ADE138 Online ADE138 komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

S tímhle příběhem se mi autorka trefila do nálady. Osudy knihovnic mě bavily, a i když příběh byl trochu předvídatelný, tak jsem si čtení užila. Takže dobrý :-))

18.02.2021 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Poslouchala jsem audioknihu, krásný zážitek. Slečna Marplová baví, Agatha je oprávněně nazývána královnou detektivek.

15.02.2021

Dinosauři Dinosauři Kathy Wollard

Knížka s pohyblivými obrázky a dinosauři k tomu! Pro děti (a nejen pro ně) neodolatelná kombinace!

11.02.2021 5 z 5

Když dá husa huse pusu Když dá husa huse pusu Robin Král

Dlouho se mi nedostalo do rukou rozkládací leporelo. Tohle vypadá, že je poctivě udělané a že vydrží i dětské zacházení. Hezké obrázky, vtipné říkanky o zvířatech a jejich dětech.

11.02.2021 4 z 5

Jak Eda ke kompostu přišel Jak Eda ke kompostu přišel Tereza Víznerová

Docela milý příběh o jednom ufonovi Edovi. A také o tom, jak se má kompostovat. Líbily se mi ilustrace

11.02.2021 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Miloněm Čepelkou. Moc fajn zážitek. Líbila se mi kniha i načtení. Jen se někdy časem budu muset prohlédnout i tu tištěnou verzi. Obrázky a fotky chyběly.

10.02.2021 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Přečetla jsem si znovu po letech. Stále syrové, nepříjemné čtení. Děsilo mě, že Christina se, i když je téměř na dně, závislá, nemocná prostitutka, stále cítí děsně cool a hvězda. Naštěstí i díky těmto dětem se zlepšila osvěta a prevence.

02.02.2021 5 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

Poslouchala jsem audioknihu, načtenou R. Volfovou. Bez nějakých zvláštních efektů, dramatické hudby, jen "prosté" čtení - ale bylo to nádherné!
Příběh je posmutnělý, ale citlivý a dobře napsaný.

28.01.2021 5 z 5

Princezna čarodějka Princezna čarodějka Petr Kopl

Skvělé zakončení. Bavila jsem se stejně jako u předchozích dílů. A smála se nahlas :) Vůbec by mi nevadilo kdyby přišlo další pokračování....

18.01.2021 5 z 5

Mandaly malované na kamenech Mandaly malované na kamenech Natasha Alexander

Hezky polopaticky udělaná knížka. Návody jsou srozumitelné, pomůcky dostupné. Mandaly vytvořené technikou tečkování se mi líbí.

17.01.2021 5 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Co všechno může odemknout (nebo zamknout) jeden starý klíč. Nádhera. Příběh, kresba....všechno

14.01.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Příběhy o psích radostech a starostech vyprávěný očima psa. Takové milé a vtipné čtení. Škoda že nebylo delší. Třeba místo těch stránek s reklamou...

13.01.2021 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Po nějaké době od přečtení románu jsem si poslechla audioknihu načtenou K. Suchou, která vyprávěla části Bohdanky a M. Hanušem, který četl Svatoplukovy kapitoly. Byl to krásný zážitek, možná se mi audiokniha líbila ještě víc než kniha.

11.01.2021 5 z 5

Mukl Mukl Petra Čeřovská

Velmi smutně a drasticky popisovaný osud jedné rodiny. Nechci zlehčovat útrapy, kterými si Hanušovi prošli, ale nesedl mi způsob vyprávění.

10.01.2021 3 z 5

Tolkienův svět Tolkienův svět Gareth Hanrahan

Hezké obrázky, které nezastírají, že jsou inspirované filmy. Informace jsou celkem stručné, knihu bych doporučila těm co viděli filmy a chtějí si doplnit informace, ale nechtějí číst knihy.

04.01.2021 3 z 5

Na konci října Na konci října Lawrence Wright

Napínavé čtení, hodně informací o tom jak se viry a bakterie chovají. Henry byl čistokrevný superhrdina. Bavilo mě, že se v knize objevovaly skutečné osobnosti (Putin) i události ( Jonestown).

01.01.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Nečekala jsem, že na mě kniha takhle zapůsobí. Přečteno za tři dny, ale myslet na ni budu dlouho. Moje první kniha od autorky a určitě ne poslední.

25.12.2020 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Příjemné počtení. Celou dobu jsem se musela usmívat. Doporučuji i jako dárek.

21.12.2020 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Poslouchala jsem audioknihu načtenou M. Písaříkem. Bylo to moje první setkání s L. Ziburou, tak nemám srovnání. Ale kniha se mi moc líbila, občas jsem se smála nahlas.

20.12.2020 4 z 5

Díky čtenářské výzvě jsem si tuhle knížku znovu po letech přečetla a znovu se báječně bavila. Ale také na mě padla nostalgie...

20.12.2020 5 z 5