ADE138 ADE138 komentáře u knih

Poslouchala jsem audioknihu - skvěle načtené Martinou Hudečkovou, mezi kapitolami krátký hudební (možná dobový?) předěl.
Čtivě napsané, Kateřina byla neobvyklá žena své doby - inteligentní, vzdělaná, schopná, krásná...a i když je známo, jak to s ní dopadlo - i s jejími dětmi - přesto jsem jí celou dobu držela palce. Těším se na další díly

10.01.2022 5 z 5

Kočkonautky Kočkonautky Petr Kopl

Morgana a Morgavsa se vydávají za dalším dobrodružstvím. Sranda pokračuje!

04.01.2022 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Tohle bylo zvláštní, nesrovnatelné, hutné, vzdělávací, čtivé, děsivé....výborné!
Po přečtení mám chuť navštívit Gruzii

03.01.2022 5 z 5

Ostrov žen moře Ostrov žen moře Lisa See

Nevěděla jsem nic o potápěčkách z Koreje. O poválečném vývoji v Jižní Koreji jsem měla velmi povrchní povědomí. Vím, že paní See píše o zvláštních ženách a jejich neobyčejných, exotických a pro mě i tajemných životech. Knihu velmi doporučuji. Skvělé téma, skvěle napsané!

06.10.2021 5 z 5

Pojídačka hříchů Pojídačka hříchů Megan Campisi

Ne, není to nejlepší detektivka. A ani nejlepší historický román. Ano, bylo to přitažené za vlasy ...Ale téma bylo fascinující, zajímavé. Poslouchala jsem audioknihu načtenou J. Ježkovou a její pojetí možná přispělo nemalou měrou k tomu, že jsem se nemohla od poslechu odpoutat.

06.10.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Tak tohle bylo výborné! Těšila jsem se na každou další kapitolu. O téhle části Španělských dějin jsem měla jen velmi povrchní znalosti. Krásný zážitek z příběhu, doplnění informací.

02.09.2021 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Po několika pokusech se začíst jsem to vzdala a poslechla si audioknihu. Skvěle načteno, pro mě přijatelnější, než tištěná kniha. Absurdita knihy bavila a zároveň děsila!

02.09.2021 4 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Těžko zařaditelná kniha. Překrásné ilustrace, líbivé citáty, úžasné písmo...ale bohužel asi nejsem úplně ta správná "cílová skupina".

12.08.2021 4 z 5

Černý kocour, bílá kočka Černý kocour, bílá kočka Silvia Borando

Graficky hezky udělaná knížka pro začínající čtenáře nebo pro společné čtení rodičů a dětí.

12.08.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Oddechovka, nenáročné letní čtení.

02.08.2021 4 z 5

Osm světel Osm světel Leo Pavlát

poslouchala jsem audioknihu. Hezký zážitek. Ráda jsem si oživila tyhle známé/neznámé příběhy

02.08.2021 5 z 5

Ronja, dcera loupežníka Ronja, dcera loupežníka Astrid Lindgren

Poslouchala jsem audioknihu. Byla zpracovaná jako rozhlasová hra a i když skvěle namluvená jednotlivými herci, tak dost zkrácená.

02.08.2021 4 z 5

Velká medvědí kuchařka Velká medvědí kuchařka kolektiv autorů

Hezké, jednoduché recepty, které většinou zvládnou i malé děti. Ilustrace mi připomínají ty Medvědy, co se potkali u Kolína :-)

25.06.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Skvěle napsaná kniha, která mě nadchla. Pustit se do tohoto tématu chtělo nemalou odvahu. Můj osobní dojem při debatách se čtenáři: nejvíce pomlouvají ti, kteří by se v Listopádovém světě měli nejlíp.

21.05.2021 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

V krátkých, stručných větách napsaný hutný příběh, na který asi nikdy nezapomenu. Film jsem neviděla a asi ani nechci vidět.

14.03.2021 5 z 5

Bez vlasů Bez vlasů Tereza Drahoňovská

Komiks se mi líbil. Text i kresba.

05.03.2021 4 z 5

Pikunikku: Japonský piknik Pikunikku: Japonský piknik Monika Baudišová

Zajímavé a originální postřehy z Japonska, navíc plno vtipných a hezkých obrázků. Ale kniha je spíš k prohlédnutí a pro pobavení než k nějakému systematickému vyhledávání informací o Japonsku.

02.03.2021 5 z 5

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Jednoduchá kresba, úsporný text...a přitom tolik vypovídající. Skvělá kniha k těžkému tématu.

02.03.2021 5 z 5

Jules Verne - Ledová sfinga Jules Verne - Ledová sfinga Josef Blažek

Celkem známý dobrodružný příběh v komiksovém zpracování. Děj má spád, kresba mi připomíná klasické komiksy z ABC. Jo!

26.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Tento skvěle vyprávěný příběh budu muset ještě nějakou dobu vstřebávat. Jsem ráda, že autorka věnuje pozornost málo známým událostem z tohoto razoviteho kraje.

20.02.2021 5 z 5