Nový domek pro myšku

Nový domek pro myšku https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/147733/bmid_novy-domek-pro-mysku-7ln-147733.jpg 5 109 28

Myška našla jablko a nevejde se s ním do svého domečku, tak hledá nový, větší. V každé větší dírce v zemi, kterou najde, však už někdo bydlí...

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Portál

A new house for mouse

malámišička
05.11.2023 5 z 5

Na Papuchalka to nemá. I když to nebude mít asi nic. :)
Přesto příběh syna okouzlil.

broskev28
19.09.2022 4 z 5

Můj favorit je sice stále Papuchalk Petr, ale jednak nejsem cílovka (takže huš, babo!), a navíc stejně každou knihu pana Horáčka otevírám pomaloučku polehoučku a už předem se těším na další zajímavý nápad i skvělé provedení . . .

Osice
01.02.2022 5 z 5

Naše úplně nejoblíbenější knížka od Petra Horáčka. Četla jsem ji s dětmi nejmíň 10x a manžel ji s nimi také četl několikrát. Myška najde jablíčko a strašně ráda by si ho vzala k sobě do domečku. Jenže jablíčko je větší než otvor do jejího domku. Co teď? Myška se rozhodne, že si najde domeček větší. Příběh má chytrou pointu. Dospělého předčítajícího napadne hned, že by takto mohl příběh skončit, ale pro dětského čtenáře nebo posluchače obsahuje momenty překvapení. Knížka je krásně ilustrovaná a navíc obsahuje výřezy představující otvory do domečků. Ty jsou super. Arnošt (3 roky) dopředu hlásí, ke kterým zvířátkům myška nakoukne a Barunka (5 let) odříkává zpaměti části příběhu:-)

Viky007
18.01.2022 4 z 5

Jedna z mála knížek od Horáčka, která mi přijde trochu slabší. To ale neznamená, že by byla špatná. Svým způsobem byla milá. A to někdy dětem úplně stačí :-).

josefina_silena
25.11.2021 5 z 5

Graficky je kniha opět skvěle zpracovaná, pan Horáček je prostě mistr svého řemesla. Příběh je pro opravdu malé děti, ale dokud neumějí číst, člověk může k ilustracím vymýšlet nové a nové příběhy dle vlastní fantazie.

Briv
06.08.2021 4 z 5

* Druhá knížka od Petra Horáčka, kterou jsme si půjčili v knihovně. Četli jsme ji poměrně hodně. Myslím, že malým dětem se moc líbí ty syté barvy a celkem jednoduchý text. Mě osobně trošku vadilo, jak je myška hloupá, že nepozná svůj vlastní domeček, ale dobře :) Syna o trošku více zaujal dojemnější příběh Papuchalka Petra (on ty dojemné příběhy, teď vyhledává všude).

RaptoR
02.08.2021 5 z 5

Krásné a díky dírám i vtipné... Pro mě samotného bylo napínavé, jaké další zvíře myška na své cestě potká :)

ElikaS
02.07.2021 4 z 5

Já osobně mám Petra Horáčka moc ráda, líbí se mi jeho krásné příběhy a moc hezké ilustrace. Jsou to ale knížky pro děti tak maximálně do 4 let. Mého pětiletého už nebaví.

bea.mari
08.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Musím seznat, že myška byla opravdu trochu hloupá, protože našla jablíčko, ale to se jí nevešlo do domečku, a tak šla hledat jiný a jiný a jiný domeček. A u toho jablíčko ukusovala. Až nakonec našla svůj domeček, kam si lehla do postýlky. Jablíčko už se jí tam vešlo, protože se z něj stal ohryzek.

Víí
26.04.2021 5 z 5

Líbilo se mi, jak to skončilo. A ten začátek byl také skvělý.

bookcase
12.03.2021 5 z 5

Pan Horáček píše a kreslí opravdu nádherné, poučné a hlavně moc milé knížky pro děti ( i rodiče, užívám si je taky). Platí to i o této, v níž myška hledá nový domek.

maminkoutek
09.02.2021 5 z 5

Myška hledá nový domek, protože do toho stávajícího se nevleze i s jablíčkem. Povede se ji najít něco, kde se bude cítit jako doma?

Příběh je jednoduchý, nenáročný a přesto se budete asi usmívat od začátku do konce. Na každé stránce je pouze pár vět, takže text není dlouhý. K tomu celostránkové ilustrace v pestrých barvách, které vtipně doplňují průřezy.

Bustedka
03.01.2021 5 z 5

Klasický Horáček. Super příběh, jednoduchý, čtivý, interaktivní zpracování a nádherné ilustrace k tomu.

ADE138
08.12.2020 5 z 5

Krásný příběh, krásné ilustrace. Tenhle styl dětských knížek mi sedí.

Knihomura
02.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha, která právě vyšla v novém vydání. Tak neváhejte a pořizujte nejen pod stromeček. ;-)

LadyCharlene
30.11.2020 5 z 5

Zase naše hladová myška řeší "neřešitelný" problém. :D Opět jsou tady překrásné ilustrace a důvtipně řešené otvory. Je to pohádka o tom, že doma je nejlíp. :)

lenkaBajza
11.06.2020 4 z 5

Ačkoliv je text jednoduchý a stale se opakující, je to jeden z lepších pribehu autora:)

Natique
25.11.2019 5 z 5

Moc hezká knížka, doporučuji pro malé děti i začínající čtenáře... Četli jsme stále dokola a dokola :-)

Litocha
19.08.2019 4 z 5

Zase se budu opakovat, ale ty kouzelné ilustrace mě i tady dostaly. Jedno zvířátko je kouzelnější než druhé. Myščina cesta mi dala vzpomenout na lidové pohádky (možná i díky tomu příběh tak hezky funguje), hlavně mě ale pobavila nečekaná klička u medvěda. Pro děti není pointa tak předvídatelná jako pro dospělého, takže i téhle Horáčkově knize jednoznačně palec nahoru.

triatlet
28.04.2018 5 z 5

Cesta myšky lesem aneb všude dobře doma nejlíp. Nápaditý příběh, ve kterém hrají prim ilustrace doplněné o jednoduchý text.

myši pro děti od 2 let

Petr Horáček
česká, 1967
2013  94%Papuchalk Petr
2012  90%Husa Líza
2012  92%Nový domek pro myšku
2013  89%Husa Líza a vánoční hvězda
2017  88%Dlouhá cesta

Kniha Nový domek pro myšku je v