opatřené speciální boty a skáče do akce. Hitlerova okultní organizace Thule vedená majorem Vernerem se zmocnila Jantarové komnaty, historického artefaktu nevyčíslitelné ceny, jemuž jsou přisuzovány tajemné schopnosti. Pérák má navíc s Vernerem nevyřízené osobní účty – tento zákeřný nacista a manipulátor jej připravil o partnerku i nenarozené dítě. Dokáže touhou po pomstě zaslepený hrdina ještě rozlišit, co je v honbě za zúčtováním ospravedlnitelné? Pérák se při stíhání Vernera musí dostat přes řadu překážek – třeba přes armádu wehrmachtu slídící v šumavských hvozdech po skrýši partyzánů nebo doktorem Mengele „vyšlechtěného“ slovenského supervojáka Fosforáka. Ve velkolepém finále se pak splétají linky minulosti, přítomnosti i příběhů načatých v předcházejícím grafickém románu Pérák: Oko budoucnosti. Najde Pérák vytoužený klid? Sebrané a rozšířené vydání seriálu, původně vydávaného v časopise ABC, doplněné o řadu bonusových materiálů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481565/big_perak-jantarova-komnata-okM-481565.jpg 4.410

Kniha Pérák: Jantarová komnata

HerrPilot
28. listopadu

Po prvním dílu jsem byl tak trochu zvědavej, co s chlapíkem s pořádnými péry udělají dál, a to navzdory tomu, že z úvodního dílu jsem měl kapku rozporuplné pocity.
To v druhém díle kluci poslali děj na zdravotní dovolenou, místo toho rozpoutali orgie akce, cestování časem, hláškování a trochu toho filozofování. Střetneme se tu se slovenským záporákem Fosforákem, doktorem Mengelem, Hitlerem, emzáky, kupou tanků a rozličnými způsoby smrti. Navíc – první díl připomínal Indianu Jonese, díl druhý připomíná i Hvězdné války. Béčko jak vyšité. A to je u Péráka dobře.

S ohledem na to, že autoři konečně začali brakovitost námětu těžit o 106 a pan Kopl maluje asi to nejpěknější, co jsem v poslední době od domácích komiks-kreslířů viděl, přehlédnu neexistenci příběhu a dám oproti předchozímu dílu o hvězdu navíc.

bazyk21
27. listopadu

zajímavý příběh, nádherná ilustrace

bastes
26. listopadu

Pokračování Péráka je ještě akčnější a nadupanější než to předchozí. Někomu může možná přijít spojení nácků, mimozemšťanů, T-Rexe a kněžny Libuše uhozené, ale to ke komiksům prostě patří a zaručuje to pořádnou dávku zábavy. Stejně jako Zázrak, tak i Pérák vychází z české historie a legend a ukazuje, že i v naší historii není o magii, superhrdiny i superpadouchy nouze. Skvělá grafika, skvělé postavy a zápletka správně zapletená :)

Ivan Kučera
23. listopadu

„Kolik nácků už jste odkrouhnul?“ – Nepočítám je.“ Rozkošná blázivinka. Koplovu prácu som z minulosti poznal (Ztracený svět), takže som vedel, do čoho idem. A plus mínus presne to som dostal. Dynamická kresba a nepredvídateľný scenár, v ktorom sa mihne aj Tyranosaurus Rex a hoci to môže znieť prekvapivo, napokon patrí k tomu ešte relatívne normálnejšiemu.

Ladys
21. listopadu

Překvapení a nadšení z prvního dílu už opadlo a tak dávám realistické čtyři z pěti.
Kresba je skvělá, ale děj (i když má nápady a spád), je pro mě místy zašmodrchaný.

GoodGames
02. listopadu

Pérák: Jantarová komnata je jeden z najlepších domácich komiksov! Po všetkých stránkach o úroveň lepšie ako prvá kniha a dúfam, že na pokračovanie nebudeme dlho čakať. Je to síce dejovo poriadne prepálené a okrem Hitlera a jeho armády tu nájdete aj mimozemšťanov či dinosaurov, ale je to zároveň aj perfektná zábava. Veľmi dobre som sa bavil a to je pri komikse to hlavné. Plný počet.

DennisMoore

Oproti prvnímu dílu nemám nejmenší potřebu měnit hodnocení - nechci dát ani méně, ani víc (kdyby to šlo), protože jsem prostě zase úplně stejně nadšený. Líbí se mi, jak pánové Macek a Kopl baví sebe i nás tímhle záměrně brakovým, ale originálním a láskyplným příběhem, aniž by to přitom byla úmyslná komedie nebo nedejbože parodie světových hrdinů. Pérák je prostě náš se vším všudy. Nácky si dává k snídani, k obědu a k večeři, pravděpodobně si je dává i ze spaní a já jsem rád, že jsem při tom. O kresbě platí totéž co o příběhu, také v ní jsou skryté nejrůznější detaily, odkazy a blbůstky, nádherně se to prostě doplňuje a vůbec si to nedělá ostudu. Tak díky, těším se na třetí díl a jdu dočíst Zázraka (onehdy jsem přestal v polovině a byla to chyba).