Dlouhá cesta

Dlouhá cesta je příběh trpaslíka Františka. František je zahradní trpaslík, jehož údělem je stát v zahradě a naslouchat ptačímu štěbetání. Ptáci mají vždy o čem vyprávět. Volně létají po kraji a z výšky pozorují svět. František má ptačí štěbetání rád, ale zároveň by se sám rád do světa podíval. A tak jednoho dne vyjde malou brankou ze zahrady ven, rovnou do polí. Projde lesem, vyleze na kopec a zleze hory... Kudy všude jeho dlouhá cesta povede a kam až se František na své cestě dostane? A najde František nakonec to místo, kde je mu nejlépe?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352898/dlouha-cesta-SrA-352898.JPG 4.816
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, pinwheels

Kniha Dlouhá cesta

essterkaa

Krásně ilustrovaná kniha o prostém, pravdivém a nádherném poselství, že "všude dobře, doma nejlépe".

baja
14.11.2018

Velkoformátová kniha s krásnými ilustracemi přes celou stránku, méně textu. Líbila se mě i dceři ( 3 roky). Myslím, že by nadchla i mladší čtenáře.

M-arta
21.04.2018

Další ze skvělých autorských knížek Petra Horáčka! Rozehrává jednoduchý příběh zahradního trpaslčíka, co byl zvědavý, jak to vypadá ve světě, kam se dřív při zahradní službě nedostal. Při prohlížení obrázků se lze nechat vtáhnout do postřehové hry s hledáním maličkých kytiček, které trpaslík zanechává na všech místech, jimiž projde - zřejmě i díky tomu vydavatel konečně umožnil Horáčkově práci větší formát i pro české čtenáře. Nápaditá a osvěžující záležitost!

triatlet
30.03.2018

"A všude tam, kam došel, zasadil malé semínko nebo malou kytičku.
To místo se pak stalo místem lepším nebo alespoň o maličko lepším."
Skvostný obrázkový příběh o putování trpaslíka světem. Trpaslíka znám
z Amelie z Montmartru. Jen jsem nevěděl, že se jmenuje František :-)

Petr Horáček

Petr Horáček