ADE138 ADE138 komentáře u knih

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Ačkoli je kniha označovaná jako druhá v sérii Fabian Risk, dějově patří před Oběť bez tváře.
Příběh je dobře napsaný, napínavý, ale hodně krutý...

30.07.2020 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

I když knížku jsem četla už před nějakou dobou, ráda jsem si poslechla její audioverzi. Načtení Lenkou Vlasákovou a Terezou Dočkalovou se mi moc líbilo, obě herečky se svými hlasy k postavám hodily. Krásný zážitek.

29.07.2020 5 z 5

Džungle Džungle Kathy Wollard

Moc se líbí a nepřestává děti udivovat.

27.07.2020 4 z 5

Na pólu Na pólu Dan Kainen

Děti v knihovně rozpohybované obrázky velice baví. Hlavně tučňáci a běluha.

27.07.2020 4 z 5

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Texty jsou krátké, jednoduché. Ale předpokládám, že mají jen nenásilně doprovázet ilustrace. Knížka je nádherná. Pravidelně se k ní vracím.

23.07.2020

Dědečkové Dědečkové Pavel Čech

Dědečky si čas od času prohlížím znovu a znovu. Pořád nacházím něco nového, co jsem dřív přehlédla.

21.07.2020 5 z 5

Svatba duchů Svatba duchů Peter May

Sérii Čínské thrillery jsem si oblíbila, na povídku jsem se těšila. Bohužel za mě - byla příliš krátká, myslím, že motiv a téma by se dalo daleko lépe rozepsat - klidně i do dalšího plnohodnotného dílu.

21.07.2020 4 z 5

Bohemia Bohemia Jan Svěrák

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Kryštofem Hádkem. Dramatizace se mi líbila, i hlas KH, ale kniha samotná už moc ne.

21.07.2020 3 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha byla čtivá, napínavá, dobře se četla. Ano, jsou tam nelogičnosti, ale ty bych autorovi odpustila. Vyhovovaly mi krátké kapitoly

21.07.2020 4 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Výborně zpracovaný komiks. Nejen kresbou, dynamikou...ale zejména obsahem. Medailonky v závěru knihy jsou další plus navíc.

15.07.2020 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Terezou Marečkovou. Dramatizace se opravdu povedla. Příběh, stejně jako mnozí, znám od dětství, ale dojímá mě stále stejně.

13.07.2020 5 z 5

Jak se zbavit Mstivý Soni Jak se zbavit Mstivý Soni Jiří Holub

Poslouchala jsem audioknihu, načetl ji David Novotný. A udělal to výborně, smála jsem se nahlas :)) Vřele doporučuji

07.07.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Komiks se mi líbil. Sympaticky jednoduché kresby a příběh o citech a pocitech jedné introvertky.

07.07.2020 4 z 5

A A Pavel Čech

Příběh, který se dá prohlížet stále znovu a znovu... skvělá práce

03.07.2020 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Poslouchala jsem audioknihu, načetl ji Michal Zelenka. Znala jsem film, líbil se mi, ale knížka asi víc. Už kvůli závěru, který byl lehce jiný než ve filmu.

01.07.2020 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Je znát, že kniha vznikla před lety a nějakou dobu ležela v šuplíku. Některé motivy použil May i v jiných knihách. Ale příběh se dobře četl, byl napínavý a měl spád. Tohle May umí

30.06.2020 4 z 5

Milada Horáková Milada Horáková Zdeněk Ležák

Výborně zpracovaný životopisný příběh jedné z nejvýznamnějších českých žen. Přiznávám, že kresba není úplně můj šálek kávy, ale i tak určitě stojí za pozornost.

30.06.2020 4 z 5

Tvář vody Tvář vody Guillermo del Toro

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Pavlem Soukupem a Jitkou Ježkovou. Střídali se ve čtení jednotlivých kapitol. Tohle zpracování se mi líbilo. A líbila se mi i kniha. Film jsem neviděla, ale pustím si ho.

24.06.2020 4 z 5

Pták a veverčák na útěku Pták a veverčák na útěku James Burks

K tomuto komiksu se určitě budu vracet. Moc mě bavil

24.06.2020 5 z 5

Příběhy Majora Zemana Příběhy Majora Zemana Kája Saudek

Příběh je podle seriálu, ale ta kresba, ta se neomrzí!

18.06.2020 4 z 5