ADE138 ADE138 komentáře u knih

Prokletí vran Prokletí vran Paul Tobin

Komiks se mi líbil. Kresba i příběh.

18.06.2020 5 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Napínavá oddechovka. Příběh by čtivě zpracován, ale nijak zvlášť mě nezaujal.

13.06.2020 3 z 5

Stín Malého Geparda Stín Malého Geparda Marianne Dubuc

Jednoduchý příběh s opravdu krásnými ilustracemi ukazuje dětem a Malým Gepardům, jak je důležité brát ohledy na ostatní, a všímat si toho co se děje v našem okolí

11.06.2020 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Po pár měsících od přečtení knihy jsem si poslechla audioknihu. Načetli jí P. Tomicová, J. Vyorálek, J. Dulava a další. Audiokniha se mi líbila snad ještě víc než tištěná. Ale ještě víc jsem měla hořký pocit a dlouho se ho nemohla zbavit.

09.06.2020 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Vyjímečná kniha. Příběh Charleyho a Algernon je nadčasový a aktuální. A to i téměř 55 let od prvního vydání.

09.06.2020 5 z 5

Puls Puls Stephen King

Puls se neumístí v mém osobním top ten Kingovek, ale protože mám knihy SK prostě ráda, tak nelituji ani toho, že jsem si knížku přečetla.

06.06.2020 3 z 5

Úžasné ženy, které dokázaly zázraky Úžasné ženy, které dokázaly zázraky Kate Pankhurst

Krásně a vtipně ilustrovaná knížka o výjimečných ženách a dívkách, které se nebály jít za svým snem. O většině z nich jsem neslyšela, tak mě těší, že jsem si rozšířila obzory :-)

05.06.2020 5 z 5

Medvěd Wrr - Zachraň knižní svět! Medvěd Wrr - Zachraň knižní svět! Michal Široký

Krásně ilustrovaný příběh o knížkách a jejich hrdinech. Text vhodně doplňuje obrázky. Děti baví hlavně při hlasité předčítání

05.06.2020 4 z 5

Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Rychlé šípy a jejich úžasná nová dobrodružství Tomáš Prokůpek

I když jsou komiksy různé, některé povedenější, některé méně, tak jsem ráda, že tento soubor vznikl. Ke knížce se určitě budu vracet.

03.06.2020 4 z 5

Elinka Elinka Nadine Robert

Jednoduchý příběh o mezilidských vztazích. Krásné ilustrace okatých králíčků.

02.06.2020 4 z 5

Májina zahrada Májina zahrada Anna Walker

Krásný příběh pro malé děti. O tom, jak i maličkost může zlepšit okolní svět. A knížka je moc hezky, až snově, ilustrovaná.

02.06.2020 5 z 5

Jan Saudek Mystik Jan Saudek Mystik Karol Lovaš

Jan Saudek je bezpochyby, jak se píše v podnázvu, fotograf, kterého se dotkl Bůh. Kniha je psaná formou dialogu, doplněná fotografiemi. Každopádně zajímavé čtení.

29.05.2020 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Knížku i film znám řadu let. Tentokrát jsem si poslechla audio knihu, načtenou Petrem Jeništou.
Příběh je brilantní, charaktery hlavních hrdinů King skvěle vystihl, dramatizace a načtení knihy k tomu bravurně sedly.
Poslech jsem si moc užila.

29.05.2020 5 z 5

Tři ovečky na arše Tři ovečky na arše Michael Engler

Trošku netradiční zpracování příběhu o Noemově arše. Příběh je milý, obrázky překrásné. A vtipné.

26.05.2020 5 z 5

Boudica 1 – Ve znamení orla Boudica 1 – Ve znamení orla Manda Scott

Napínavý dobrodružný příběh. O období, o kterém vypráví, toho moc nevím. Více než samotný příběh mě bavil a zajímal popis způsobu života, zvyky a kultura.

24.05.2020 4 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Nejsem zrovna fanoušek špionážních románů, ale tento mi byl doporučen. Bohužel není to můj šálek kávy, ale bavily mě recepty na konci každé kapitoly (teda ne, že bych podle nich někdy něco uvařila:)) Druhý díl už ale číst nebudu.

23.05.2020 2 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Knížka intimní poezie. Líbily se mi kresby. Básně jsou většinou krátké, ale dokážou být velmi přesné. Kdybych knížku četla během dospívání, nebo v období citových zmatků, tak se v ní určitě pěkně plácám.

16.05.2020 4 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

O severské mytologii jsem toho moc nevěděla, z marvelovek jsem znala Thora , Odina a Lokiho, měla jsem potuchu o Valhale, někde jsem zaslechla termín Ragnarok..A to je asi tak všechno. Tahle kniha to vylepšila, opravdu mě bavila a jen lituji, že mě tak dlouho míjela.

16.05.2020 4 z 5

Moderní česká cukrařina Moderní česká cukrařina Josef Maršálek

Krásně udělaná knížka. Receptů v ní neni přehnaně moc, ale všechny stojí za vyzkoušení a jsou zvládnutelné i v běžných domácích podmínkách.

14.05.2020 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Další z řady Kingových hororů , ve kterém upíry, zombie, mimozemšťany nahradila nevěra, domácí násilí, alkoholismus, problém v práci i pes se vzteklinou. Výborně napsaný. Tadovi i jeho mámě jsem držela palce, dokud to nebylo zbytečné.

10.05.2020 5 z 5