Královská dcera z Erinu

Královská dcera z Erinu obálka knihy
Mé hodnocení:

Moderní zpracování staré keltské báje o věrné lásce královské dcery a mladého válečníka.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/110727/kralovska-dcera-z-erinu-v4f-110727.jpg 4.553
Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno, Albatros (ČR)

Die Königstochter aus Erinn, 1971

Kniha Královská dcera z Erinu

Sabrielka
22.03.2020

Kniha byla dobrá. Nejvíc se mi ale líbil začátek. Velmi pěkné citáty.

ADE138
14.03.2020

Nádherně převyprávěná irská legenda. Knížku jsem si oblíbila v pubertě a líbí se mi i po mnoha letech. A nadšená je z ní i moje dcerka

Damato
15.11.2018

Také patřím mezi ty, co knihu četli v dětství ( přesně si pamatuji , jak mi ji u pololetního vysvědčení naši dávali a já v lednovém večeru s pocitem "dobře odvedené práce" v posteli usínala s touto přenádhernou knihou ) a po přečtení se kniha musela stát součástí mé knihovny. Do dneška ji umím převyprávět ( to jen jako dodatečná informace pro ty, kdo se mě večer zeptají- jo a kdys ji tak asi četla?A to si ji opravdu pamatuješ? :-))) ), zaujal mě hlavně úžasný vztah královští rodiče a dcera Grainne , vztah mezi Grainne a její jakoby chůvou Finngualou, která se objevila odnikud v den jejího narození a tak vztah královské princezny k milovanému koni Labutkrásce - prostě čtení pro holky v - ...nácti letech, jak vyšité. Romantika, velká láska , trochu reality, protože ne všechno má vždy tak dobrý konec, kdy se obejdeme bez slziček...

ladyfromskye
05.01.2018

Jeden z nejkrásnějších příběhů, které lidská kultura má. Navíc autorka ho převyprávěla velmi citlivě, s obrovským zanícením. Proto je Královská dcera z Erinu dokonalá.

gleti
18.10.2017

První knížka, která mě ovlivnila na celý život. A nejen proto, že je o věrné lásce, která prošla mnohými strázněmi.
Autorčino "jsou dobré dny a špatné dny. obojí pominou..." je jedna ze základních životních lekcí.

betka2467
24.08.2016

Knížka na mě hodně zapůsobila jen se pořád nemůžu rozhodnout jestli spíše pozitivně nebo naopak.... Každopádně se mi kniha líbila až na konec a pasáž kde se do sebe zamilovali. Taky přece nejdu jen tak po ulici a neřeknu nějakému klukovi co se mi líbí :,, Aáá, miluju tě. Vezmeš si mě?" Ne vážně, neříkám, že neexistuje láska na první pohled, ale tohle už mi přišlo trochu moc ... :) Ale jinak rozhodně doporučím přečíst :)

elizabeth_ba
17.02.2016

Kromě knihy "Hra na Betsy Bowovou" je tohle zpracování staré irské legendy jedna z knih v dospívání, která mi utkvěla dodnes (tj. téměř 30 let) v paměti. Možná někdy znovu přečtu. Kromě výše zmiňovaných dvou už jen "Láska a válka" z edice Antické prozy.

notburga
14.07.2014

Krásně zpracovaný příběh z pahorkatin Irska :) Spíš pohádkově vyprávění, ale to ničemu nevadí. Ráda se k ní zase někdy vrátím :)