Jirka a indiáni

Jirka a indiáni https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434407/bmid_jirka-a-indiani-s8J-434407.jpg 5 64 12

Kniha brněnského výtvarníka a ilustrátora Pavla Čecha pro malé čtenáře ve které se zrcadlí Pavlova touha po indiánském dobrodružství.

adela2316
26.10.2023 5 z 5

Krásná kniha s krásným koncem. Úžasné ilustrace. To nás doma moc baví.

tatjana1737
16.09.2023 4 z 5

Po předchozích setkáních s Pavlem Čechem jsem čekala sice trochu víc, ale odešla jsem spokojená. Knížku jsem primárně vnutila synovi, který ji zhltl během chvilky, a pak si ji pořádně a v klidu přečetla sama. Po Dobrodružství Rychlé Veverky (zejm. 5 díl) se nemohu zbavit dojmu, že Čech ty knihy kreslí, maluje a píše hlavně pro sebe, takže nevím, jestli nemám být trochu zklamaná a dotčená. Kreslí, maluje a píše je ale hezky, takže zatím se s tím moje ego vyrovnává a budu je číst a vnucovat svým dětem dál.

Edit: Knížku jsem následně (doslova) vnutila tchánovi, který vyrůstal na Mayovkách a zpětně oplakává svůj sešit s výstřižky z filmů, který coby mladík vyhodil s tím, že ho už nebude potřebovat, a nyní by za něj dal všechno na světě. Vzpíral se, ale nakonec si knihu odnesl a doma přečetl, aby mi ji vracel s tím, že nevěřil, že se mu (dětská kniha) bude líbit, ale líbila, a že jsem měla pravdu.

MaxíkD.
24.02.2022 5 z 5

Skvělá kniha od mého oblíbeného spisovatele!

Karoley
09.01.2022 5 z 5

Další překrásná kniha z pera a štětce Pavla Čecha, tentokrát o malém chlapci Jirkovi a jeho touze po indiánském dobrodružství. Kniha je plná dětského snění a nespoutané fantazie, nemůžu se na obrázky vynadívat.

"My indiáni si orla vážíme. Létá nejvýš, a proto je poslem mezi Velkým duchem a lidmi. Orlí pero je symbolem odvážného činu. Ten, kdo je smí nosit, zasluhuje náš dík a úctu."

ddkk
18.08.2021 5 z 5

Tak tenhle příběh se dotkl mého dětství - mé duše a mého srdce. Vzpomněla jsem si, jak jsme autobusem jezdívali v sobotu o prázdninách do vedlejší vesnice na Vinnetua, kterého tam za 3 Kčs promítali v místním kulturáku. Taky si dodnes pamatuju, jak jsem - nejen já - nepokrytě obrečela smrt krásné Nšo-či a hlavně konec Vinnetua. A jak jsme sbírali pohlednice z těchhle filmů ... Jedna z nich, určitě autentická, je vlepená v Jirkově kufříku-.

Už se těším, až si knížku přečteme a hlavně dobře prohlédneme s mými vnuky. Jsou právě v tom nejlepším věku, stavějí si týpí, luky a sbírají ptačí péra do čelenek...

Doporučuji.

bralenka
04.05.2021 5 z 5

Opět krásný příběh z pera Pavla Čecha. Zároveň jsem zavzpomínala na své dětství - kufřík a Vinnetou, měla jsem stejný, zaplněný fotkami s Old Shatterhandem, Rybanou, Nšoči....., motiv razítka draka na zdech....Přitom hluboký citlivý příběh s krásnými ilustracemi. Čtěte svým dětem!!!

Lili2020
01.05.2021 5 z 5

moc krásný příběch a líbylo se mi jak to skončilo.

koudja
26.12.2020 5 z 5

Přeju každému takové dětství!
Osobní zkušenost...

RobertVlach
24.12.2020 4 z 5

Další nádherně nakreslená „čechovka“ na jeho oblíbené téma indiánů. Za mě je Pavel Čech nejvýraznější současný dětský autor v Česku a k jeho knihám se vracím rád stejně jako náš šestiletý syn.

ADE138
15.12.2020 5 z 5

Další nádherný příběh. Málo slov ale hodně myšlenek. Velmi mě potěšila taková drobnost - razítko s papírovým drakem. To se dostávalo za pochvalu v první třídě :-) A pak samozřejmě Vinetou...

TerJac
07.08.2020 5 z 5

Opět naprosto perfektní. Nemám slov.

muchomurka
02.08.2020 4 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala od knihy Pavla Čecha. Krásné ilustrace, dojemný a silný příběh. Jsem spokojená.