Na výletě s Mary Poppins

Na výletě s Mary Poppins https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378277/bmid_na-vylete-s-mary-poppins-dkx-378277.jpg 4 43 22

Je krásné letní ráno a v třešňové aleji panuje klid. Michal s Janou běží do parku vyzkoušet nového papírového draka. Ale co se to na obloze rýsuje za stín? Nebude to Mary Poppins, která za dětmi přiletěla na návštěvu? Výlet s Mary Poppins doplňuje množství krásných a netradičních ilustrací, jež ve spojení s působivým příběhem dávají dohromady skutečně nezapomenutelnou knihu.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

Un petit tour avec Mary Poppins , 2016

Vyjana1
19.04.2024 4 z 5

Literárně za nula, provedení úžasné.

Jarmila97
19.07.2023 4 z 5

Knížka je nádherná jen mi tam chybí trochu více z příběhu jinak to jak je kniha udělaná je opravdu nádherný noc takového jsem ještě nikdy neviděla

uzivatel83509
11.07.2023 4 z 5

Příběh mohl být lepší, obsáhlejší... nicméně ta řezba obrázků je nádherná a opravdu stojí za to :-)

hrdlickova_61
27.08.2021 5 z 5

Tohle byl opravdu dobrý nápad, spojit snové vyprávění o Mary Poppins, o Michalovi a Janě na výletě s černobílými obrázky, jemnými výřezy, vloženými listy hedvábného papíru a jen s minimem textu. Knížka si přímo říká o to, aby se její prohlížení stalo sváteční záležitostí, společnou pro celou rodinu. A aby se pak Mary, jako myška, zase vytratila a vznesla se někam do výšin, někam do horní police, odkud se v pravou chvíli zase vrátí a s dětmi se znovu setká : o)

ADE138
02.10.2020 5 z 5

Mimořádně krásně udělaná knížka. Dá se prohlížet stále znovu a znovu. Ale musím souhlasit s názorem, že texty mohly být lepší.

jengibre
21.01.2020 5 z 5

Takové malé umělecké dílo. Výřezy jsou skutečně nádherné. Oproti tomu text nestojí za nic :-) To ale autorce snadno odpustím, protože když držíte v rukou takový skvost, slova jsou jaksi vedlejší. Hodnotit budu tedy pouze grafickou stránku a v tom případě nelze jinak, než dát 5*.

simona5r
30.11.2019 3 z 5

Krásně graficky zpracovaná kniha, úplné pohlazení po duši. Škoda jen že text tak výrazně pokulhává. Uměla bych si představit veršované příběhy. Uvidíme, jak se bude kniha líbit dcerám, ale zatím jsou na ni ještě malé.

Pitbullka
09.08.2019 3 z 5

Grafické zpracování knihy je opravdu krásné. Bohužel příběh je úplně o ničem. Naštěstí jsem knihu kupovala ve velké slevě, ale koupit ji za původní cenu, byla bych pěkně otrávená.

radynka
02.08.2019 2 z 5

Graficky je kniha krásná, i když některé výřezy v knize úplně nesedí. Textově nic moc. Kdybych ji koupila za původní cenu, byla bych pěkně naštvaná.

vlkove
25.07.2019 4 z 5

Krásná grafická stránka, text pokulhává. Musím přiznat, že původní cenu okolo 400 Kč bych za knihu nedala.

peterkovasona
25.07.2019 5 z 5

No text nic moc. Ale ta vazba, řezby... nemám slov

Andynka
25.07.2019 4 z 5

Hodnotím zde pouze vzhled knihy. Ten je dokonalý... text tam téměř žádný není a ani nestojí moc za to. Ale prohlížet si knihu mohu pořád dokola.

Candide
28.06.2019

Krásné letní ráno... tak proč jsou ty ilustrace černobílé?

MissAngee
14.06.2019 4 z 5

Před grafickým zpracováním musím smeknout, takhle kreativně vyvedenou knihu jsem ještě nečetla ani neviděla. Stránky jsou zajímavě provedené a krásné "řezby" knize dodávají kouzelný, až umělecký vzhled. S textem to ale pokulhává, což ve výsledku sice umělecké stránce díla nějak neubližuje, z mého pohledu to ale ubírá body stránce literární, protože neznat klasickou Mary Poppins nepochopím, o co v knize běží.

efka.saf
14.06.2019 5 z 5

Absolutně kouzelná kniha! Ano, text tohoto díla by pravděpodobně Nobelovu cenu za literaturu nedostal, ale já ho beru především jako dokreslení grafického provedení, které je naprosto excelentní! Osobně v této knize vidím přerod klasické literatury ve výtvarné umělecké dílo a pokud se na knihu čtenář podívá z tohoto úhlu, nevěřím, že se najde někdo, kdo by nebyl nadšen. Pokud bych se ale přeci jen podívala na tento výlet Mary Poppins jako na celek, dovedla bych si představit, že textová stránka bude vybroušenější, text bude více sahat do prózy a bude delší, příběh bude mít zápletku. Takže ano, něco by se najít dalo, mě ale grafika natolik odzbrojila, že musím dát plné hodnocení.

Knižní střípky
02.02.2019 5 z 5

U této knížky je třeba vyzdvihnout grafické zpracování a přimhouřit oči nad textem. Já s dcerkou, jelikož obě milujeme klasickou Mary Poppins i tu novou Mary Poppins se vrací, jsme si knihu užily.

Korsika
30.01.2019 4 z 5

Křehčí knihu jsem v rukou ještě neměla. Nádherné provedení, bavilo mě promyšlené a propracované překrývaní jednotlivých stran, ale rušil mě nepovedený "veršovaný" text.

majáček
17.01.2019 5 z 5

Umělecké dílo. Dětem ano, ale pouze společně s rodičem nebo starším sourozencem ohlížet. :)

bibi.r
12.01.2019 5 z 5

Tak tohle je naprostá chuťovka. Nádhera, krajková nádhera.
Ale verše u toho radši nečtěte. Užívejte si jen to zajímavé zpracování.

inkara
25.12.2018 5 z 5

Kouzelné, klidně by stránek mohlo být víc ♥

Autorovy knížky

Héléne Druvert