Husa Líza a vánoční hvězda

Husa Líza a vánoční hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179964/bmid_husa-liza-a-vanocni-hvezda-80X-179964.jpg 4 84 17

Když husa Líza zjistí, že na vánočním stromě chybí hvězda, vydá se na dlouhou cestu, aby z oblohy uloupla jednu zářící hvězdu. Je jí jedno, jak dlouhé bude její putování, ona se nevzdá! A na konci knížky čeká na ni i na její kamarády ze statku překvapení. Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih (zatím jich vyšlo pětadvacet a na dalších pracuje). Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků, kniha A new house for mouse byla v Holandsku (po překladu) zvolena nejlepší dětskou knihou roku 2006. Kniha Silly Suzy Goose získala v USA několik prestižních knižních ocenění. Žije a pracuje ve Velké Británii, kam se přestěhoval po studiích.... celý text

Danago
Danago
03.01.2023 3 z 5

Malým dětem se knížka určitě bude líbit. Mě se více libil menší formát těchto knížek.
A i když je tato kniha vánoční , tak mě osobně maličko zklamala, já úplně to poselství v knize nenašla. Ale asi je to v tom , že jsem v krátkém období porovnávala hodně dětských knížek na toto téma. Ale věřím , že děti budou nadšené.

misssicccka
misssicccka
05.11.2022 5 z 5

Krasna knizka. Mala nadsena.

Briv
Briv
29.08.2022 5 z 5

* Malá, milá a laskavá vánoční knížka, která se nám se synkem moc líbila. Měl necelé tři roky a úplně tu cestu s Lízou prožíval, její odhodlání, zklamání a společnou radost se všemi zvířátky na konci. Dýchlo na nás kouzlo Vánoc. Děkujeme a hodnotíme oba 5*.

bookcase
bookcase
23.02.2022 5 z 5

úžasné, jak jinak u pana Horáčka. :)

Vydrýsek
Vydrýsek
16.12.2021 5 z 5

Nádherná knížka, kouzelné ilustrace. Poučení pro děti - i když uděláte chybu, nevadí, zkuste to znovu. :-)

JanaDor
JanaDor
04.12.2021 4 z 5

Tato pohádková kniha, nese vánoční poselství. Má v sobě poučení a vzkaz, jak je důležité přátelství. K tomu jsou tu moc hezké ilustrace, ale malinko jinak. Jsou osobité, a i když nejsou vyložené roztomilé, jsou kouzelné a věřím, že se budou dětem líbit.
Je to hezká, milá pohádka s poučením, že dobří kamarádi ti pomohou. Což je tak pěkné, a v dnešní době by se dalo říct až vzácné. Je fajn to ukazovat dětem a ještě lepší to dělat v praxi. I když se zde někdo snaží rozdělit společnost, buďme spolu a pomáhejme si. To je vánoční poselství této nenápadné knihy. Já věřím v dobro lidí, že ten pocit má většina a že se probudí a půjde to. Začněme doma v rodinném kruhu. S dětmi travme více času, čtěme si a taky pomáhejme si. Je advent.
A co je advent?
Advent je začátek liturgického roku, období čtyř neděl před 25. prosincem. Je to doba radostného očekávání příchodu Spasitele, duchovní přípravy na Vánoce, doba rozjímání a dobročinnosti.

zandu
zandu
19.11.2021 4 z 5

Konečně tuto dětskou knížku znovu vydali, sháním ji od narození dcery, které je nyní 5 a půl roku. Přesto, že je kniha spíše pro prťátka, pořídila jsem ji. Je to krásný a milý příběh. Čtení na pár minut i s prohlížením obrázků. Hned jsme se do ní pustily a líbila se nám. Určitě se do ní do vánoc ještě několikrát podíváme. (Stylem nám trošičku připomíná knížečku "O krtkovi,který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu" a tu dcera miluje)

aydam
aydam
16.11.2021 2 z 5

Slabší počin.

TaLu
TaLu
03.03.2021 5 z 5

Husa Líza podnikne strastiplné putování za nesplnitelným snem, aby Vánoce byly krásnější. Zjistí, že vánoční svátky jsou nejkrásnější uprostřed našich nejbližších. Ilustrace jsou kouzelné. Petr Horáček opravdu umí vytvořit atmosféru.

Aknel26
Aknel26
27.11.2019 3 z 5

Jistě krásná knížka, s úžasnými ilustracemi a pěkným příběhem s poučením, na nás ale byla textově příliš úsporná. Měli jsme ji vždy přečtenou raz dva a brzy se synovi omrzela. Dáváme přednost delším pohádkám, v nichž je hlavní důraz kladený na vyprávění a ilustrace ho spíš dotvářejí.

Litocha
Litocha
29.09.2019 4 z 5

Petr Horáček je sázka na jistotu a podnikavá Líza je naše oblíbenkyně (i když její původní příběh se mi líbí asi o malinko víc). Knížka je (jako u tohoto autora vždycky) nádherná na pohled (s nepodbízivými ilustracemi), vypointovaná i nenásilně poučná, tentokrát o cennosti přátelství.

Efča59
Efča59
13.03.2019 4 z 5

Za mě zatím nejpovedenější kniha od Petra Horáčka, co se týče příběhu, která se mi zatím dostala do rukou. Je o huse, která se snažila přinést hvězdu z oblohy, protože si přála, aby zářila na jejím vánočním stromku. Příběh je jednoduchý, ale má pointu, ponaučení a ilustrace jsou jako obvykle překrásné. I dvouleté Lucince se moc líbila vydržela u ní ležet vedle mě od začátku až do konce (nebývá zvykem ????).

triatlet
triatlet
23.12.2018 5 z 5

Předštědrovečerní rozjímání nad obrázky Petra Horáčka.
Autor v milerovsky jednoduchém příběhu skvěle využívá prostor stránky, text typograficky osvěžuje.

M-arta
M-arta
09.12.2017 5 z 5

Pokud jste dítěti pořídili do knihovničky Husu Lízu, byla by škoda nedoplnit ji taky touto drobnůstkou na téma Vánoce, přátelství a lov neulovitelného ...

Petja
Petja
07.02.2017 4 z 5

Jednoduchý netradiční vánoční příběh husy Lízy o tom, že nemusíme mít úplně všechno, hlavně když nejsme sami. A samozřejmě úchvatné ilustrace jako u všech knih Petra Horáčka.

MartinaF
MartinaF
01.09.2014 4 z 5

Vánoční příběh o hvězdě, vánočním stromečku a dlouhé cestě. Moc krásný příběh.

bibi.r
bibi.r
07.02.2014 4 z 5

Opět velmi milé, vtipné a přitom jednoduché :).
Ilustrace +

husy