Mary Poppinsová

Polopohádkové vyprávění o zvláštní vychovatelce, kterou do rodiny anglického úředníka přivál východní vítr, je určeno dětem do 10 let. Příhody, které Jana, Michal a jejich malí sourozenci-dvojčata prožívají s novou chůvou na běžných nákupech či vycházkách, jsou vskutku originální, bláznivé, kouzelně neskutečné. Jen si představte takovou cestu kolem světa za několik minut! Nebo svačinu se strýčkem vznášejícím se někde u stropu! A přitom ta úžasná Mary vypadá tak přísně a nesmlouvavě......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12137/mary-poppinsova-Ljb-12137.jpg 4.3113
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno · Albatros (ČR)

Mary Poppins · 1934

Kniha Mary Poppinsová

Petja

Mary Poppinsovou jsem dostala k Vánocům asi ve druhé třídě, nikdy jsem však nedokázala přečíst víc než prvních pár kapitol. Když jsem na knížku narazila v katalogu doporučených knih pro děti, rozhodla jsem se jí dát ještě šanci. S dcerou jsme přečetly v zimě opět pár kapitol, pak asi dalších dvacet knih a na konci léta jsme se rozhodly ji dočíst. Nakonec se to povedlo, ale musím upřímně říct, že nechápu, odkud se bere obliba této knihy.
Děti jsou moc sympatické, kouzelné zápletky originální, ale Mary Poppinsová mi prostě není sympatická, rozhodně bych takovou chůvu nechtěla pro své děti (ačkoli na konci příběhu je postupně trochu mírnější, třeba v kapitole, kde hovoří s kosem o dvojčátkách).
Celkově jsem ráda, že to mám za sebou, a mladší dcera si ji bude muset asi přečíst sama. Vliv na moje smíšené pocity ale můžou mít i poněkud expresivní ilustrace mého staršího vydání.

maca1245

Milý příběh, který navodí super atmosféru a nastartuje vaší fantazii.
Odpočinkové čtení jak pro děti tak pro starší .

Radííí

Roztomilý příběh se skvělou atmosférou. Krásně jsem si u Mary odpočinula a naladila na dobrou náladu.:)

agatha2
28.12.2018

Má dětská láska, knihu mám ráda již od dětství. Ráda se k ní čas od času vracím. Proto jsem knihu četla i svým dětem, jak kdysi synovi, tak i dcerce. Milujeme i starý muzikál z padesátých let. Každé dítě by si přálo mít doma takovou Mary Poppins.

HerrPilot
30.11.2018

Dobrá knížka. Na základce jsem ji četl polsky, teď na....starší kolena česky. A onen pocit se změnil. Jako malý jsem ta kouzla vnímal při čtení, teď spíš PO přečtení kapitoly.

Knize se nedá upřít originalita, lepení hvězd na oblohu bylo celkem poetické, létající stréček zábavný, příběh v obraze na chodníku docela nečekaný. Jedna z nejhravějších knih pro menší čtenáře, jakou jsem kdy četl.

A pak tu je otázka Disneyova muzikálu z šedesátek.....Hrůza. Tedy po obsahové stránce, technicky je to velmi pěkně udělané. Julia Andrews má talent, ale na Mary mi přišla moc cukrkandlová. Chtělo to nějakou herečku, která když je zamračená, tak tak zkrátka vypadá. Julia zkrátka moc zářila. MP zde neměla takovou tu aureolu tajemství. Herečka z MP se vrací vypadá slibněji. Snad i obsah bude věrnější :).

Kniha za jasných 5*, muzikál tak za 3.

otula
09.08.2018

Zklamání. Příběh patří k těm zcela výjimečným výjimkám, kdy filmové zpracování překonává knihu. A to o mnoho příček. Walt Disney tomu dal šťávu a příběh, bratři Shermanové skvělou hudbu a písně. Nevím, proč pan Walt tak strašně a dlouho usiloval o práva od paní Pamely, když v muzikálu není z knihy prakticky nic. To on udělal z Mary bestseller...

1v8na
13.05.2018

Kouzelný, neobyčejný a velmi čtivý příběh s krásnými ilustracemi. Velká písmena umožňují čtením všem čtenářům - i těm začínajícím.
Jediné, co mi vadilo, byla občasná protivnost a nesnesitelnost Mary Poppins.

BookLoverJane
01.03.2018

Strašně pěkně vymyšlený příběh o staré dobré, kouzelné, neobyčejné, naší oblíbené Mary Poppinsové.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Autor knihy

Pamela Lyndon Travers