Husa Líza a vánoční hvězda

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když husa Líza zjistí, že na vánočním stromě chybí hvězda, vydá se na dlouhou cestu, aby z oblohy uloupla jednu zářící hvězdu. Je jí jedno, jak dlouhé bude její putování, ona se nevzdá! A na konci knížky čeká na ni i na její kamarády ze statku překvapení. Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih (zatím jich vyšlo pětadvacet a na dalších pracuje). Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků, kniha A new house for mouse byla v Holandsku (po překladu) zvolena nejlepší dětskou knihou roku 2006. Kniha Silly Suzy Goose získala v USA několik prestižních knižních ocenění. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179964/husa-liza-a-vanocni-hvezda-80X-179964.jpg 4.436
Žánr
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Husa Líza a vánoční hvězda

Přidat komentář
Greena
23.12.2019

Vánoční knížka od spisovatele a ilustrátora Petra Horáčka vypráví příběh husy Lízy. Je Štědrý večer a husa a její kamarádi stojí okolo stromečku. Je zelený, překrásný, ale něco podstatného mu chybí. Podle husy by měl mít na špičce překrásnou hvězdu. Jenže kde ji sehnat? Husa je podnikavá, a tak se hvězdu vypraví sehnat. Přeji vám všem krásné vánoce, i tobě milá huso… :-)

Aknel26
27.11.2019

Jistě krásná knížka, s úžasnými ilustracemi a pěkným příběhem s poučením, na nás ale byla textově příliš úsporná. Měli jsme ji vždy přečtenou raz dva a brzy se synovi omrzela. Dáváme přednost delším pohádkám, v nichž je hlavní důraz kladený na vyprávění a ilustrace ho spíš dotvářejí.


Litocha
29.09.2019

Petr Horáček je sázka na jistotu a podnikavá Líza je naše oblíbenkyně (i když její původní příběh se mi líbí asi o malinko víc). Knížka je (jako u tohoto autora vždycky) nádherná na pohled (s nepodbízivými ilustracemi), vypointovaná i nenásilně poučná, tentokrát o cennosti přátelství.

Efča59
13.03.2019

Za mě zatím nejpovedenější kniha od Petra Horáčka, co se týče příběhu, která se mi zatím dostala do rukou. Je o huse, která se snažila přinést hvězdu z oblohy, protože si přála, aby zářila na jejím vánočním stromku. Příběh je jednoduchý, ale má pointu, ponaučení a ilustrace jsou jako obvykle překrásné. I dvouleté Lucince se moc líbila vydržela u ní ležet vedle mě od začátku až do konce (nebývá zvykem ????).

triatlet
23.12.2018

Předštědrovečerní rozjímání nad obrázky Petra Horáčka.
Autor v milerovsky jednoduchém příběhu skvěle využívá prostor stránky, text typograficky osvěžuje.

M-arta
09.12.2017

Pokud jste dítěti pořídili do knihovničky Husu Lízu, byla by škoda nedoplnit ji taky touto drobnůstkou na téma Vánoce, přátelství a lov neulovitelného ...

Petja
07.02.2017

Jednoduchý netradiční vánoční příběh husy Lízy o tom, že nemusíme mít úplně všechno, hlavně když nejsme sami. A samozřejmě úchvatné ilustrace jako u všech knih Petra Horáčka.

MartinaF
01.09.2014

Vánoční příběh o hvězdě, vánočním stromečku a dlouhé cestě. Moc krásný příběh.

1

Doporučujeme

Brouk Pytlík
Brouk Pytlík
Zahrada
Zahrada
IPohádka
IPohádka
Lichožrouti
Lichožrouti

Autor a jeho další knihy

Petr Horáček
česká, 1967

všech 10 knih autora

Kniha Husa Líza a vánoční hvězda je v

Přečtených49x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených5x
Knihotéce7x
Chystám se číst3x
Chci si koupit7x