Mary Poppinsová

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Polopohádkové vyprávění o zvláštní vychovatelce, kterou do rodiny anglického úředníka přivál východní vítr, je určeno dětem do 10 let. Příhody, které Jana, Michal a jejich malí sourozenci-dvojčata prožívají s novou chůvou na běžných nákupech či vycházkách, jsou vskutku originální, bláznivé, kouzelně neskutečné. Jen si představte takovou cestu kolem světa za několik minut! Nebo svačinu se strýčkem vznášejícím se někde u stropu! A přitom ta úžasná Mary vypadá tak přísně a nesmlouvavě......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12137/mary-poppinsova-Ljb-12137.jpg 4.3123
Žánr
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Mary Poppins, 1934

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (23)

Kniha Mary Poppinsová

Přidat komentář
ADE138
02. října

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Danou Morávkovou. Líbila se mi. Příběh - to už je dětská klasika.

ZuzanaK.
29. července

Jako dítě (cca 9) jsem z té knihy nadšená nebyla. Syn (5) ji chtěl přečíst už 3x, mně se nyní líbila mnohem víc, než v oněch 9 letech. Vždy mi ta kniha připomene film T. Burtona Big Fish. Možná pro ten fantaskní svět, kdy se věci jeví jako smyšlené, ačkoli záleží jen na úhlu pohledu a stanou se pravdivými.
Zkrátka, není to kniha pro každý věk.


JancaMia
13. února

Zlatý fond dětské literatury

Petja
17.09.2019

Mary Poppinsovou jsem dostala k Vánocům asi ve druhé třídě, nikdy jsem však nedokázala přečíst víc než prvních pár kapitol. Když jsem na knížku narazila v katalogu doporučených knih pro děti, rozhodla jsem se jí dát ještě šanci. S dcerou jsme přečetly v zimě opět pár kapitol, pak asi dalších dvacet knih a na konci léta jsme se rozhodly ji dočíst. Nakonec se to povedlo, ale musím upřímně říct, že nechápu, odkud se bere obliba této knihy.
Děti jsou moc sympatické, kouzelné zápletky originální, ale Mary Poppinsová mi prostě není sympatická, rozhodně bych takovou chůvu nechtěla pro své děti (ačkoli na konci příběhu je postupně trochu mírnější, třeba v kapitole, kde hovoří s kosem o dvojčátkách).
Celkově jsem ráda, že to mám za sebou, a mladší dcera si ji bude muset asi přečíst sama. Vliv na moje smíšené pocity ale můžou mít i poněkud expresivní ilustrace mého staršího vydání.

maca1245
31.01.2019

Milý příběh, který navodí super atmosféru a nastartuje vaší fantazii.
Odpočinkové čtení jak pro děti tak pro starší .

Radííí
13.01.2019

Roztomilý příběh se skvělou atmosférou. Krásně jsem si u Mary odpočinula a naladila na dobrou náladu.:)

agatha2
28.12.2018

Má dětská láska, knihu mám ráda již od dětství. Ráda se k ní čas od času vracím. Proto jsem knihu četla i svým dětem, jak kdysi synovi, tak i dcerce. Milujeme i starý muzikál z padesátých let. Každé dítě by si přálo mít doma takovou Mary Poppins.

HerrPilot
30.11.2018

Dobrá knížka. Na základce jsem ji četl polsky, teď na....starší kolena česky. A onen pocit se změnil. Jako malý jsem ta kouzla vnímal při čtení, teď spíš PO přečtení kapitoly.

Knize se nedá upřít originalita, lepení hvězd na oblohu bylo celkem poetické, létající stréček zábavný, příběh v obraze na chodníku docela nečekaný. Jedna z nejhravějších knih pro menší čtenáře, jakou jsem kdy četl.

A pak tu je otázka Disneyova muzikálu z šedesátek.....Hrůza. Tedy po obsahové stránce, technicky je to velmi pěkně udělané. Julia Andrews má talent, ale na Mary mi přišla moc cukrkandlová. Chtělo to nějakou herečku, která když je zamračená, tak tak zkrátka vypadá. Julia zkrátka moc zářila. MP zde neměla takovou tu aureolu tajemství. Herečka z MP se vrací vypadá slibněji. Snad i obsah bude věrnější :).

Kniha za jasných 5*, muzikál tak za 3.

1

Doporučujeme

Mluvící balík
Mluvící balík
Famfrpál v průběhu věků
Famfrpál v průběhu věků
Diamantová sekera
Diamantová sekera
Šťastný princ
Šťastný princ

Autor knihy

Pamela Lyndon Travers
australská, 1899 - 1996

Kniha Mary Poppinsová je v

Právě čtených2x
Přečtených180x
Čtenářské výzvě21x
Doporučených9x
Knihotéce68x
Chystám se číst47x
Chci si koupit12x
dalších seznamech3x