Nejkrásnější místo na světě

Nejkrásnější místo na světě https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450181/bmid_nejkrasnejsi-misto-na-svete-KCa-450181.png 5 103 27

Je rozkvetlá louka s potůčkem uprostřed lesa nejkrásnějším místem na světě? A jestli ano, tak jak se to pozná? Králíkovi tyto otázky nedávají spát, a tak se jednoho dne vydá do světa, aby na ně našel ty správné odpovědi. Nejkrásnější místo na světě je kniha o domově, o dobrodružství, ale hlavně o přátelství.

potesenicist
27.11.2023 4 z 5

Spíš bych závěr příběhu uvítala - s lidmi co miluje, ale hezká kniha.

simca9342
24.08.2023 5 z 5

Nejkrásnější místo na světě. Je to louka, sad nebo hory? Odpověď na tuhle ne tak jednoduchou otázku hledá zajíc. Chodí nejdříve po lese a každého zvířete, kterého potká se ptá na to samé. Ale každý ať už medvěd, kachna, sova mají jinou odpověď. Podle toho, co se jim líbí nebo chutná. Ilustrace krásné stejně jako příběh.

Kopretina
12.05.2023 5 z 5

Moudrost jednoduše a esteticky.

Luciluc
09.01.2023 4 z 5

Knížka čtená dceři. Od Petra Horáčka jsme si půjčily v knihovně hned dvě knížky - Jak myška snědla měsíc a Nejkrásnější místo na světě. A právě druhá zmiňovaná se mě osobně líbila více, dceru naopak zaujal příběh o myšce. Už jsem přišla na chuť ilustracím, tady se mi líbily nějak víc, i když je to pořád ten stejný styl :-) Oceňuji, že příběh má myšlenku: že nejkrásnější místo na světě je to, kde jsou tví kamarádi. Hezké, ale vracet se k ní už pravděpodobně nebudeme, přesto doporučuji.

Knihomolová
27.07.2022 5 z 5

Miluju Horáčkovy knihy. Ty ilustrace jsou prostě nádherné a příběh i pointa opět úžasně jednoduché a přitom tak hluboké. Ach...

Bustedka
28.04.2022 5 z 5

Prostě Horáček...

Josh
23.12.2021 3 z 5

Za mne knížka 100% pro nejmenší děti – příběh i grafika, celkový rozsah a forma. Jako dospělák lehce oceňuji zajímavou grafickou techniku. Poetiku příběhu mrňata asi nedocení, ale při čtení s rodiči hlavní myšlenku z titulu knihy pochopit mohou. Je však otázka, zda mají rodiče odpověď stejnou jakou má kniha, protože děti je prokouknou spíše než knihu….

Any999
24.11.2021 5 z 5

Já moc líbí a krásně

monika9313
10.11.2021 1 z 5

Čekala jsem víc. Největší zklamání je, že autor nepřináší žádnou novou myšlenku. Pro naši knihovnu je to zbytečná knížka...

Bonda
20.08.2021

Hezké ilustrace, ale na Daisy Mrázkovou zdaleka nemají ani invencí (originalitou, autenticitou) ani řemeslnou kvalitou. Barvy dohromady jsou příjemné na pohled, ale nezaujmou nastálo, nepřekvapí, neohromí, nezobrazí nečekaně svět ani pocit. Podobně text. Je naučný víc než hravý a naučení přitom nejde do velké hloubky.

Litocha
20.05.2021 4 z 5

Je dobře, že u nás tyhle půvabné knížky vycházejí. Přestože může připomínat jiná autorova dílka, jako vždy přináší potěšení z krásných ilustrací i z textu, který - ač vyjádřený jen málo slovy - dá až nečekaně mnoho - srozumitelně, přirozeně, bez otravného mentorování.

ElikaS
15.05.2021 5 z 5

Typická knížka Petra Horáčka, která mě pěkné ilustrace, i když mi přijde, že v jeho případě je více ocení dospělí než děti. Příběh má moc pěknou myšlenku, která je podaná s lehkostí, aby ji pochopili i nejmenší.

Viky007
16.04.2021 5 z 5

Krásné ilustrace a milý příběh. Není to nějak bůh ví jak vtipné, jak některé jiné Horáčkovy knížky, ale zahřeje u srdíčka.

TaLu
01.03.2021 5 z 5

V něžné a kouzelné knížce pro nejmenší, je srozumitelný text s hlubokou myšlenkou sladěný s úžasnými ilustracemi. Mnohdy se podaří buď jedno nebo druhé. V této knize, která se určitě v naší knihovničce zařadí mezi ty "ohmatané", se podařilo obojí. To je pak radost odchytit nějaké to mládě, co právě běží doma kolem nás, a začít číst.

ramoni
10.02.2021 5 z 5

další krásná kniha Petra Horáčka, přitažlivě barevná pro malé děti, s celostránkovými ilustracemi, oproti Huse Líze nebo Papuchalkovi Petrovi je zde o něco více textu (syn 1,5 roku občas neudrží pozornost celou knihu), příběh o nacházení odpovědí sám v sobě, o důležitosti bližních

LiterarniUzovka
03.02.2021 5 z 5

Máte rádi osobité, barevné ilustrace? Máte malé děti? Pak je tahle knížka určená pro vás. Knížka je celý jeden velký obrázek, září krásnými jasnými barvami a příběh o králíkovi a jeho kamarádech je až dojemný. Jediným mínusem je, že je knížka hned přečtená, kéž by byla aspoň o pár stránek delší!

RaptoR
18.01.2021 5 z 5

Krásné a poetické. Ilustrace opět nezapomenutelné :)

janinca
07.01.2021 5 z 5

Petr Horáček opět nezklamal. ????

muchomurka
04.01.2021 4 z 5

Knížka mě mile překvapila. Silný příběh vyprávěný pár větami a doplněnými osobitými ilustracemi, které na mě zapůsobily tak, jak jsem to nečekala. Řekla bych, že to je adept na pořídím si do knihovničky.

triatlet
02.01.2021 5 z 5

Jednoduchý příběh díky ilustracím znásobuje poetiku aneb Petr Horáček je sázka na jistotu.

ČV 2021 - Kniha obsahující ilustrace