Tolkienův svět

Tolkienův svět https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150894/bmid_tolkienuv-svet-150894.jpg 4 87 18

Vydejte se na neuvěřitelnou cestu Středozemí, plnou kouzel, legend a hrdinů s čistým srdcem. Poznejte svobodné národy, od moudrých a krásných elfů, přes odvážné muže a trpasličí válečníky až po nenápadné, ale dobrosrdečné a kurážné hobity. Projděte se s nimi po travnatých svazích Kraje, obdivujte bílé hradby Minas Tirith, a máte-li odvahu, pohlédněte na strašlivou Barad-dur nebo okřídleného nazgula. Neoficiální průvodce Tolkienovou Středozemí... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , CooBoo

Tolkienworld , 2012

jolanardCO
28.10.2023 5 z 5

Nádherná knížka. Chtěla jsem číst Pána prstenů ale už nemusím.

protokol
20.12.2022 odpad!

príživnictvo ako na knihach tak na filme.

onyx84
06.01.2021 5 z 5

Nádherná publikace určená všem...ti, co Tolkiena četli, si jen doplní či upřesní pár detailů...ti,co se na něj chystají,nenásilnou formou pochopí o co tam jde a ti,co ho nechtějí číst,ti ho číst stejně nebudou :)

ADE138
04.01.2021 3 z 5

Hezké obrázky, které nezastírají, že jsou inspirované filmy. Informace jsou celkem stručné, knihu bych doporučila těm co viděli filmy a chtějí si doplnit informace, ale nechtějí číst knihy.

666Jitka
05.12.2020 4 z 5

Přikláním se k názoru, že kniha se povedla a pro někoho, kdo nemá Pána prstenů, Hobita apod. v malíčku, je to vcelku dobrý stručný průvodce Středozemí, Krajem a dalšími místy, které pro nás stvořil J.R.R.Tolkien. Najdeme zde popis základních informací o tomto úžasném světě a jeho obyvatelích. Knihu provází velké množství pěkných ilustrací.

jendah97
01.03.2020 4 z 5

Moc pěkný přehled. Pro dobré znalce Tolkienova světa tu zřejmě nebude nic novinkou. Toto dílko ovšem funguje jako dobrý základní průvodce pro seznámení se s Tolkienovým světem. Líbí se mi, že se nehovoří pouze o Pánu prstenů nebo Hobitovi (byť je tomu přece jen věnována většina publikace), ale že jsou do knihy zjednodušeně začleněny i starší dějiny Středozemě. Je tím pěkně v kostce shrnut onen velký příběh napříč všemi jeho věky.

Korsika
23.12.2018 3 z 5

Čtenáře Pána prstenů kniha v nijak zvlášť neobohatí. Čekala jsem nějakou ,,nadstavbu,, ... spoilery s dalšími Tolkienovými díly nebo alespoň dodatky, nějakou vyšší myšlenku autora ... bohužel jde ale jen o soupis toho, co každý ví ... a ještě v dosti chaotické podobě ...
Vhodné spíše pro mladší čtenáře.

hurikan123
04.09.2018 3 z 5

sice jsem všechno věděl a přečetl jsem to za odpoledne ale líbilo se mi, že to knížka pěkně shrnovala.

MCGinger
17.08.2018 odpad!

Nepovedená kniha někoho, kdo se chtěl přiživit na díle J. R. R. Tolkiena. Obrázky se většinou nehodí a vypadají jako vybrané z Shutterstocku po zadání hesla "středověk". Koncepce chaotická. Pro děti možná dobrá kniha, ne tak pro někoho, kdo už léta miluje Ardu a její obyvatele.

michaella03
27.06.2018 5 z 5

Nádherná kniha plná krásných obrázků, texty jsou jednoduché a srozumitelné. Mám však jednu výtku, a to, že uspořádání je takové chaotické. Nejdříve to začíná Bilbem a rodokmeny, Frodo se objevuje až ke konci, a uprostřed knihy se střídá Pán prstenů s Hobitem. Kdyby byl nejdřív Hobit a potom Pán prstenů, bylo by to skvělý...
Ale jinak doporučuji :)

Heisenberg
02.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha o neuvěřitelném světě knih Pána prstenů a Hobita geniálního autora, pana J.R.R. Tolkiena.

KaRei
01.09.2016 4 z 5

Nádherná obrázková knížka k pokochání.
Můžete si prohlédnout třeba lembas, skřetí dryják, trpasličí válečná kladiva, elfí prsteny moci, a spoustu dalších věcí.
Jedinou výtku bych měl k výběru obrázků mečů a některých přilbic - ta křesťanská tématika v podobě různých templářských křížů a podobně na hlavicích a záštitách moc do Tolkienovy Středozemě nezapadá :D
Pokud jde o texty, není v nich nic nového. Ale zato hezky organizovaně shrnou nejdůležitější informace o předmětech, rasách, a národech Středozemě.

FlashDC
05.03.2016 3 z 5

Spíš obrázková než psaná kniha. Pro fanoušky se to hodí ale vše se dozvíte už z filmu.

SedllY
28.02.2016 3 z 5

Doporučuji přečíst nebo spíše prolistovat až po přečtení všech 3 dílů Pána prstenů.
Obrázky většinou stojí za to, avšak popisy a detaily ohledně ras, zbraní i krajin si každý zdatný čtenář knih Pána prstenů dokáže vyvodit i sám.. :)
Často mě otravovalo podle mě chaotické uspořádání. Např. Popis Hobitů, kde najdete podrobnosti o Bilbu Pytlíkovi, ale podrobnosti o Frodovi najdete až skoro na konci knihy. A tohle rozhodně nebyl jediný případ.
Nebýt kniha přílohou jednoho čísla časopisu Pevnost, zřejmě bych se ke koupi neodhodlal.
3/5 ***

Hikari
13.10.2013 5 z 5

Krásné výtvarné zpracování :) a moc se mi hodila při přípravě na maturitu. Doporučuji všem skalním fanouškům LOTRa.

Janiss_89
06.08.2013 5 z 5

Přestože to je neoficiální průvodce, tak je pro fanoušky Tolkiena a jeho tvorby naprosto dokonale zpracována:)

bubáček-B
09.07.2013 5 z 5

úplně BOŽÍ... !! líbí se celé rodině..

kája14
15.02.2013 5 z 5

Nádherné výtvarné zpracování :)

Autoři knihy