Papuchalk Petr

Papuchalk Petr https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163417/bmid_papuchalk-petr-pfm-163417.jpg 5 179 44

Co se stane, když Petrův nejlepší kamarád Pavel najednou zmizí? Jestlipak se zase setkají? Petr ho s pomocí kamarádské velryby hledá všude, ale ne a ne ho najít. Málem to vzdá, ale nakonec se na obzoru objeví ptačí silueta. Kdo to asi bude? Petr Horáček je výtvarník a autor velmi úspěšné série dětských knih (zatím jich vyšlo přes pětadvacet a na dalších pracuje). Jeho knihy byly přeloženy do několika jazyků, kniha Puffin Peter byla nominována na prestižní cenu The Kate Greenaway Medal. V Portálu již vyšly jeho knihy Nový domek pro myšku a Husa Líza.... celý text

Literatura česká Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Portál

Puffin Peter , 2012

simca9342
22.12.2023 5 z 5

Papuchalk Petr má kamaráda Pavla. Oba zažívají po světě různá dobrodružství, ale jedno se jim stane osudným... Pavel zmizí v hlubinách moře a není k nalezení. Petr se kamaráda vydá hledat. Jak vypadá? Ptají se ho okolní zvířata.
Má zobák a dělá velký hluk. Místo toho však najde tukana .
Příběh pro děti o kamarádství a jeho hledání.

coolpet.CP
09.05.2023 5 z 5

Tuto knihu má syn (2,5) nejraději.
Čteme každý den a vždy se na čtení moc těší.

lenka0383
08.02.2023 5 z 5

Poslední měsíc s tříletou čteme denně, k tomu ještě povinně od stejného autora Husu Lízu. Dvě nejlepší knížky pro malé děti, na jaké jsem kdy narazila. S vtipnou pointou, krásnými obrázky. Malá už ty pasáže umí nazpaměť, takže podle obrázků spolu večer recitujeme :-D

jasminecka
14.01.2023 5 z 5

Krome toho, ze je kniha neskutecne mila... taky uci deti, jak posupovat pri popisu, aby byl efektivni :)

Danago
03.01.2023 4 z 5

Moc pěkná knížka pro nejmenší. Děti si ji určitě moc užijí a dospěláci s nimi také.

Štěpinambura
24.08.2022 5 z 5

Nádherná kniha - vřele doporučuji pro všechny malé děti. Moc milé a nenásilné, krásné ilustrace.

marketa3815
21.06.2022 5 z 5

Knížka je pro menší děti (tak do 5 let), ale krásné ilustrace zaujmou i starší milovníky obrázků, takže naše sedmiletá čtenářka četla asi pětkrát po sobě.

mataaskorice
12.04.2022 5 z 5

Za mě něco mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Teď jsem prolétla komentáře a zhltla několik point a poučných vyznění, které mně nějak unikly. Mně se knížka zdá přínosná hlavně z přírodopisného hlediska - představuje ptáky, kteří se mohou snadno plést - zvlášť trio tučňák, tukan, papuchalk. Jasně - knížka je o přátelství, ochotě pomoci atd., ale to vše mi přijde tak nějak na pozadí. Pěkné ilustrace, líbivý vzhled. Dvouleťačka knížku miluje.

Bustedka
31.03.2022 5 z 5

Úžasný Horáček ️ děti ty knihy milují

AmeQ
27.02.2022 4 z 5

zajímavá kniha

Leat
25.02.2022 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Petra Horáčka. Výtvarným zpracováním i pointou.

Osice
01.11.2021 5 z 5

Nádherná knížka pro malé děti. Zařazovala jsem knihy a tuhle jsem už nezařadila. Přečetla jsem ji na stojáka mezi regály a půjčila ji svým dětem. Večer ji nejdřív přečetl tatínek s Arnoštíkem (3 roky) a pak jsme si ji ještě jednou přečetli společně v posteli. Další dny jsme se ke knize vraceli a vraceli:-) Kniha je zdařilá jak po vizuální stránce, tak po textové stránce. Papuchalk Petr jednoho dne ztratí v bouři svého nejlepšího přítele Pavla. Ochotná velryba se mu snaží pomoci a společně po Pavlovi pátrají. Petr Horáček chytře zakomponoval do příběhu silné poselství. Na nejlepším kamarádovi si nevšímáme vzhledu, ale toho jaký je. Papuchalk nepapuchalk, hlavní je, že je nám s ním dobře.

Myslela jsem si, že knížka nebude starší dceru (5 let) tolik bavit. Ale ne, užívala si ji stejně jako ten tříletý:-) A dokonce chtěla, abych jim přinesla z knihovny další knížky od autora:-) Petr Horáček mi svým stylem učaroval a já už mám celkem slušnou představu, jak bych chtěla s Papuchalkem Petrem pracovat se školkovými dětmi.

Víí
18.09.2021 5 z 5

Moc se mi líbila. Bila hezká i Konec bil hezký.

RaptoR
02.08.2021 5 z 5

Dětem se líbí a nějaké to poselství se tam taky dá vyšťourat. Kresba klasicky Horáčkovsky krásná.

Viky007
03.04.2021 5 z 5

Tak si říkám, že kdyby ten pták vysvětlil, že jeho kamarád vypadá úplně stejně jako on, ušetřilo by mu to spoustu cestování :-D. Ale to by byl asi rychlý konec příběhu :-D. Četla jsem se synovcem (četl to asi 50x, ale musel i se mnou, že jo) a mělo to velký úspěch.

Briv
20.03.2021 5 z 5

* Tohle byla první knížka, kterou jsme od Petra Horáčka pořizovali domů a určitě nezůstaneme jen u ní. Mého syna (téměř 2 roky) naprosto okouzlila a mě také. Čteme si ji velmi často a někdy i vícekrát za sebou.
Dojemný příběh o hledání kamaráda, ochoty velryby, smutku ze ztráty a radosti ze shledání. Příjemně pohladí po duši. Děkuji za něj.

A radost našeho syna, když papuchalky zahlédl v televizi a honem utíkal pro tuhle knížku, byla úžasná. (Dokoukali jsme celý dokument :).

Jane007
11.03.2021 5 z 5

Moc milá knížka. Synovi se moc líbila.

Lili2020
23.02.2021 5 z 5

moc krásná knížka a krásný děj, dobře se mi četla

LaBobule
17.02.2021 5 z 5

Tak na tuhle knihu jsem slysela desnou chvalu. Koupila jsem ji a dnes se synem precetla. Libila se mu tak, ze ji chtel cist jeste jednou a pak si ji sam listoval. Krasne ilustrace!!! Je proste dokonala.

ramoni
10.02.2021 5 z 5

kniha pro malé děti o hledání ztraceného kamaráda, trefná ukázka toho, jak by vše usnadnilo, kdyby lidé uměli přesně specifikovat, co chtějí, lze předčítat už od cca 1 roku díky velmi krátkému textu a krásným celostránkovým pestrobarevným ilustracím

velryby papuchalkové

Petr Horáček