ADE138 ADE138 komentáře u knih

Jsem zlodějka? Jsem zlodějka? Abigail Rayner

Velmi pěkně udělaná knížka pro děti, které už chodí do školky.

16.12.2020 5 z 5

Jirka a indiáni Jirka a indiáni Pavel Čech

Další nádherný příběh. Málo slov ale hodně myšlenek. Velmi mě potěšila taková drobnost - razítko s papírovým drakem. To se dostávalo za pochvalu v první třídě :-) A pak samozřejmě Vinetou...

15.12.2020 5 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

Krásný příběh, krásné ilustrace. Tenhle styl dětských knížek mi sedí.

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Moc krásné. Domnívám se, že pan Horáček musí mít rád knížky Daisy Mrázkové. Knížka vypadá jak z její školy :-)

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Kniha se mi moc líbila. Zajímavé téma, o čínských horských kmenech jsem neměla ani ponětí, o čaji Pu - Ert jsem věděla, že existuje. Čtivě napsáno. Doporučuji.

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Pavlou Beretovou. Zpracování má skvělou atmosféru. Příběh mě baví, podle mého názoru je dobře vymyšlený, vystavěný.

Ústav Ústav Stephen King

Možná to není nejlepší King, ale mě se líbil a bavil. Ústav mi trochu připomínal Žhářku, mám ráda Kingovy knihy s dětskými hrdiny, které teda zrovna nešetří...

02.12.2020 4 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Nově jsem si tuto starou, známou knihu poslechla v audioverzi, kterou načetla J. Stryková.
Velmi povedený počin. Paní Doktorka musela být obdivuhodná žena.

27.11.2020 5 z 5

Modrý kámen Modrý kámen Barbara Wood

Povídky, které se odehrály napříč dějinami. Všechny spojuje modrý kámen. Jak už to u povídek bývá, některá se mi líbila víc, jiná míň. Ale knížka mě bavila.

21.11.2020 4 z 5

Pohádky (27 pohádek) Pohádky (27 pohádek) Hans Christian Andersen

Pohádky jsem si znovu přečetla jen díky čtenářské výzvě. A pořád jsou krásné a tolik smutné...

19.11.2020 5 z 5

Milion bilion vánočních skřítků Milion bilion vánočních skřítků Hiroko Motai

Netradiční pohled na tradiční svátky. Líbily se mi ilustrace, a stručný text. Knížka je vhodná pro prohlížení s dětmi.

11.11.2020 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Začátek knihy byl velmi dobrý, bohužel příběh si nedokázal udržet kvalitu až do konce. Ale strašidla a viktoriánskou Anglii mám ráda. Tak proto 3 hvězdičky

06.11.2020 3 z 5

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Krásný příběh, úžasné ilustrace. Lva do každé knihovny :-)

04.11.2020 5 z 5

Úsvit naděje Úsvit naděje Ann Moore

Třetí díl se mi moc nelíbil. Dočetla jsem ho z donucení, jen abych věděla, jak to s Grace dopadlo.

25.10.2020 2 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Líbilo se mi irské prostředí, mýty a legendy. Detektivka byla čtivě napsaná.

25.10.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Čtivé, napínavé a brutální.

19.10.2020 4 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Moc se líbilo. Atmosféra léta, Krumlova, uvěřitelnost příběhu. Možná je to i tím, že mám prostě ráda jižní Čechy...

18.10.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Zase velmi napínavé...

08.10.2020 4 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Příjemné početní, ale asi zejména proto, že běh je i můj koníček a zažívám podobné historky jako autorka.

08.10.2020 3 z 5

Láska na splátky Láska na splátky Sophie Kinsella (p)

Opravdu velmi nenáročná oddechovka. Škoda, podle anotace měl příběh docela slušný potenciál

08.10.2020 2 z 5