Milion bilion vánočních skřítků

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Proč si dáváme na Vánoce dárky? A jak to, že je všechny děti vždycky dostanou včas? Půvabný příběh o vánočním skřítkovi, který se nebál požádat o pomoc, když pochopil, že na svoji práci sám se svým sobem nestačí. Moderní autorská pohádka Japonky Hiroko Motai, velké milovnice skřítků muminků, vtipně, jednoduše a s velkou dávkou anarchie vysvětluje, proč toho, kdo na světě naděluje vánoční dárky, nikdy nespatříme. Napínavý a originální příběh okouzlí malé i velké čtenáře a přesvědčí je, že přemýšlet o tradicích a číst si o Vánocích je zábavné po celý rok. Kouzlo knihy spočívá také v ilustracích Mariky Maijaly, provedených pastelkami a stylem připomínajícím dětskou kresbu, které chytře korespondují se současným duchem Vánoc. Ve Finsku kniha získala ocenění Nejkrásnější kniha roku 2014. V roce 2015 se dostala do užšího výběru na cenu AOI World Illustration Awards a v roce 2016 byla vybrána na výstavu na Boloňském knižním veletrhu. Ilustrátorka Marika Maijala získala v roce 2019 za své dílo prestižní cenu Rudolfa Koivu. Kniha je v pořadí druhým titulem v dětské edici Prach a broky....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451944/big_milion-bilion-vanocnich-skritku-ooG-451944.jpg 4.717
Žánr:
Mytologie, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Kavka
Originální název:

ひゃくおくまんのサンタクロース, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Milion bilion vánočních skřítků

Štěpinambura
28.12.2021

To není dobré, to je báječné!

Boboking
15.05.2021

Kniha mne dostala. Ten nápad s vánočními skřítky, a k tomu ty naivní dětské kresby... Jednoduchost má své kouzlo, co více říci.


muchomurka
12.04.2021

Jak já se na tuhle knížku těšila a jak jsem zklamaná. Příběh není špatný a na ilustrace si člověk zvykne, ale...
Stačí z knihovny, půjčit a vrátit. A teď jdu vybrat dárek pro svou prďolku. :)

Greena
18.01.2021

Japonská knížka pro nejmenší čtenáře o vánočních skřítcích vypráví příběh o tom, proč je nikdy nevidíme. Věděli jste, že vánoční skřítek byl původně jenom jeden a rozdával dětem dárky k vánocům? Jenže dětí bylo čím dál tím víc a skřítek to obdarovávání už nestíhal. A tak požádal pánaboha o pomoc. Poprosil ho, aby skřítka rozdvojil. Tak se i stalo, akorát, že byl skřítek o polovinu menší. Za čas bylo na světě zase víc a víc dětí, a tak se žádost o rozdělení a následné zmenšení mnohokrát opakovala. Nakonec bylo vánočních skřítků milion bilion a jak vyřešili obdarovávání dětí i proč už nejsou vidět, si pojďte přečíst v této jednoduše a moc hezky ilustrované knížce pro děti.
Jaký dárek si přejete dostat pod vánočním stromečkem vy…

lucie3725
24.12.2020

Zdá se, že mám novou nejoblíbenější vánoční knížku. Ten příběh je geniální. Zarezonoval jako dlouho nic.

Akcak
09.12.2020

Nádherná knížka, moc se nám líbila. Ideální pro čtení s dětmi.

TerJac
24.11.2020

Tohle je nádhera!! Škoda, že je to napasováno na skřítky a soby, ale v jistém duchu, je to použitelné i na našich tradicích. Velmi jednoduché, pro děti naprosto účelné a krásně milé (zase jiné) vysvětlení vánoční tradice dárků. Moc se mi to líbilo!!

ADE138
11.11.2020

Netradiční pohled na tradiční svátky. Líbily se mi ilustrace, a stručný text. Knížka je vhodná pro prohlížení s dětmi.