Na plechárně

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Nevázané příhody hrdinů novely Na plechárně, jedné z nejoblíbenějších a nejhumornějších Steinbeckových knih, dávají jen stěží tušit, že se rodila během válečných let v Evropě, odkud se její autor v návalech osamělosti a nostalgie ohlížel za svým kalifornským domovem. Steinbeckovi, vracejícímu se k prostředí a životní filosofii zachyceným již v úspěšné novele Pláň Tortilla, se v ní zdařilo nejen živě zobrazit mikrokosmos ulice kalifornského Monterey s jejími nezapomenutelnými obyvateli, ale dotknout se i temnějších stránek lidského života a připomenout vazby osudově poutající člověka ke světu přírody. I po bezmála šedesáti letech od svého vzniku tak osudy Macka a jeho „mládenců“, doktora, hokynáře Li Čonga, malíře Henriho i děvčat z podniku paní Dory zůstávají přesvědčivým a čtenářsky vděčným svědectvím o Steinbeckově schopnosti vcítit se do jejich světa a zachytit jej tak, „aby z nich život nevyprchal“....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3224/na-plecharne-vi9-3224.jpg 4.3509
Série

Cannery Row 1.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Paseka
Orig. název

Cannery Row, 1945

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Kniha Na plechárně

Přidat komentář
pepa4081
26. října

Taková směska příběhů z ulice Na plechárně, které ponejvíce spojují postavy party povalečů a doktora přírodních věd. I když témata nejsou vždy veselá, kniha na mne působila velice příjemným dojmem a v duchu jsem se stále usmíval. Výborná oddechovka. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

MaggieR
13. října

To se tak říka ,,Čas všechno zahojí, všechno nakonec přejde, a tohle taky, lidé zapomenou." a tak podobne když se vás to netýka. Ale když se vás to týka, čas neubíha, lidé nezapomínají, a vy vezíte až po uši uprostred nečeho, co se nemení. John Steinbeck moja láska


helusa2
28. září

Příjemné, odpočinkové dílko. Posloucháno (pro mě) velmi netradičně jako slovenská četba na pokračování ;-)

ADE138
02. září

Poslouchala jsem audioknihu načtenou Ladislavem Mrkvičkou. Moc se mi líbila, poslech jsem si užila astydím se, že mne tento autor dosud míjel.

pe3ce
13. srpna

Kdysi zařazena do kategorie "povinná četba, to nikdy číst nebudu". Nikdy neříkej nikdy. Úžasné, už druhá kniha, kterou si mě Steinbeck zcela získal. Těším se, až mi přijde třetí a já se opět ponořím do jeho krásného psaní.

kocour_mikeš
15. července

Příjemné a krátké počtení. Připomínalo mi to Hrabala. Dávám 95%.

vipera
08. července

Tato kniha nemá děj, myšlenku, pointu a ani vám neposkytne žádnou životní pravdu...Tak jak to, že vám toho tolik dá? :-)

Eeli
21. května

Příběhy o partičce dobromyslných flákačů pobývajících v ulici Na Plechárně spojené jejich snahou potěšit místního dobráckého doktora biologie, ale jak to asi může dopadnout... Úsměvná knížka o prostých lidech zaměřená především na jednotlivé charaktery těchto neobyčejně typických maloměšťáckých figurek.

1

Doporučujeme

Hon na ovci
Hon na ovci
Zalknutí
Zalknutí
Idiot
Idiot
Záhadná kráska
Záhadná kráska