ADE138 ADE138 komentáře u knih

Povídková kniha. Líbila se mi. Povídky mají úžasnou atmosféru a skvěle napsané postavy. A to i na těch pár stránkách, co příběh má.

02.10.2020 5 z 5

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Danou Morávkovou. Líbila se mi. Příběh - to už je dětská klasika.

02.10.2020 4 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Mimořádně krásně udělaná knížka. Dá se prohlížet stále znovu a znovu. Ale musím souhlasit s názorem, že texty mohly být lepší.

02.10.2020 5 z 5

Štěstí přijde zítra Štěstí přijde zítra Zdeňka Bezděková

Volné pokračování příběhu malé Leni. Kniha se nečetla špatně, ale bohužel byla velmi ovlivněna dobou vzniku a propagandou. Za přečtení ale stojí.

26.09.2020

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

Poslouchala jsem audioknihu, načtenou Janem Zadražilem. Výborné zpracování výborné knihy. Není co dodat

26.09.2020 5 z 5

Do švestek jsme doma Do švestek jsme doma Martin Nekola

Moc se mi líbilo téma a scénář. Takových knih moc nevychází. Bohužel jsem se ztrácela v kresbě. Občas jsem nevěděla kdo je kdo:(

22.09.2020 4 z 5

Agent-chodec Agent-chodec Vojtěch Mašek

Komiks se mi hodně líbil, bohužel i já mám problém s rozlišováním postav.

21.09.2020 3 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Čtivě napsaný román. Na osudu Anděly a její rodiny autorka popisuje dějiny 20. století. Nejvíce mě bavily a zaujaly popisy života během první světové války.

20.09.2020 4 z 5

Dezerty jedna báseň - Makronky, madlenky, financiers a spol. Dezerty jedna báseň - Makronky, madlenky, financiers a spol. Mirka Slavíková

Zajímavé recepty na netradiční cukrovinky. Líbí se mi polopatické návody a hezké fotky.

16.09.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Baletky se dobře četly, způsob vyprávění mi vyhovoval a deníkové zápisky byly příjemným zpestřením. Sama jsem mámou dcery v podobném věku jako hlavní hrdinka a z představy, že by měla ve svém věku prožívat to, co Miřenka popisuje, je mi fakt na nic.

16.09.2020 4 z 5

Márinčino dětství Márinčino dětství Jan Wenig

Tuhle knížku jsem měla moc ráda jako dítě. Život malé Márinky je zpočátku idylický, později rodinu potkají i smutné chvíle. Příběh je mile naivní. A mě se stále moc líbí :-)

15.09.2020 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Povznesení je kratší román nebo delší povídka. Jen několik postav, jednoduchý příběh, ale skvěle napsané a promyšlené. Líbilo se mi.

15.09.2020 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Poslouchala jsem audioknihu, načtenou Pavlem Rímským. Doprovázela ji dobová hudba, celkové zpracování se moc povedlo.
A co říct ke knize? Asi už bylo řečeno všechno. Příběh Kryštofa Lautnera by měl znát každý.

09.09.2020 5 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Moc se mi líbilo. A při toulkách mezi rybníky v jižních Čechách jsem se dívala pod nohy, jestli náhodou zelené sklo nenajdu. Našla jsem, ale byly to jen střepy z pivních lahví.

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

I druhý díl, který se částečně odehrává v Americe, mě bavil.

02.09.2020 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Podle obálky a anotace jsem očekávala nenáročný historický románek. Byla jsem příjemně překvapená, o této neradostné stránce irských dějin jsem měla jen povrchní znalosti.

02.09.2020 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po několika měsících po přečtení knihy jsem si pustila audioknihu načtenou Pavlem Baťkem. Skvěle zpracováno. Jako by to vyprávěl sám Hynek Grábl ;)

Na plechárně Na plechárně John Steinbeck

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Ladislavem Mrkvičkou. Moc se mi líbila, poslech jsem si užila astydím se, že mne tento autor dosud míjel.

Oidipus Rex Oidipus Rex Karel Jerie

Komiksové zpracování klasické řecké tragédie. Kresba postav mi připadla trochu nepřehledná, ale komiks měl skvělou atmosféru a dobře zvolený font písma.

03.08.2020 4 z 5

Je ráno Je ráno Jakub Plachý

Knížečka pro nejmenší o tom, co všechno sluníčko dokáže. Osobitá kresba i humor. A mě se líbila :-)

30.07.2020 4 z 5