Husa Líza

Husa Líza by moc chtěla být jiná než ostatní husy. Chtěla by umět klapat zobákem tak silně jako tukan, plavat jako tuleň a skákat tak jako klokan. Ale když se pokusí zařvat tak silně jako lev, pochopí, že být jednou z davu taky není tak špatné.

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/139287/husa-liza-Fb1-139287.jpg 4.565
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Portál

Silly Suzy goose (2006)

Kniha Husa Líza

Luciiis

Opět skvělá knížka od Petra Horáčka. Ilustrace i příběh jsou pro našeho 2,5 letého syna hodně chytlavé. Na každé stránce je jen krátký text, obrázky se tak rychle střídají. A to, co často chybí v jiných dětských knihách- dotažený závěr- je u Husy Lízy i ostatních autorových knížek vždy na úrovni a s pointou. Velká škoda, že není k dostání více autorových knih v českém jazyce, maminky i děti by ocenily.

Greena

Autorská kniha Petra Horáčka, který je spisovatelem, ilustrátorem a autorem, který se prosadil dříve v Anglii než v Česku.
Knížka pro nejmenší děti je překrásně ilustrovaná a příběh vypráví o tom jaké to je, když chceme být jiní a jaké to je, když jsme stejní jako naše okolí.
Husa Líza by chtěla umět vřeštět jako tukan, plavat jako lachtan, skákat jako klokan i řvát jako lev. Ale to se nevyplácí. Buďme i my rádi za to jací jsme…

triatlet
01.04.2018

Podobný motiv jako v Bachově příběhu Jonathan Livingston Racek (https://www.databazeknih.cz/knihy/jonathan-livingston-racek-627?c=all ).

"Někdy je asi lepší být stejná jako ostatní...
... ale..."

Další Horáčkovo alegorické putování světem,
které je nápadité a není určeno pouze dětem.
Petr Horáček umně kreslí obrázky a skvěle využívá typografii.

Petass
01.02.2018

Jedna z našich oblíbených. Krásné jednoduché ilustrace. Syn si ji oblíbil už v roce a půl, takže vhodná i pro nejmenší čtenáře. Výborná jako dárek pro kterékoliv dítě.

Eorin
11.12.2017

Pěkné, veselé, pro děti inspirativní - nemusí být nutně "ovcí ve stádě", ale zároveň je hezké se trošičku lišit a být jedinečný.

M-arta
09.12.2017

Geniálně jednoduchý příběh o tom, že být tím, kým jsme, je vlastně to nejlepší, co pro sebe můžeme udělat.

Petja
06.02.2017

Knížka o huse Líze, která si přála nebýt stejná jako ostatní husy, ale být jinými zvířátky. Při útěku před lvem ale zjistí, že vlastně dovede to, co ostatní zvířátka, kterými si přála být, ale že nejlepší je být mezi svými. Nemyslím si, že Petr Horáček neví, jak dělá husa, ale husy tímto pokřikem chtěly zahnat lva :-).
Originální námět, který je díky jednoduchým větám jednoduše pochopitelný i pro nejmenší děti, a úžasné ilustrace Petra Horáčka - zaujalo mne, že postavy jsou jakoby nalepené na pozadí. Nejvíc se nám líbila žirafa přes dvě stránky.
Doporučuji, spolu s ostatními díly Petra Horáčka - hlavně s Novým domkem pro myšku - je tato knížka opravdu ozdobou dětské knihovničky.

Dáma s hrnstjm
29.09.2016

Vtipný námět a neotřelé ilustrace. Mně by se sice víc líbilo, kdyby husa Líza nechtěla být tak světová a chtěla by být spíš nějakým středoevropským zvířetem... bučet jako kráva, válet se v blátě jako prase, skákat jako zajíc... Ale je jinak je kniha opravdu zábavná. S tím "uáááágag!" je to přece jasné, tak dělá husa, která chce být lvem :)

Petr Horáček

Petr Horáček