V knihovně je lev

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V knihovně paní Kábrtové je každý vítán. Pokud tedy neporušuje výpůjční řád, neběhá a nedělá rámus! Takže když do knihovny jednoho dne přijde lev, není důvod, proč by si s dětmi nemohl poslechnout pohádku. Zanedlouho si čtenáři už ani nedokážou představit, že by toho sympatického lva v knihovně neměli. Pomáhá olizovat obálky s upomínkami, vysazuje děti pro knížky do vyšších polic a kdykoli se předčítá pohádka, nesmí mezi posluchači chybět. Jenže pak se najednou všechno zvrtne a lev poruší výpůjční řád......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447919/big_v-knihovne-je-lev-iFE-447919.jpg 586
Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Albatros (ČR)
Originální název:

Library Lion


více info...
Nahrávám...

Komentáře (32)

Kniha V knihovně je lev

Šebestová3
17. března

Geniální. Krásné ilustrace a příběh s moc hezkým a poučným dějem. Nejen o tom, že se v knihovně nekřičí, v případě lva tedy neřve :-) ale i o všeobecné toleranci a nevylučování ostatních z kolektivu. Kouzelná knížka, skvělá pro předškolní děti.

ddkk
04. března

Moc hezký příběh o lvovi, který se zatoulal do knihovny a nechtěně tam nějak porušil knihovní řád. Jenže to napravil a stal se jejím oblíbeným a užitečným inventářem. Navíc měl moc rád pohádky a děti...Krásné obrázky, srozumitelný text a laskavý příběh. Moc se nám to s malým vnoučkem líbilo, zvláště pak to, jak lev po sobě nechal dětičky lézt. Prostě trefa!

Doporučuji.


capricornus
24.11.2021

Krása! Někdy se vyplatí porušit řád...

LunaL.
30.09.2021

Nádherná knížka!! Přečtete ji sice dětem během chvilky, ale děj a ilustrace stojí za to! :) Synovi se tak líbila, že jsme ji za jeden den četli dvakrát. Milé, vtipné, originální.
Určitě doporučuji, bude se líbit dětem i rodičům :)

Pokorna_Praha
13.05.2021

Dokonalost" Ty ilustrace a ten příběh" Kniha pro všechny věky, pro malé i velké, vážně jsem si jí užila já i děti a četli jsme jí asi patnáctkrát během měsíce co jsme jí měli půjčenou z knihovny :-)

Josh
31.03.2021

Jak lépe zakončit březen (v lockdownu) jako měsíc knihy? SKVOSTEM !! co víc, skvostem pro DĚTI A DOSPĚLÉ !!!! Vůbec nebudete „řešit“, že nemáte čas na čtení, přečtete ji ani nebudete vědět jak…. a ne jednou :o))

Tahle kniha je nejen ověnčená mnoha cenami, její autorka je úžasná americká spisovatelka dětských knih (u nás se alespoň tahle konečně vydala), ale především sama o sobě je prostě nádherná - od titulní strany, přes grafiku, kouzlo příběhu až po poslední stranu s poučením pro děti i nás dospělé….

Po přečtení tohoto příběhu se totiž DĚTI budou nebojácně rozhlížet v knihovně (až je otevřou:o)) zda neuvidí v uličce chlupaté velké zvíře a DOSPĚLÍ na ulici, protože lev, který neběhá, nedělá rámus a neporušuje výpůjční řád, nebo přece jen ano? se do téhle doby může hodit…. Navíc je našim národním symbolem :o))

Greena
30.03.2021

Nádherná knížka, kterou jsem si po přečtení u nás v knihovně okamžitě spěchala koupit!
Jednoho dne přišel do knihovny lev. To nebyl problém, protože tím neporušoval výpůjční řád. Lvu se v knihovně moc líbilo a obzvlášť si oblíbil čtení pohádek. Vše bylo v pořádku do doby, než lev hlučně zařval, protože už neměla být čtena žádná pohádka. Paní Kábrtová, moudrá paní ředitelka však věděla, jak to se lvem udělat, aby knihovna fungovala jak má, i když lev občas ten zapeklitý řád porušil.
Kniha má strašně milý příběh a jeho vyznění pohladí každou duši. Taková krásná knížka by měla být nejenom ve všech knihovnách, ale i ve všech knihovničkách…

alcahanca
26.03.2021

Milá, laskavá knížka s překrásnými ilustracemi. Škoda, že dcera je už náctiletá, ráda bych si ji přečetla s ní. ;-)

1