Na konci října

Na konci října obálka knihy
Mé hodnocení:

V indonéském internačním táboře Kongoli vypukne záhadná infekční choroba, na niž v řádu dní umírají mladí a dosud zdraví pacienti. Světová zdravotnická organizace posílá na místo špičkového mikrobiologa a epidemiologa Henryho Parsonse. Ten nachází na místě desítky mrtvých a vzápětí zjišťuje, že jeden z potenciálně nakažených právě vyrazil, aby se připojil k milionům věřících při každoroční pouti do Mekky. Pro Henryho začíná závod s časem: podaří se mu společně s přítelem, saudským princem, uvalit karanténu na celé svaté město? Anebo si smrtící virus najde cestu ven a zahájí tažení světem, vůči němuž budou odborníci i politici bezmocní? Zároveň se v nejvyšších patrech vlády USA formuje skupina přesvědčená, že virus je součástí biologické války, a chystá se na domnělý útok stejně riskantně odpovědět. Hrozící pandemie postupně vyhrocuje již dříve napjaté globální vztahy. A v Atlantě se Henryho manželka Jill zoufale snaží přežít v hysterii z možného ohrožení a ochránit jejich dvě děti… Strhující a až děsivě prorocký thriller je temným varováním před arogancí moci, napínavým podobenstvím o křehkosti civilizace i literární výpravou do světa patogenů a infekčních chorob....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451381/na-konci-rijna-VYE-451381.png 4.345
Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Prostor

The End of October, 2020

Kniha Na konci října

jaroiva

Nedoporučuji takové čtení pro dnešní dobu.
Když jsem to už načala, tak jsem to nemohla odložit... Ale dobrou náladu mi to rozhodně nepřineslo.
Románový popis boje se smrtícím virem je protkán historickými faktickými vsuvkami.
Z knihy jsem se například dozvěděla, že slovo vakcína pochází od španělského slova kráva (vaca), a původce kravských neštovic, coby první očkovací látky.

petrarka72

Neobyčejně dobře napsaná a neobyčejně depresivní kniha - a nemyslím, že to způsobuje jen kontext covidové doby. Děj sevřený výskytem viru chřipky kongoli, který vyhubí velkou část lidstva, a pátráním po jeho původu a možnostech léčby, zpráva o průběhu a výsledcích pandemie, od polarizace světa, totální války, přes ekonomické, energetické a zejména psychické zdecimování zbytku obyčejných lidí; a samozřejmě velmi působivé líčení osudů rodiny epidemiologa Henryho Parsonse. Chladný styl, vysoce emocionální obsah. Nedoporučuji číst před spaním.

MarieH

(+ SPOILER) Kniha je dost zahlcená odborným výkladem, zajímavé jsou vládní machinace, v dnešní době covidové tím hrůznější a děj deprimující, ale ani jinak to dopadnout nemohlo.
Příběh se mi líbil, jak dopadne naše skutečná pandemie ani nechci domyslet.

mgeisselreiter

Rozhodně zajímavá kniha, kterou autor dobře vymyslel, dobře podal. Má ale své mouchy. Má slibný rozjezd, kde Wright chrlí jeden fakt za druhým, až si skoro plete román s dokumentární vědeckou tvorbou. Rozhodně to čtenáři přináší zajímavý pohled na současnou skutečnou situaci s virem COVID-19. Pak ale autor rozjíždí děj na mnoha frontách, román začíná být roztříštěný, témata jsou hodně povrchní, otevřená a nedořešená. Méně je někdy více, jak praví stará pravda. Četba byla poutavá a udržela mě u knihy, takže i přes výtky se při 70% přikloním ke 4*, 20. 2. 2021.

allart

V kontexte dnešných udalostí popis ako cez kopírák. Neviem, či autor začal písať s vypuknutím pandémie, alebo nápad skrsol už skôr, v tom prípade má asi jasnovidecké, alebo akési prediktívne schopnosti. Každopádne kniha nie je zlá, dobre sa číta, ale s ohľadom na reálne udalosti dnešných dní sa trochu stráca originalita a kniha miestami nudí.

Nikol2110

Super kniha, člověk se od ní nemůže odtrhnout.

ADE138

Napínavé čtení, hodně informací o tom jak se viry a bakterie chovají. Henry byl čistokrevný superhrdina. Bavilo mě, že se v knize objevovaly skutečné osobnosti (Putin) i události ( Jonestown).

jirimatejka
16.12.2020

Velmi dobré, byť místy trochu časově chaotické (zmínky o první vlně pandemie a jejím opadnutí a nakonec vyjde najevo, že se jedná o období jen několika týdnů, což moc nedává smysl). Četlo se dobře, splnilo účel.